За витамините

  • 1 627
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Не пия никакви витамини нито други хапчета, защото според лекаря ми не бива. Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 313
На мен ми изписаха витамини и фолиева киселина още в началото и ми казаха да ги пия през цялата бременност. Но всеки лекар има различен подход, явно твоят така е преценил. Все пак сега вече е студено и плодове и зеленчуци се намират рядко, едва лище можеш лесно да си набавиш необходимите витамини. А фолиевата киселина е задължителна през първите три месеца, за да се предпази бебето от заболяването Спина Бифида, което е раздвояване на невралната тръба. Консултирай се пак с гинеколога. Успех и леко бременеене!   bouquet

# 2
  • Мнения: 3 456
аз пиех Матерна , а в началото фолиева киселина

# 3
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
аз пиех Матерна , а в началото фолиева киселина
И  аз също!

# 4
  • София
  • Мнения: 888
аз пиех Матерна , а в началото фолиева киселина
И  аз също!
Аз пия Пренетал - не е задължително, но е полезно,защото не можеш да се храниш чак толкова добре,че да задоволиш своите потребности и тези на бебето.

# 5
  • Мнения: 683
аз пиех Матерна , а в началото фолиева киселина
И  аз също!
Аз пия Пренетал - не е задължително, но е полезно,защото не можеш да се храниш чак толкова добре,че да задоволиш своите потребности и тези на бебето.
И аз правя така сега, но с първата бременост не съм пила нищо, лекаря не ми беше предписал, аз се чувствах добре... Мисля, че по-добро от здравословния хранителен и двигателен режим няма.

# 6
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
ХИП - натал актив!

# 7
  • Мнения: 74
аз пиех Матерна , а в началото фолиева киселина
И  аз също!
И аз.

# 8
  • София
  • Мнения: 480
Пила съм само фолиева киселина. Останалото  си го набавях с храната.

# 9
  • Мнения: 773
Според мен зимата не е лошо от време на време да се подсилваш с витамини. И аз не исках да прекалям с витамините и затова пиех по моя преценка. Когато се чуствах по отпаднала или болнава пиех по цяло хапче Матерна, в по добри дни пиех през ден два по половинка.

# 10
  • Мнения: 113
На мен лекаря в БГ ми беше казал,че няма смисъл от витамини и пиех фолиева киселина до ку 4-я месец.Но като дойдох в Щатите -през 6-тия месец -ми дадоха 3 шишенца с  по 100 хапченца пренатални витамини и ми казаха дори докато кърмя да ги вземам.Според мен наистина сега през зимата би било добре да вземаш нещо укрепващо Peace

# 11
  • Мнения: 983
И на мен лекарката ми каза, че нямам нужда от нищо, но въпреки всичко не я послушах и пих фолиева киселина до 4-тия месец... Сега възнамерявам пак на своя глава да си взема и някакви витамини  Rolling Eyes

# 12
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
и аз пиех само фолиева киселина  и на мен лекарят ми каза, че няма нужда да пия витамини. Ставали големи бебчета с по-твърди главички и малко било по-трудно раждането. Само трябва да се храниш балансирано.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
С първата ми бременност пиех Матерна почти през цялата бременност. Ако бебе 3,450кг. се смята за едро според някой лекар, за мен си е точно в нормата. Не качих много килограми - 14 за цялата бременност(при това редовно закусвах с баничка и боза Mr. Green), родих доста бързо и леко, а съм с тесен таз, така че едва ли нещо са ме напомпили витамините. Сега пия фолиева киселина от месец преди да забременея, но имам още 1-2 хапчета и като ги изпия смятам да минавам на витамини, най вероятно или Топ Левю или ПреНатал, ще видим какво ще каже доки. Ако пък смята, че няма нужда, то ще ги пия на своя глава.

# 14
  • Мнения: 105
В началото пиех фолиева к-на (макар че малко късничко е почнах), след това вит. Гравижил, сега правя 2 седмици пауза и пак Гравижил, така ми каза лекаря. Не съм от тези които се предоверяват на мнението на док. но аз лично си чуствах доста тонизирана докато пиех витамините и мисля да продължа.
п.п Матерна е спряна от производство и вече не се предписва.

Общи условия

Активация на акаунт