Пералнята ми вмирисва дрехите

  • 9 328
  • 27
  •   1
Отговори
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
2 седмици вече правя разследване защо аджеба дрехите ми миришат на мухлясало, престояло, старо..не мога да обясня точно миризмата. слагам прах, ползвам много прах, дори се налага да изплаквам два пъти дрехите и после омекотител. като ги извадя ухаят и после като изляза на терасата  няколко часа след като съм ги простряла тази смрад! вече хвърлям изцяло вината върху пералнята, но не мога да приема идея да я изхвърля, че не ми е собственост...
приемам други идеи обаче, благодаря Blush

# 1
  • Мнения: 6 155
На мен ми се е случвало да се вмирисват, ако не ги извадя веднага от пералнята, а престоят вътре /дори и час/  Confused

# 2
  • Мнения: 175
Здравейте!От известно време и аз имам същия проблем.Мисла си ,че не е от пералнята.Аз пера с Ариел за цветно пране и ползвал омекотител Ленор-фламинго.Допускам,че в комбинация двете неща дават такъв ефект,или в самия прох е проблема.

# 3
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Biby , и на мен така в България като си бях ми се случваше Blush
по-млада булка, по-мързелива, ги простирах когато ми кефне...сега обаче едва чакам да спре да центрофугира, веднага ги мятам. ей това ми е странното Thinking

marely, ами аз ползвам съвсем различни комбинации. значи не е там проблема newsm78

# 4
  • Мнения: 6 155
Хм  Thinking
освен някъде по маркучетата и тръбичките /или пък казана/ да се е натрупала тиня   newsm78
Нали като престои водата известно време и съда, в който е била  заленясва Confused

Що не пробваш да сипеш белина и да я пуснеш празна да повърти 10-15 мин.  Rolling Eyes
Не знам дали ще има ефект де... не съм пробвала Blush

# 5
  • София
  • Мнения: 1 535
А опитвала ли си да не ги изнасяш навън?
Понякога поемат много неприятни миризми и когато съм ги прибирала няма и следа от аромата на омекотителя  Confused

# 6
  • Мнения: 1 866
На мен ми се е случвало да се вмирисват, ако не ги извадя веднага от пералнята, а престоят вътре /дори и час/  Confused
Peace

Здравейте!От известно време и аз имам същия проблем.Мисла си ,че не е от пералнята.Аз пера с Ариел за цветно пране и ползвал омекотител Ленор-фламинго.Допускам,че в комбинация двете неща дават такъв ефект,или в самия прох е проблема.

Аз ползвам обикновен Ариел и различни Ленори но няма проблем с миризмата, напротив - дрехите ухаят страхотно, но естествено не бива да престояват в пералнята.

# 7
  • Мнения: 472
Явно не е само при мен. Simple Smile
Забелязала съм че се получава така когато пера с "Ариел" или "Персил",странно че и двете са скъпи марки.
При мен миризмата не е точно на мухлясало по скоро на застояло,много неприятна.
Веднъж бяхме на гости на наши приятели,не помня защо излязох на терасата и същата позната миризма от прането,попитах жената за праха беше "Персил".Много се притесних тогава защото тя се учуди и каза че не усеща тази миризма. Embarassed
Но не си втълпявам,мъжа ми като се е получавало така все ме кара да пера отново дрехите.

# 8
  • Мнения: 8 505
Явно не е само при мен. Simple Smile
Забелязала съм че се получава така когато пера с "Ариел" или "Персил",странно че и двете са скъпи марки.

Аз пера с Персил и такова нещо няма при мен.Предполадам,че е от водата,която остава в маркуча,както каза Biby.Къде ти се изтича водата-долу в разклонение на тръбата,която отвежда мръсната вода от мивката или в самата мивка?Ако е второто,със сигурност е от водата в маркуча.

# 9
  • Мнения: 1 187
Има един препарт който се изсипва в пералнята и се пуска да върти само с него една програма. Той отстранява тези гадни миризми. Профилактиката се прави на няколко месеца.  Peace

# 10
  • Мнения: 2 956
Вече 1 година имам този проблем  #Cussing out Смених всякакви прахове,омекотители,белина слагах и няма оправия.Странно защото при дрехите на сина ми не се получава така.Пера ги с Тео бебе и слагам Ленор сензитив.За нашите дрехи също използвам Ленор ( но друг цвят) и смърдят.

# 11
  • Мнения: 57
всички дрехи ли ти се вмирисват?
аз имах такъв проблем, когато пера 2 тъмни на цвят (уж скъпи, маркови) тениски, които имаха щампи - явно боите реагираха по някакъв начин с праха при продължително пране(така си го обяснявам) и вмирисваха останалите дрехи. Сменях праха, перях ги с течен препарат, със и без омекотител - резултатът след пране в пералнята беше все един и същ - миришеха ужасно. Най-странното беше, че ако ги изпера на ръка не се вмирисваха.
Но сега вече без тези два тениски - всичи останали си миришат хубаво. Опитай да разбереш кои миришат най силно и следващия път пусни пералнята без тях.

# 12
  • Мнения: 1 059
И аз имах този проблем с цветното пране- миришеше на застояло. Понеже аз пускам пералнята вечер преди да си легнем и перях цветното на 30 градуса,с най различни препарати и ги вадех чак на сутринта и го отдадох на това. Сега пара на мин. 40гр като спре пералнята веднага вадя и простирам и не съм имала скоро такива проблеми

# 13
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
На мен ми се случи така, след като ползвах сушилнята на много високи градуси един път, и дрехите започнаха да миришат след това.Излекувах миризмата с едно шише белина Аче, пусната в пералнята на много дълга програма и на 90 градуса, без дрехи. От тогава не мирише на нищо, нито пералнята нито прането  bouquet

# 14
  • Мнения: 472
Къде ти се изтича водата-долу в разклонение на тръбата,която отвежда мръсната вода от мивката или в самата мивка?
 Няма връзка с мивката,отделно е. 
Но при пране с "Ариел" и "Персил" не винаги се получава такава миризма,просто съм забелязала че когато е ставало съм ползвала прах от тези двете марки. Thinking
Има един препарт който се изсипва в пералнята и се пуска да върти само с него една програма. Той отстранява тези гадни миризми. Профилактиката се прави на няколко месеца.  Peace
Би ли дала повече информация?Знаеш ли къде може да се намери?

Общи условия

Активация на акаунт