плацента превиа

  • 934
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 384
здравейте, аз съм бременнна  в 28 седмица и имам плацента превиа. Нуждая се от пове4е информация относно, този вид плацента. На последния преглед ми казаха 4е трябва да родя в 36 седмица, ако се налоги и по рано.

# 1
  • Мнения: 7 716
Не е страшно, но е сериозно, трябва ти постоянно наблюдение и контрол. Както и добър екип при раждането.

# 2
  • Мнения: 4 076
Не е страшно, но е сериозно, трябва ти постоянно наблюдение и контрол. Както и добър екип при раждането.
Точно така.Аз избутах до 9 дена преди термина и родих със секцио.Ако имаш избор,ти препоръчвам секцио,както и много пазене и лежане.Колкото по-късно,толкова по-добре за бебчето WinkЛеко раждане и да се похвалиш после!

# 3
  • Мнения: 7 640
не е въпрос на избор, а жените с плацента превия задължително раждат оперативно.
Ако лекарят, установил това е на друго мнение, значи някъде има грешка.
Вероятно той вечи ти е обяснил за режима- почти пълен покой и при най-малкото оплакване или прокървяване- в болница!

С най-прости думи- плацентата лежи на изхода на матката, бебето не може да мине оттам без да я нарани и съответно да изгуби кръв.
Биват няколко вида- частична и тотална.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 920
Ето и  да видиш нагледно как е разположена нормално и при ПП плацентата.
http://www.med.umich.edu/1libr/wha/previa.gif
http://www.ghi.com/yourhealth/encyclopedia/articles/placentaprevia.jpg
Пожелавам ти да няма никакви проблеми и да имаш едно здраво и силно бебе.
И повече да почиваш Wink

# 5
  • Мнения: 384
Благодаря много за информациата и за съветите. Взела съм си 2 седмици отпуска и мисля да ги прекарам основно в леглото и да си пазя бетето.

благодаря Ви

# 6
  • Мнения: 920
Бях с такава диагноза от 5 мес. Получих кървене и лежах докато мине. Цялата бременност изкарах вкъщи с разрешени леки разходки и на но-шпа. Родих нормално 2 дни преди термина. Не знам дали се е наместила - възможно ли е това. Беше доста отдавна и не помня, пък и лекарите не обичат да обясняват много.
Опасността е, че може да получиш много силен кръвоизлив, затова както са ти казали при най-малко кървене - болница.

Общи условия

Активация на акаунт