какво да нося в болницата???

  • 849
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 983
Имам още доста време до раждането на първото ми бебче, но тия дни нещо ми се върти из главата мисълта дали ще си взема всичко необходимо за болницата, дали  няма да забравя нещо...  Sad Пък и нали багажа ми трябва предварително да е събран. За това искам да помоля майките с опит да напишат един примерен списък за това, какво е необходимо да си носиш  в болницата...Благодаря ви предварително  Blush

# 1
  • София
  • Мнения: 301
Почти във всяка от отчетните теми има много подробни списъци какво да сложиш в чантата за родилния дом!  bouquet

Леко раждане!

# 2
  • Мнения: 260
За всака болница е различно.На вратата на вашата би трябвало да има списък с това,което да носиш. Peace

# 3
 2 нощници, пакет памперси, пакет дамски превръзки, мокри кърпички за бебо, бельо, можеш да си вземеш и спално бельо, и естествено всичките ти тоалетни принадлежности. Можеш да си вземеш и лигнин - ще ти трябва след като родиш. А да може и самобръсначка да си вземеш, ако ще те бръснат там.Успех!

# 4
  • Мнения: 189
Аз също бях приготвила багажа си предварително. Той включваше: 2 пижами, елек (раждането беше през зимата), бельо, чорапи, чехли, кърпа за лице, тоалетна хартия, памперси, лиглин, превръзки, самобръсначка, фотоапарат, зарядно за телефон,  Thinking. Сигурно е имало и още нещо, но сега не се сещам. Успешно раждане.

# 5
  • Мнения: 422
И на мен ми се налага да стягам багажа за родилното.Приятелки раждали скоро ми дадоха следните указания:
За мен-спално бельо,хавлия и малка кърпа, две нощници, бельо, чехли,чорапи,тоалетни принадлежности и козметика,пакет лигнин,пакет превръзки, тоалетна хартия.
За бебчо-бархетни пелени за попиване след къпане,били по нежни от хавлиените и по бързо съхнели,памучна пелена за овиване докато го кърмиш/храниш/, дрешки/поне две комплектчета долно и горно /аз съм приготвила едно цяло боди по плътно, едно костюмче жилетка и клинче, 2 комплекта ританки и камизолки,шапка/за всеки случай/, 2чифта чорапки/, 20 памперса, мокри кърпички, козметика за бебо/може и без нея, но ако държиш на някоя по специална марка/, една залагалка/незнам дали ще ми трябва, но да я има/, и едно шише за водичка, която ще ми я донесат после, след като родя с преварена вода.
Всичко е купено и само остава да изпера бебешките дрешки и изгладя и да подредя всичко в сака.Най  не обичам да съм далеч от вещите си, защото незнам какво и кога ще ми потрябва, но пък съм си от града, в който ще раждам и ако нещо ми потрябва семейството ще снове.Ако някой се сеща за нещо, което съм пропуснала да пише.

# 6
  • Мнения: 1 986
  Във всеки град е различно...аз ще раждам напр.в Г.Оряховица,и там ми казаха да си нося само тоалетни принадлежности/чехли,паста и четка за зъби,хавлия/ и лигнин Peace

# 7
  • Мнения: 13 788
а кога си приготвяте сака?
чета тук една майка в 34 седмица вече има всичко готово , аз съм в 32 и все си мисля че е рано. ..
За дъщеря ми която се роди преди 8 години приготвих сака10 дена преди термина и тя взе че се роди на следващия ден, сякаш мен е чакала ...

# 8
  • Мнения: 90
Вземи си помпа за кърма , ще ти трябва като ти тръгне кърмата / да не ти тежи багажа може и таткото да я донесе на другия ден / , и крем за зърна , горещо ти препоръчвам Лансинох , идеален е . То всъщност , си приготви 2 чанти , малка и голяма . В малката сложи нещата от 1-ва необходимост , а в голямата всичко останало , което ще ти донесат а другия ден Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 5 605
Виждам, че другите мами са ти отговорили, но ако ще раждаш секцио /за нормално не мога да кажа/ си вземи интимни мокри кърпички-направо ме спасиха първите 2 дни докато не ми даваха да се къпя. Успех в раждането! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт