Питане относно подготовката на гърдите за кърмене

  • 1 195
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
Така...ами аз много искам живот и здраве да кърмя малчунка. Гърдите си мажа с Гармастан от 5-6 месец, но както винаги има едно Но. От приятелки, а и тук във форума знам, че на повечето вече към 7-я месец им прокапват гърдите. При мен обаче никакъв нишан за такова нещо, а и вече съм в 33 седмица. Според Вас това предпоставка ли е, че няма да се кърми или при всеки организъм е различно?  Rolling Eyes Чудя се и си мисля, че е както си се настроил....но знае ли човек? През цялата си бременност съм настроена оптимистично и положително, че всичко ще е наред и така е до момента. Като се има напредвид Naughty, че аз съм голям нервак, до момента съм много спокойна....та отплеснах се. Хайде мацки дайте Вашите мнения.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Чудесно е, че имаш желание да кърмиш и се подготвяш психически за това Grinning
В подготовката Библиотеката на кърмаческия форум ще ти е от голяма полза, за да знаеш какво да очакваш и да не се объркваш от противоречиви съвети - там има и доста инфо за подготовката на гърдите през бременността и първите дни с бебето.

# 2
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Мисля, че не трябва да се притесняваш.
Прочети повече в библиотеката на Кърмаческия.

# 3
  • Мнения: 203
Никога не ми е текла коластра брез бременността нито пък съм ималя някакви други прокапвания. Не съм си и подготвяла гърдите по специален начин. Когато питах гинеколожката, тя ми каза, че не е необходима някаква подготовка, даже според нея това с мазането е едва ли не е ракламна пропаганда на разни мазила с комерсиална цел. Вся пак аз си купих някакъв крем, но се намазах не повече от 3-4 пъти и после престанах. Кърмим се успешно до сега исмятам и за напред докато можем. Успех и на теб!

# 4
  • Мнения: 151
  bouquet Благодаря Ви за бързите отговори. Ами ако трябва пак ще изчета каквото има в библиотеката

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Здравей. Аз от един месец редовно имам коластра.НО, това не епредпоставка , че после ще имам достатъчно кърма. Както и това, че ти нямаш коластра - не е предпоставка, че после няма да имаш достатъчно кърма.Тоест - не се притеснявай, а си бременувай спокойно.

# 6
  • Мнения: 3 478
Ами и аз не съм прокапвала и капка докато бях бременна,но си кърмих 6 месеца. Подготовка не съм правила никаква, тъй като тук се отрича. Като започна беба да суче, определено беше болезнено, но големи проблеми не съм имала. Мазах се с Лансино и останах много доволна от него. Само след неколкодневно мазане вече нямах нужда и от него. Успех!

# 7
  • Мнения: 151
 Момичета страхотни сте. Знам си аз, че не трябва да си внушавам  Naughty  bouquet  bouquet  bouquet
Още веднъж Благодарско

# 8
  • Мнения: 6 164
Коластрата няма връзка с кърмата.
Един съвет от мен: Най-важно е да си психически спокойна, стресът спира кърмата, не е за подценяване влиянието му - предупреди всички, цялото ти обкръжение за това!

# 9
  • Мнения: 22 782
Не съм имала коластра по време на бременността.Кърмих 12м

# 10
  • Мнения: 6 243
Не съм имала коластра по време на бременностите.
Първото го кърмих 8 м., второто го кърмя вече 2 г. и 6 м.

Според мен това с мазането на гърдите през бременността е търговски трик. Жлезите се подготвят достатъчно и самички.

# 11
  • Мнения: 151
Аз до колкото знам зърната се мажат с Гармастан, за да загрубеят и после да не се разраняват лесно, когато бебчо суче. Не мсиля, че Гармастана влияе по някакъв начин на жлезите  newsm78 Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 8 917
Имах коластра към 6-я месец, кърмя и досега Peace

# 13
  • Мнения: 6 243
Аз до колкото знам зърната се мажат с Гармастан, за да загрубеят и после да не се разраняват лесно, когато бебчо суче. Не мсиля, че Гармастана влияе по някакъв начин на жлезите  newsm78 Rolling Eyes
Зърната няма от какво да загрубяват, защото при кърмене се суче от ареолата, а не от зърното. А и Гермастана не може да накара нищо от избоените да загрубее... Като писах за жлезите, имах предвид това, че през бременността от съответните жлези в майчиният организъм се отделя специално вещество, което подготвя гърдите за бъдещата им функция (имат си специални имена, но са докторски и да не обременявам темата с термини). Така че права си - Гермастана не влияе на жлезите. И аз така смятам. Просто като си имаш жлезите, не ти трябва Гермастан  Wink Grinning

# 14
  • Мнения: 3 069
И с трите си бременности не съм имала коластра преди раждането.
Това е индивидуално, не се тревожи.

Общи условия

Активация на акаунт