Ориз с пиле и зеленчуци

  • 11 889
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 708
3-4 супени лъжици олио
1 глава лук
1 ч.чаша ориз
200-300 гр.пилешки бонфиленца(гърди)или пържоли от бутчета
1 булон
200 гр.замразени зеленчуци(грах,царевица и моркови)
десетина гъбки
черен пипер
соев сос
Запържвате пилешкото филе ,лука,гъбките.Накрая се добавя ориза и замразените зеленчуци и се оставя да изври водата.
Изсипвате месото,лука и ориза,както и останалите продукти в йенска тенджера.Добавяте 3 чаши вода,бульона и соевия сос. Мпже да го направите в микровълнова или на фурна както решите.






# 1
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Страхотна рецепта  Peace В къщи много я уважаваме. Аз слагам и 1 кофичка (от малките) сметана.

# 2
  • Мнения: 422
И аз съм правила тази рецепта преди две години и беше доста вкусна.Благодаря, че ме подсети за нея, Снежи.

# 3
  • Мнения: 22 867
И аз благодаря за идеята. Пиле с ориз ми е една от любимите манджи. Сега малко ще разнообразя рецептата.  sneji_   bouquet   bouquet  bouquet

# 4
  • в къщи
  • Мнения: 467
Обичам го тоя ориз с пилешко и зеленчуци Peace

# 5
  • Мнения: 5 140
Снежи признала съм те да знаеш.
Рецептата е страхотна и е лесна, ще се пробва.

И ти си супер да знаеш, много си хубава.

# 6
  • Мнения: 1 708
Снежи признала съм те да знаеш.
Рецептата е страхотна и е лесна, ще се пробва.

И ти си супер да знаеш, много си хубава.


Много благодаря!  Embarassed bouquetПоласкана съм!

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Много си го похапваме в къщи, но това е нова вариация - ще пробваме!  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 35 813
Благодаря, че ме подсети за тази рецепта - отдавна не бях я правила, а в къщи много я харесват

# 9
  • Мнения: 1 065
И аз много обичам всичко с ориз,пиле и всякакви зеленчуци и често готвя подобни варианти.

# 10
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз го правя с много зеленчуци, разнообразни. Слагам зеле, алабаш, чушки, тиквички, соеви кълнове всеки зеленчук запържвам по отделно, добавям и пикантина. Пилешките гърди също запържвам отделно. Добавям накрая едно яйце, малко бяло вино и всичко се обърква в тигана. Оризът го варя отделно 1:1 в оризарник. Накрая смесвам ориза със зеленчуково пилешката смес и става като по китайските ресторанти. Соев сос си слага всеки по вкус после.

# 11
  • Мнения: 410
Аз го правя с пилешко, червена пиперка, лук и грах, + ориз, разбира се. Слагам и къри, а накрая го запичам във фурната.

# 12
  • Мнения: 1 316
Ах, страхотно е, облизахме си пръстите  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 104
Много вкусно изглежда и ми се прияде...утре ще го приготвя у дома.

# 14
  • Мнения: 2 584
sneji само като видя че е от теб темата и съм сигурна че е нещо вкусно  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт