Карате ли вашите деца (на 3-4г.) да ви помагат е домакинството?

  • 953
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
Карате ли вашите деца да ви помагат е домакинството?
Аз редовно карам синът ми да ми помага в разтребването,да  забърше прах, да чисти с прахосмукачка, да си прибира играчките,да си застила леглото, да ми помага с пускането на пералнята и простирането. Макар понякога да ме писва и да си свършвам всичко сама, колкото и да се старае горкия, все пак е дете и все трябва да бутна след него и понякога ми е по лесно сама да го направя от колкото да го моля да ми помага. От друга страна така ще се научи да ми помага и като порасне няма да е готованко. Не знам дали не прекалявам! В крайна сметка е само на 3г., е почти на 4.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
 Синът ми е на тази възраст - карам го да си прибира играчките, да си слага дрехите за пране в коша. Той сам проявява инициатива за триене на прах и да чисти с прахосмукачка, но това е от любопитсво и го има за игра. Помага ми за слагането на масата - това го обича много.
Обича да полива цветята.
Но като цяла все още не съм започнала да го впрягам като сестра му(ама може би защото е втори и е глезана на мама Embarassed)
 

# 2
  • Мнения: 1 134
Това с прибирането на играчките е възможно само след хипноза, според мен Mr. Green.
Но, пък с удоволствие: бърше прах, натиска копчето на пералнята, сервира и отсервира, полива цветята, сгъва и подрежда дрехите си.
Много добра е също с отверка, чук и пирони... ooooh!

# 3
  • Oslo
  • Мнения: 659
Според мен постъпваш много правилно, аз имам 2 момчета и им позволявам да ми помагат във всичко, без значение дали е "мъжка" или "женска" работа. Мъжът ми е възпитан така и това много ме радва и облекчава. Не искам някой ден да изискват от съпругите си да им слугуват, а и още дълго ще живеем заедно, а аз нямам намерение да вървя след тях непрекъснато.

# 4
  • Мнения: 11 607
Естествено,че помагат в домакинството - и тримата! Всеки според възрастта си! Работа има за всички!

# 5
  • Мнения: 2 242
хе ми аз какво да кажа като Зори няма 2г  Mr. Green
Тя е във фазата на имитирането и постоянно ми се вре в ръцете. Вместо да я гоня или й се карам предпочитам под формата на игра хем да задоволявам интереса й хем да й създавам навици. При простиране ми подава щипките, давам й дрехите да ги пъха в пералнята, научи че освен ваденето на всичко от гардероба, интересно е и прибирането  Laughing редовно се опитва де мете и бута парцала за миене на пода ... все такива неща

# 6
  • Мнения: 953
Не я карам тя по собствена инициатива се втурва....., не очаквам от нея чудеса. Най-ме е яд че като стане голяма и аз искам да ми помага тя тогава няма да иска.

# 7
  • Мнения: 2 125
Това с прибирането на играчките е възможно само след хипноза, според мен Mr. Green.

 smile3521...и не само според теб  Crazy.
Обича да ми пречи с прахосмукачката, подрежда с удоволствие масата и като реши да е добро дете си подрежда дрехите. Цветята не ги полива, защото ще наводним съседите, решил е, че ще сипва в саксиите докато свърши водата от чешмата  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 689
Според мене е задължително.Пример:брат ми е възпитаван отрано да си оправя леглото,да се грижи за дрехите,да подрежда разхвърляното и т.н.Съпругат ми-израсъл с 3 жени-точно обратното-нищо не пипа.До ден днешен и двамата си я карат по същия начин-извод-извода е ясен!!!Навиците от тази възраст се запазват цял живот!

# 9
  • София
  • Мнения: 13 200
Е, честно да ви кажа учудих се за прахосмукачката... Моята Александра иска да чисти, но прахосмукачката е по-голяма от нея. Лично аз това занимание ще го отложа за по-късна възраст. Сега иска да бърше прах и да мие чинии.. помага ми като простирам, понякога опдава дрехи и щипки...

# 10
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Моят син,също е на почти 4 год.Не знам дали от малък защото е непрекъснато със мен,той сам се научи без да го карам да ми помага.
Най-обича да си мие чашката от сокчето,когато тръгна да простирам дрехи,е плътно до мен и ми помага,сгъва дрехите си и т.н.
Виж обаче за играчките,нещо не можем да се разберем със него.  Tired

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моят син нищо не прави  bowuu. Той е мамин-златен готованец. Само сестра му юркам.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт