Хормонална криза при новородено?

  • 2 856
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте мили мами!Моята бебка е на 6 дни и днес цял ден има кръв по памперса от влагалището. #Crazy
Това израз на т.нар. хормонална криза при бебчетата ли е?Моля споделете, че съм шах и паника Sad

# 1
  • Мнения: 162
Някъде бях чела че е нормално, но не съм сигурна колко продължава, някой по-запознат да каже...

# 2
  • Мнения: 554
Моята педиатърка ме предпреди , че е нормално ако се появи кръвчица по пампесра на бебка. Тва било от майчините хормони преминали в кръвта на бебче. Консултирай се с педито си

# 3
  • в стаята
  • Мнения: 469
това е нормално не се притеснявай Peace

# 4
  • Мнения: 3 500
Беба не е имала такъв проблем, но педиатърката ме предупреди, че е възможно да се случи и това е нормално.Не се шашкай.

# 5
  • Мнения: 94
И при нас го имаше това,когато Силви беше на три,четири дена.Нормално е.

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Нормално е. Консултирай се с педиатър за успокоение.

# 7
  • Мнения: 6 461
Нормално е .
Бях го чела чела в книга.Не се притеснявай .Ще го потърся  къде го четох и ще ти го цитирам.

# 8
  • Мнения: 316
И при нас беше така и се бях ошашкала, но педито ми обясни и  каза, че е нормално  Grinning
Някъде 10-ти-15-ти ден спря.
Изобщо не се притеснявай  Hug

# 9
  • Мнения: 742
Нормално е. Консултирай се с педиатър за успокоение.
Peace

# 10
  • Мнения: 2 257
Тази криза, като изключим специфичността при момиченцата, всъщност само тях ли засяга?!?! Не знаех за това и ако някой може да даде сериозна здравна информация или сайт, ще съм благодарна.

# 11
  • Мнения: 6 461
      У новороденото дете често се наблюдава така наречената хормонална криза,която се дължи на промени във функциите на жлезите с вътрешна секреция във връзка с преминаването му към извън утробните условия на живот.
Проява на хормонална криза е подуването на гръдните жлези ,което се проявява около 3-ия ден от раждането ,както при момичета така и при момчета.
 
    Други прояви на хормонална криза са кръвотечението от външните полови органи момичетата и подуването на тестисите на момчетата.Те се проявяват и изчезват без да се нуждае от лечение.

# 12
При нас имаме леко  подуване на тестисите и лекарят ми обясни, че било на хормонална основа Sad
Утре ставаме на 5м. и още не е изчезнало това нещо. След колко ли време ще изчезне newsm78. Ако някой знае повече по темата ще бъда много благодарна, ако напише Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 257
У някои новородени, независимо от пола, през първите 3-4 дни се появява набъбване и уплътняване на млечните жлези. Това явление се свързва с хормоните /естрогени/, които преминават от майката в детето и затова се нарича "хормонална криза". Млечните жлези достигат големина на орех. Това състояние се задържа за една до две седмици и преминава спонтанно, лечение не се налага.

При новородени от женски пол през първите дни след раждането може да се наблюдава наличие на оскъден, прозрачен, стъкловиден секрет, който изтича от половата цепка. Това явление е нормално и е свързано с хормонално въздействие. Секретът се почиства, като се спазват правилата за тоалет на седалището.

При почти всички бебета от мъжки пол през първите дни и седмици след раждането се установява физиологично набъбване на тестисите. Те могат да достигнат големина на лешник, дори на орех, но не са болезнени. Това набъбване обикновено изчезва към края на първия месец. Нерядко се наблюдава и събиране на течност между обвивките на тестиса /хидроцеле/. По-често се засяга единият тестис. Това състояние преминава за няколко седмици. Ако тестисът е доста увеличен, то при повиване на бебето се поставя допълнителна пелена между крачетата му и половите органи се повдигат към пъпа, за да не се притискат.


Цитат от тук, статията е малко странна, но да се надяваме, че поне този откъс е верен, съвременен и адекватен....В англоезичните сайтове не намерих нищо особено по въпроса.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 230

При новородени от женски пол през първите дни след раждането може да се наблюдава наличие на оскъден, прозрачен, стъкловиден секрет, който изтича от половата цепка. Това явление е нормално и е свързано с хормонално въздействие. Секретът се почиства, като се спазват правилата за тоалет на седалището.

Ние имахме стъкловиден секрет, но не и кръв. Лекарката ме предупреди, че може и да прокърви. Имахме и кистичка на лявото зърно, което било секреция от млечната жлеза, т.е. мляко. Секрета изтича 3 дни, а кистичката изчезна напълно след 3тия месец.

Общи условия

Активация на акаунт