Как да родя?Май бебето е голямо.

  • 1 420
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Чудя се как да родя.За сега ми казват, че бебчо ще се роди голямо.Даже който ме види все ме пита да нямам близнаци.Качих и доста килограми - около 25.Оттам пък вдигнах високо кръвно, лежах в болницата и сега пия лекарства за смъкване на кръвното.Спазвам и диета.За момента казват, че е 3700.Остават ми още 7 дена до термина.Кое според вас да предпочета:нормално раждане или секцио.Притесняват ме килограмите на бебчо и моето кръвно за нормалното раждане.Може ли да има проблем.

# 1
  • Мнения: 2 082
за големината на бебчо не се притеснявай-няма гаранция ,че ще ти причини травми-и двете ми бебета са родени големи и нямам нито един шев.може бебчето да е под 3кг и пак да има разкъсвания.зависи от организма.ако кръвното не създава проблеми спокойно можеш да родиш нормално.какво казват лекарите?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Мисля,че това трябва да е грижа на лекарите,а не твоя тъй като високото кръвно може да е проблем.А големината на бебо не винаги се познава с точност и не е проблем за нормално раждане.Успех

# 3
  • Мнения: 7 474
Аз родих бебе 4,300кг. нормално и качих 25 кг. , но гаранция за леко раждане никой не може да ти даде, дори бебето да е 2 кг.  Има много зависи в случая и най-добре се консултирай с лекар. Но каквото и да решиш ти пожелавам леко раждане Peace

# 4
  • Мнения: 7 723
Само доктора може да прецени това. Аз съм родила две деца по 4,300кг- нормално.

# 5
  • Мнения: 2 700
Зависи какво разбират под голямо. Ако бебето е просто е голямо, решението си е твое как да раждаш. Но ако е голямо спрямо размерите на вътрешния ти таз, не се колебай да се срежеш.
Леко раждане!

# 6
  • Мнения: 3 116
Бих пробвала нормално раждане  Hug

# 7
  • Мнения: 5 362
за големината на бебчо не се притеснявай-няма гаранция ,че ще ти причини травми.може бебчето да е под 3кг и пак да има разкъсвания.зависи от организма.ако кръвното не създава проблеми спокойно можеш да родиш нормално.какво казват лекарите?
PeaceЧувала съм за доста по-големи бебета,които се раждат нормално.И азбях като с близнаци все едно,но родих бебе 3.400,съвсем нормално.Бях качила 30кг,но проблем с кръвното съм нямала.

# 8
  • Мнения: 465
Най-добре се консултирай с лекар кое е по добре за теб.
Аз например второто ми дете се роди 3750г. точно едно кило повече от батко си но нямах никакви проблеми с нормалното ми раждане, както и с баткото така че за всеки е индивидуално.
Успех ти желая.

# 9
  • Мнения: 8 505
Най-добре се консултирай с лекар кое е по добре за теб.

Това е.Той най-добре познава бременността ти.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 688
Нека лекарите да решат.
Така ще най-безопастно за теб и бебето.

# 11
  • Мнения: 6 461
Голямото ми дете се роди 3,800 и бях качила около 30кг .Родих с форцепс.
Малкото ми детенце се роди 3,350 и бях качила около 19 кг .Родих нормално без усложнения.
Всяко раждане е индивидуално ,так че най-добре гинеколог  да ти препоръча начина по който да родиш.
Успех. Hug

# 12
  • Мнения: 22 782
Родих нормално,без проблеми бебе 4 200 и 55 см с два пъти увита пъпна връв за  общо 5 часа/от първа контракция,до появата на бебето/.По-скоро кръвното е решаващото за начина на раждане в случая,не големината на бебето.И аз бях громна,а качих 16 кг.Ето ти снимка

аз в 28 седмица
http://family.webshots.com/photo/1069598234044858392IXEUXS

10 часа преди раждането
http://family.webshots.com/photo/1069606215044858392wufBTt
http://family.webshots.com/photo/1069606336044858392AOUbZg


Успех

# 13
  • Мнения: 8 917
Всяко раждане е индивидуално и най-добре гинекологът ти  да ти препоръча начина по който да родиш Peace Леко раждане Hug

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
от всичко, което си написала, трябва да те притеснява да родиш по нормален път единствено високото кръвно. Ако не може да го смъкнеш до термин, сигурно ще ти предложат секцио. Иначе за големината на бебето не се тревожи, още повече за качените килограми. Първото си дете родих 4100 - нормално и горе-долу леко раждане, но за второто ми казаха, че ще е малко около 3 кг., а се роди 4300 и 55 см. Няма да те плаша, но си беше доста трудно раждане, сравнение с първото. Много зависи и дали размерите на таза ти не са малки . За всичко това си има специалисти, които ще решат, но те съветвам да  отидеш поне на два ехографа, за да не се окаже, както в моя случай, че бебето е много по-голямо от това, което ти казват. Успех и леко раждане! 

Общи условия

Активация на акаунт