хемоглобина ми спада...

  • 1 378
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте момичета отново се обръщам към вас с молба за съвет Cry. По принцип съм с хемоглобин 112, правих си изследвания преди месец и тогава беше 93 и лекарката ми изписа Малтофер. Вчера си правих нови изследвания, но хемоглобина ми е паднал на 90. Знам, че това никак не е добре и съм доста разтревожена. Може ли това да навреди на бебчето ми?Опасно ли е ? Какво да правя? Лекарката ми каза, че трябва да отида на специалист.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 575
Не се притеснявай, а говори със специалист. А освен Нв/нисък/, знаеш ли стойностите на серумното желязо?
И аз пих железни препарати през 2-та бременност, няма проблем с бебето ми..../ поне не от тях/.

# 2
  • Мнения: 1 467
Здравей, виж, намерих тази статия в сайта:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/623/67/

Прочети я, има полезни съвети. По принцип, би трябвало гинекологът да ти ги даде, а не да те препраща на друг специалист, ама че странни работи...

# 3
  • София
  • Мнения: 726
Здравей, и аз съм с нисък хемоглобин, ниско желязо и т.н., само дето с втората бременност положението е значително по-зле от първия път.
На мен Малтофера не ми помага. Помага ми Тотема - течно желязо, което за съжаление пия с голямо отвращение, но няма как. Сега пак ще си правя изследвания (предния път ми беше 92) и лекарката ми каза, че може да се наложи цялата бременност да пия желязо  Cry, ама щом се налага - ще пия - няма къде да ходя...

# 4
  • Мнения: 429
Дали е 93 или 90 Hb е еднакво нисък. Аз бихте посъветвала да си направиш изследвания на серумното желязо и ЖСК, които, за да се изследва поне 4-5 дни нетрябва да приемаш желязосъдържащи препарати, за да се дадат реални стойнсти на резултатите. През това време можеш да си само на диета да вземаш мед с начукани орехи, както да вземаш коприва, лапад, но и тях ден два преди вземането на кръвта да не ги вземаш.
По принцип по време на бременност спада хемоглобина, сер. желязо, но след това се възстановяват. За бебчо няма проблем, защото той ги консумира по-скоро проблема е твой, защото можеш да получаваш главозамайване и др. Пии повече течности, поне да поддържаш по-нормални стойности на кръвното си налягане.

# 5
Питах ги колко ми е желязото, но те ми казаха, че желязо не са изследвали, а само хемоглобина каквото и да означава това...........................

# 6
  • Мнения: 203
Н амен също към 6-7 месец хемоглобина ми спадна на около 90 и нещо. Гинеколожката ми каза, че това не е толкова ниско, нито страшно, но за да не спада повече ми предписа таблетки желязо. Така успях да задържа това ниво, та даже и да го вдигна малко. Нормално е през бременността, бебето си прави запаси на желязо. Опасно е ако хемоглобина падне още. Иначе желязо не са ми изследвали, не знам и при какъв специалист иска да те изпрати твоята гинеколожка. Иначе яж спанак, лапад, червено месо, може и по 100 мл. червено вино на ден. И не се шашкай!

# 7
  • Мнения: 3 069
Здравей, виж, намерих тази статия в сайта:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/623/67/

Прочети я, има полезни съвети. По принцип, би трябвало гинекологът да ти ги даде, а не да те препраща на друг специалист, ама че странни работи...


Разбира се, че трябва да я прати при друг специалист.Хемоглобинът наистина е много нисък и трябва да се направи консултация с хематолог.

# 8
  • Мнения: 259
За нисък хемоглобин / но не зная колко ми е нисък  newsm78 / ми предписаха Легофер - сироп желязо, с вкус на вишна /уж/...наподобява детски сироп за кашлица.

# 9
  • Мнения: 8 917
Моят хемеглобин бе нисък и с ТОТЕМА нещата се пооправиха Peace

# 10
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Не се притеснявай, но просто се старай да ядеш повече храни съдържащи желязо. През втората ми бременност  9 месеца  пих желязо и фолиева киселина. В менюто ми всеки ден присъстваше сок от Нар, орехови ядки, хайвер, черено цвекло и така  в продължение на два месеца /7 и 8м./ и всичко беше о.к. Изписаха ме от болницата с хемоглобин 120.

# 11
  • Мнения: 74
И моя беше така,пих желязо.

# 12
  • Мнения: 1 467
Здравей, виж, намерих тази статия в сайта:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/623/67/

Прочети я, има полезни съвети. По принцип, би трябвало гинекологът да ти ги даде, а не да те препраща на друг специалист, ама че странни работи...


Разбира се, че трябва да я прати при друг специалист.Хемоглобинът наистина е много нисък и трябва да се направи консултация с хематолог.

Всъщност, така е, при най-малко притеснение, трябва да се потърси професионално мнение. Вярно е също, че един добър гинеколог би трябвало да знае всичко свързано с бремеността, поне така мисля аз...поне първоначален съвет.

# 13
  • Мнения: 5 103
И аз бях така, пиех Сорбифер

# 14
  • Мнения: 683
Здравей, виж, намерих тази статия в сайта:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/623/67/

Прочети я, има полезни съвети. По принцип, би трябвало гинекологът да ти ги даде, а не да те препраща на друг специалист, ама че странни работи...


Разбира се, че трябва да я прати при друг специалист.Хемоглобинът наистина е много нисък и трябва да се направи консултация с хематолог.

Всъщност, така е, при най-малко притеснение, трябва да се потърси професионално мнение. Вярно е също, че един добър гинеколог би трябвало да знае всичко свързано с бремеността, поне така мисля аз...поне първоначален съвет.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт