На градина до обяд

  • 2 350
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 019
Въпросите ми са свързани с посещение на градината до обяд.
И малко предистория.Михаела тръгна на градина от април, ходеше до обяд, защото нямаше креватче за нея.Доста е стеснителна и плаха, но въпреки това въобще не плака и ходеше с желание .След това последва лятната ваканция.И от есента тръгна по цял ден.Първия месец я взимах аз , но след това започна да я прибира баба й , а освен това точно тогава едно момиченце взе да я тормози. И тя започна сутрин да плаче като я оставях .Говорихме с детето, г-жите помагат(или поне така казват), за да не я закача въпросното дете.Уж всичко се оправи.След това хванахме някакъв вирус и си бяхме двете в къщи за седмица.След което започнаха проблемите.Събужда се сутрин , плаче, почна да трепери, дори и повръща.Този театър продължи три дни, аз не издържах повече и сега я гледа баба й .След като си отпочине и се успокои, пак ще пробвамес градината.
Но мисля да е само до обяд.От градината ни разрешават, но не знам дали ще е добре така. дали няма да се чуства различно от другите деца и адаптацията да е още по-трудна.
Очаквам да сподели някой избрал такова решение-защо,колко пребивава детето в градината, има ли някакви проблеми заради това.Какво обяснявате на самото дете, защо го взимате на обяд и всичко друго, което се сетите и ми споделите сигурно ще ми е от полза!
  bouquet

# 1
  • Мнения: 649
Мисля, че е добър вариант за вас. На мен самата ми хрумна тази идея неотдавна, но за ясла - съжалявам, че се сетих толкова късно за такава опция, а имах възможност...така, че  действай смело, ако има кой да я гледа следобедите Peace

# 2
  • Мнения: 78
Щом не й понася обстановката в тази градина , защо не я запишеш в друга ?Така поне ще знаеш дали е тип "алергия"към детските градини въобще или просто в тази е проблема.Аз като малка също съм имала непоносимост към детските заведения и така се е наложило баба ми да ме отгледа в къщи /за което въобще не се оплаквам/.

# 3
  • Мнения: 689
В страната където живея всички децки градини са до 1ч.следобед-за цял ден се доплащта и е по желание-явно е нормално да са до обяд.Аз не бих си оставила детето на целодневна.Следобедите са за вас двете-иначе кога го виждаш!?
И аз се притеснявам да не би някой да тормози моето момиченце,което е добре възпитано и не е агресивно като повечето деца при нас.Съветвам те да говориш с родителите на детето,което притеснява дъщеря ти-само от полза ще им е,да вземат мерки отрано.И все пак,ако може я премести в друга градина!

# 4
  • Мнения: 6 461
Мисля,че сте взели добро решение детенцето да бъде до обяд.
Така поне няма да намрази градината след преживелиците с другото дете което го е тормозело.
А по нататък ако желае и свикне  можеш да я пуснеш и на целодневна.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 019
Благодаря ви за отговорите!
Следобедите за съжаление не прекарваме заедно, защото аз съм на работа, а е с баба си.
За друга градина- не знам дали ще стане, в нашия район са толкова претоварени всички.

Чакам още отговори-не ми се вярва да няма други деца, които да са до обяд на градина.
То ще си покаже  Wink

# 6
  • Мнения: 6 461
В  това няма нещо лошо децата да са до обяд. Peace
Моят син пък ако има едно лесно изобщо да не ходи-ако питаш него.......на драго сърце би ходил до обяд... Wink

# 7
  • Мнения: 14 133
Мисля,че сте взели добро решение детенцето да бъде до обяд.
Така поне няма да намрази градината след преживелиците с другото дете което го е тормозело.
А по нататък ако желае и свикне  можеш да я пуснеш и на целодневна.

# 8
На наши познати дъщерята ходи до обяд - по здравословни причини - това не й тежи.
Но ако тормозът от страна на другото дете продължи, опитай да я преместиш - в друга група /ако са повече от една при вас/ или в друга градина. Аз и досега си спомнйам един Иво, който ме щипеше до посиняване. След около година ме преместиха в друга детска градина и бях благодарна.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Една мама в квартала води децата си до обяд на градина.Момче на 5г и момиченце на 3г. Без някакви причини. Тя има възможност и желание за това. Не виждам тези деца да са по-различни от останалите. А и защо? В градината,след като се наобядват, спят и после почват да си ги взимат. Не мисля, че ще изпуснете нещо. Успех!  Peace

# 10
  • Мнения: 135
Не се притеснявай да избереш полудневния вариант за градина.В групата си имам момиченце ,което трудно се адаптира и за това сега е само до обяд.Детето е спокойно и след обяда сяда:''да се гримира докато мама дойде''.От седмица е много по-общителна и спокойна Simple Smile  В следобедния режим заниманията/поне в по-малките групи/ са за затвърдяване и обогатяване на знанията-така,че това едва ли ще ви е проблем.Нека детенце само прецени кога и дали да остане цял ден  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 4 019
Благодаря ви за отговорите и за куража, който ми вдъхвате.   Peace

Жалко само, че не се включиха повече майчета.Не ми се вярва да няма поне 10 дечица с такъв режим, при толкова много потребители  Thinking
Ама като не си сложих някое атрактивно заглавие, тип "24 часа" Laughing- така е .

# 12
  • Мнения: 3 405
Моят син е второкласник, но преди е бил в детска градина до обяд, 3 години подред. Няма проблеми с адаптацията, не се е чувствал различно, може би защото и други деца около нас бяха на същия режим. Подготовката по време на предучилищната беше отлична, а и следобед имахме време да общуваме повече.
Трудно ни беше на нас, родителите, защото се въртяхме като пумпали с работното си време, за да има с него човек вкъщи, но и през това преминахме Grinning
Успех!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аз бих си записала сина на градина до обяд  Peace
Всъщност такива са намеренията ми за след Нова година - да го водя на ясла до обяд, а следобяд да си спи вкъщи и да си се занимаваме двамата.

Конкретно за вашия случай, според мен ти е абсолютно разумно решението  Hug
Аз не бих си травмирала детето като настоявам ( при положение,че има възможност за друг вариант) да е по цял ден на градина, след като очевидно не се чувства добре там. 
Говори с дъщеричката си, възпитавай по-голямо самочувствие у нея, за да "не се дава" на другото дете и най-малко да споделя какво й се случва в градината!
Успешно разрешаване на ситуацията!

# 14
  • София
  • Мнения: 797
 Аз водя детето си до обяд на ясла. Всъщност в момента сме почивка от яслата, след последното боледуване реших да го оставя 1 месец в къщи, но след това мисля пак да продължа да го водя до обяд. Той и без това не спи до обяд и само ще се травмира, трудно му понася яслата, сега като си е в къщи е много по-спокоен. От друга страна искам да е сред деца, да играе с тях и да се учи на различни неща. Сестрите все ме приканват да го оставям и следобяд, но не виждам какъв е проблема за тях, нали си плащам цялата такса.

Общи условия

Активация на акаунт