Скърца със зъби...

  • 1 013
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
здравейте мами,
сина ми е на 5 години и отскоро забелязах че скърца със зъби през деня, често когато е превъзбуден. Някой срещал ли се е с подобен проблем? Страх ме е да не си развали емайла
Ина4е е доста неспокойно и буйно дете - дали е от характера? Някой дава ли успокоителни на дете (примерно мента)

# 1
  • Мнения: 3 453
На нервна почва е вероятно.Моята майка го е правила същото като дете и до сега го прави само че когато спи.Няма страшно...нейните зъби са здрави. Peace

# 2
  • Мнения: 967
Дъщеря ми горе долу от 3 годишна скърца със зъби (напоследък понамаля), освен това и съпругът ми. Много е зловещо отначало, но после свикнах.
Него са го водили на всякакви доктори, изследвали за глисти хи-хи-хи. При дъщеря ми повечето лекари казаха да не си създавам излишни грижи, че не е страшно.
За емайла на зъбите и аз се притеснявах и след дълго разпитване изнамерихме шини (нещо като боксьорска гъба), една логопедка ни ги показа, по принцип са за изправяне на захапка, носят се нощем, но ние се отказахме най-накрая, не исках да тормозя детенце излишно (на съпруга зъбите са ОК на 35г.е)

Ами има поне 2 години докато почне да сменя сериозно млечните зъби, изчакай, през това време проучи за себе си и реши.




# 3
  • Мнения: 4 076
И двете ми дъщери скърцаха яко със зъби.Голямата ми е голям нерв,ама малкото пък е толкова спокойно и уравновесено...И аз ги чух тия за глистите,но не ги изследвах.Зъбите им са много по-добре от на повечето им връстници.Еми в един момента спряха да скърцат-когато тръгнаха на училище.А и да скърцат,вече спят отделно и няма как да знам.

# 4
  • Мнения: 81
Моята дъщеря също скърца със зъби докато спи, сега е на 10, а скърцането забелязах когато беше на 4, изследвахме за глисти веднага, но не беше това причината, преди няколко месеца я водих на зъболекар и се сетих да питам за проблема, има си име - бруксизъм, зъболекаря каза да опитаме да свалим напрежението в челюстите като дъвче дъвка да си играе с нея в устата, все едно има топче, т.е. като мине "сладкото" на дъвката да спре да я дъвче със зъби, а да я търкаля с език от едната буза в другата, ако и това не помогне имало специални шини за през нощта. Аз лично не мога да се примиря със скърцането, чак мен ме боли като я чуя, другия месец ще ходим за въпросната шина

# 5
  • Мнения: 256
Моят син скърца със зъби откакто му пораснаха първите 2. Предполагам, че му е интересно какво има в устата си и го прави на игра. Нощем не съм го чувала. Не мисля, че е особено притеснително, освен за този който слуша, щото звука е непривичен.  noear

# 6
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Чела съм, че децата скърцат със зъби при проблем с третата сливица.

# 7
  • Мнения: 6 461
Големия ми син Тошко така скърца със зъбки докато спи.
Предполагам ,че е от  преживяванията  през деня.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
Моят син също скърца със зъби, но само когато спи. И то не постоянно, а когато му е студено или се разболява. Иначе баща му скърцаше когато се напие  Joy #2gunfire

# 9
  • Мнения: 275
и двамата скърцат. И ние сме ходили и за глисти и на зъболекар-това . Явно ще си отшуми от само себе си.

# 10
  • Мнения: 700
Имам колежка, която твърди, че зъбите й се изяждат, т. е. емайла се руши от това. Тя отскоро спи със специално излята по захапката силиконова отливка, която ги предпазва и изправя захапката. Много е доволна, съжалява, че не го е открила по-рано Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Бившият ми мъж скърцаше /и сигурно още го прави/ нощем със зъби. Освен, че е много неприятно за околните /в добавка той още хърка и говори на сън  #Crazy/ е вредно. Нашата стоматоложка каза, че емайла се поврежда. Предложи да му направят силиконова отливка по зъбите, за да спи с нея и така постепенно щял да се отучи... но той не се съгласи /мъжка суета/.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 679
Таня скърца със зъби докато спи когато има температура или е превъзбудена.

# 13
  • Мнения: 1 069
Големият ми син скърца, не знам точно от кога, защото спят отделно, но като го чух направо помислих, че зъбите му са станали на сол.
 Разбрах, че се случва при увеличена трета сливица, затова, а и защото диша през устата, побързахме да я извадим. Днес се навършва точно 1месец от операцията и мисля, че скърцането значително намаля /нарочно спя с тях когато мъжа ми е нощна смяна, за да го чувам/.
 Водих го и на зъболекар, казаха ми че зъбите са наред и да изчакам още с поставянето на шина.

# 14
  • Мнения: 1 069
Пропуснах да кажа, че му давам по чаша топъл билков чай с мед преди лягане, за успокояване на напрежението от деня.

Общи условия

Активация на акаунт