Ние осиновените сме благословени

  • 764
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 677
Все си мисля колко е хубаво да имаш мама и тати,колко е топло на душата и ведро,когато знаеш,че до теб са те.
Днес слушахме с мама какще строят домове(апартаменти,стая и т.н.) за децата,които са порастнали  и трябва да напуснат домовете за социални грижи.
Оценявам много нещата,които са направили моите родители за мене като си мисля за тези деца.Постоянно си мисля,за това как се чувстват тези порастнали деца на вън в обществото,колко им е трудно приспособяването и колко е жесток нашия свят към тях.
На 18 години си и нямаш нищо и никой,само приятели като теб и добри хора от домовете,а ти предстои един цял живот.
Бях писала в една тема думата СЪДБА,но ми е мъчно че ние  неправим нищо за тях.
По едно време имаше една тема да си говорим с такива деца от домовете или по нета,но всичко заглъхна.
Мисля си,че тези порастнали деца,които вече не са в домовете имат повече нужда от разговори и приятели.
Много неща си мисля и само знам,че мога да благодаря на Бога,че съм с  родители и, че моето чедо е с нас.
В такава хубава страна живеем,но за съжаление щом няма закони за децата няма и държава.
Гледам да не се вбесявам,но ми идва да викам-Хора всеки от вас може да е на тяхното място.
Аз също съм грешна пред тези порастнали деца,че няма как да им помогна.А толкова много искам да помогна,но всичко е до тези листчета пари.
Бъдете здрави

# 1
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Все си мисля колко е хубаво да имаш мама и тати,колко е топло на душата и ведро,когато знаеш,че до теб са те.
Бях писала в една тема думата СЪДБА,но ми е мъчно че ние  неправим нищо за тях.
По едно време имаше една тема да си говорим с такива деца от домовете или по нета,но всичко заглъхна.
Мисля си,че тези порастнали деца,които вече не са в домовете имат повече нужда от разговори и приятели.
В такава хубава страна живеем,но за съжаление щом няма закони за децата няма и държава.
Гледам да не се вбесявам,но ми идва да викам-Хора всеки от вас може да е на тяхното място.
Аз също съм грешна пред тези порастнали деца,че няма как да им помогна.А толкова много искам да помогна,но всичко е до тези листчета пари.
 Бъдете здрави
основна вина имат нашите законотворци  #Cussing out които си гласуват какви ли не ненужни разходи,а забравят домовете за сираци ,където парите за дневната храна са ужасно малко,където няма как да иде куклен театър/това пък какво е Sick/;забравят за интегрирането на такива дечица в обществото,могат да се разработят програми за безплатно продължаване на висшето образование от ученолюбиви деца,програми за осигуряване на работа след напускане на средното училище,програми за място където да живеят днешните абитюриенти-сираци и утрешни бездомници и безработни!Трябва малко повече желание за работа ,а не само да се повтаря на всяко предизборно събитие-народа..децата ни..нашето бъдеще.... #Cussing outкой ти мисли за тях
zoika  smile3501 за мислите и разсъжденията ти

# 2
  • Мнения: 2 584
zoika   bouquet  за начина ти на мислене, не знам за какво си чула, може би за защитено жилище, което е една прекрасна идея стига да могат да се съберат пари и да се направи, за контактуването в интернет, май много малко домове имат такъв, поне аз не знам за такъв дом, има и други начини за контакт с децата, ние от Движението на майките посещаваме такива домове, помагаме колкото можем и най вече ги  гушкаме и се занимаваме с тях, ако имаш желание в темата постоянно се пише кога има посещение и си добре дошла с нас, децата винаги се радват като отидем и ги погушкаме

Общи условия

Активация на акаунт