Домашна кокошка

  • 8 090
  • 7
  •   1
Отговори
как да го приготвя това чудо снощи го варих два часа в тенджера под налягане и пак е леко жилава моля ви дайте някакви варианти за приготвяне

# 1
  • София
  • Мнения: 508
Става хубава панирана или като дроб сърма, правила съм я и задушена с вино,чесън и маданоз... Важното е добре да я обезкостиш, че има едни гадни жили...

# 2
  • Мнения: 465
Аз пък като я сложа в тенджера под налягане става супер направо се развира, на първо място от бульона и с малко месо правя разкошна чорба Peaceа останалото в най различни варианти но по добре е да не е печена защото пак става твърда  Peace

# 3
  • Мнения: 7 106
От домашната кокошка става разкошна супа, каша, както и най-върви сготвена със кисело зеле или ориз. Ориза може да си е бял или със добавени тиквички и копър или спанак по вкус..

# 4
  • Мнения: 1 352
И аз съм за чорбата Peace. Страшно вкусна става Crazy Crazy Crazy!

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Понеже се борих с едно такова животно миналата седмица, мога да ти кажа какво го правих. Варих го 1ч в тенджерата под налягане. Стана на 3 манджи - супа от всичко, което ми остана от другите 2, сармички с лозови листа и част от бялото месо (както си правиш плънката за сармичките, а месото просто се нарязва ситно) и гювечета с останалото бяло месо и месото от бутчетата - тях ги правих по рецепта от онези книжки от Бон апети, които излизат в момента всяка седмица. Много простичка рецепта - месото си го правиш на парченца. Добавяш нарязани на малки кубчета картофи (малко по-едри от за супа), овкусяваш по желание с черен пипер и къри и накрая заливаш със смес от 200гр топено сирене и 200гр заквасена сметана. Гювечетата се постилат с хартия за печене, слагаш отгоре сместа, захлупваш и печеш на предварително загряна на 200 градуса фурна около 40 мин. Месото става съвсем мекичко Grinning

# 6
да за супичката благодаря и аз така мисля направих я тази вечер и стана супер
но самото месо още го мисля дали да е със зеле в гювеч но в интерес на истината никога не съм правила прясно зеле така винаги кисело съм правила и става убиец
чудя се дали да не я прибера таз "мръсничка"във фризера така сварена и да изчакам да ни стане киселото зеле  и след това в гювечаааа и ам ам

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Може би вече си я наготвила,но да си кажа и аз  Naughty
Предлагам ти да отбереш месото на  кокошката.Надребни  го или го смилаш.Добави яйца,малко брашно,кашкавал и подправки по твой вкус.Разбъркай добре.Оформи кюфтета или шницели и изпържи в олио.Може да ги панираш.Става вкусно и най важното не е жилаво PeaceБон Апети

Общи условия

Активация на акаунт