VIP стаи в Маичин дом

  • 5 331
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте мили майки!
Интересуваме как са VIP стаите в МД, колко струват  и дали си заслужава.
Аз раждах там 2004г. и бях в нормална стая на 7я ет.,но бях потресета от мизерията и имаша една майка при мен дето бебето и ревеше непрекъснато, а тя си къртеше по цяла нощ.

# 1
  • Мнения: 2 197
ВИП  стаите в Майчин Дом имат телевизор и собствена баня. По времето когато аз раждах (края на април) в отделението имаше топла вода само до обяд. Някъде към 45 лв. бяха стаите, но за това не съм 100 % сигурна. От друга страна в самото отделение е толкова мизерно, че за един телевизор аз не бих дала и 5 стотинка в това отделени, ако толкова държиш можеш да си вземеш от в къщи. Не съм разглеждала колко е чиста банята, но ако съдя по останалите едва ли е много. От друга страна девойката, която беше във ВИП стаята така и не се изкъпа през цялото време (1 седмица). Аз успявах и в обикновената баня. Е понякога трябваше да си топля сама водата, но за това си носех каничка за топла вода. Не знам как седи въпроса с ремонтираните стаи (те са само няколко и не знам какъв е шанса да се попадне там)

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Лежала съм в полу-ВИП стая. Като + имаше собтвен санитарен възел, телевизор, телефон и гардероб. Баш ВИП-стаите не знам какви са, но бяха доста по-скъпи.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В Майчин дон е пО-гот в масова стая Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 244
Аз раждах преди една година и лежах във ВИП стая на 7 етаж, който между другото е доста по-приличен от 12 например. Моята стая беше по-лошата-имаше телефон (излиза се с 0), телевизор, хладилник, баня и тоалетна, топлата вода идваше по-бавничко, но дограмата беше много стара и вътре беше студено, иначе е чисто и като за болница става Laughing Струваше 30 лв. на ден. Съседната стая беше перфектна, съвсем скоро ремонтирана и много луксозна, така че тя си струваше парите. Успех!

# 5
  • Мнения: 242
ВИП - неВИП  там е такава мизерия че....според мен с нищо особено няма да се отличават стаите.

# 6
  • Мнения: 61
За ваше сведение: стаите за нормално родилите жени /те се настаняват на 12 етаж в Майчин дом/ са основно ремонтирани. Имат нова дограма, хубави подови настилки и най-важното - самостоятелен санитарен възел с тоалетна и баня, хубаво направен. Жените са по две в стая, а бебетата са си при тях.  Топло и уютно е. Ремонтирани са и продължават да се ремонтират фоайетата и коридорите. Обстановката сега няма нищо общо с тази до неотдавна и е много по-добра от всички други родилни домове в София, без да те рекетират за допълнително заплащане. При това положение няма смисъл от ВИП стая, която се различава практически само по телевизора и че жената е сама в стая.  Единствено смисъл от ВИП стая има на 7 етаж, където са оперативно родилите. Там стаите са си старите.

# 7
  • София
  • Мнения: 244
Само да поясня, че на 7 етаж има и стаи за нормално родили, а не само за раждалите със секцио. Радвам се, че са направили ремонт, време беше.

# 8
  • Мнения: 110
Не ти трябва VIP стая,има ремонтирани стаи на 12-тия етаж и са си много добре,там ги настаняват по две родилки,има нещо като бокс,където къпят бебето пред тебе и през цялото време то си е при тебе и може да си го теглиш има си кантар,има си самостоятелна баня стаята и въобще не мисля че е мизерно newsm53Освен това гледката от 12-тия етаж е супер,много яка,топла вода имаше нон стоп,и парното толкова беше усилено че се разхождахме по къс ръкав newsm08

# 9
  • Мнения: 2 197
В Майчин Дом освен на 12-тия етаж родилки има и на 7-мия и на 8-мия етаж. Не знам на какъв принцип ги разпределят, защото на 7-мия етаж имаше и нормално родили и със секцио, същото е и за 8-мия. Предполагам, че на 12-тия отиват платилите, но това не е сигурно. Иначе на 7-мия етаж от ВИП стаята няма никаква полза, защото вътре в отделението е абсолютна мизерия и страшна мръсотия. ВИП стаята просто има самостоятелна баня, хладилник и телевизор. Само че когато аз лежах (края на април тази година) топла вода имаше само до обяд. Някъде около 40 лв. беше стаята.

# 10
  • Мнения: 2 197
Сбърках, не е 8-мия етаж там е неонатологията , мисля, че 9-тия беше другия с родилки.

# 11
  • Мнения: 242
А на въпросния 12-ти етаж със страхотната гледка  Joy  самостоятелната тоалетна беше задръстена (всяка раждала жена ще се сети с какво), топлата вода също я имаше до обяд, парното наистина беше надуто - до такава степен че ти става лошо от жега.
Във въпросния бокс през нощта бродеха "бебета" хлебарки.
Мога още много да изпиша, но има доста информация из форума така че ще се въздържа. А гледам че има и почитатели на условията в Майчин дом тука, та по-добре да си мълча да не засегна някой hahaha

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
а знаете ли какво беше 2002г Laughing там Laughing, на 7ет, родилите секцио.

аз бях във ВИП-а на 7ет, тогава беше точно 25 лв. на вечер, (като чета сега, явно цените се качват Laughing), и въреки, че родих в началото на 09 мес. студът беше ужачен в тази стая, инче беше прилично горе-долу.

# 13
  • Мнения: 110
А на въпросния 12-ти етаж със страхотната гледка  Joy  самостоятелната тоалетна беше задръстена (всяка раждала жена ще се сети с какво), топлата вода също я имаше до обяд, парното наистина беше надуто - до такава степен че ти става лошо от жега.
Във въпросния бокс през нощта бродеха "бебета" хлебарки.
Мога още много да изпиша, но има доста информация из форума така че ще се въздържа. А гледам че има и почитатели на условията в Майчин дом тука, та по-добре да си мълча да не засегна някой hahaha
Та чакай да ти кажа аз,момичето,с което бях в стая въобще не си беше платило за каквото и да било,дори я бяха преместили от друга болница в МД,но пак си беше на 12-тия етаж,даже имаше и една циганка,не вярвам и тя да си е платила,а по въпроса за WC,sorry че си нямала късмет мила,ние имахме и топла вода нон-стоп Mr. GreenИ все пак това е болница,не е хотел Thinking

# 14
  • Мнения: 242
Да не е хотел, така е. Но човек винаги си пати, преди да се научи на нещо.
Та при мен поуката е че следващия път (дай боже да има такъв) аз бих предпочела човешки условия и човешко отношение - тоест болница - хотел както му казвате тука.
И пръста ми няма да стъпи в тая цигания Майчин дом. #Cussing out
Но за всеки влак си има пътници, нали така?
Явно с теб няма да се засечем в една болница. Аз предпочитам да нямам изглед за сметка на друго. Peace

Общи условия

Активация на акаунт