Книга за родителя, 2-3 годиншните

  • 806
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 249
По-скоро книжле.  
За "нормалните" постижения на тази възраст и как да  стимулираме детето;идеи за занимания с него; идеи за игри, "правене" на игри, дори на "домашни" бои и пластелин.
Успоредно с тази книжка са разработили и 5 книжки за децата от тази възраст: "Моят свят, "Аз и другите", "Аз и природата", "Аз празнувам", "Светът е голям"
Ради много ги харесва и редовно ми ги мъкне да ги разглеждаме и си говорим по картинките. Има разни малки задачки от сорта на лабиринтите, за цветовете, формите, малките и големи неща, откриване на еднакви предмети например, връзки между дрехите и сезоните и още.
Някои от картинките не са им много перфектни в цветово отношение (даже Ради при търсенето на две еднакви цветчета, твърдеше че са различни, щото едното било розово, а не червено), но като цяло много ме зарадваха.
Имат подобни серии за възрастите 3-5 и 5-7 годишните.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 863
На кое издателство са книжките? Като че ли не съм попадала на тях, поне да знам за какво да питам... Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
"Даниела Убенова". Иначе и "Слово" имат подобна серия "С Моливко играй и учи" за различни възрасти, но илюстрациите им не са цветни с цел самото дете да ги оцвети.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
По принцип тези книжки са включени в задължителната програма на детските градини. Самата ДГ може да избере по коя от двете поредици да работи - доколко го правят обаче, зависи от конкретната градина.

# 4
  • Мнения: 1 399
Цитат на: Flash*
На кое издателство са книжките? Като че ли не съм попадала на тях, поне да знам за какво да питам... Simple Smile
Flash, виждала съм ги в "Хирон", до Руското училище. Сигурно и на други места ги има, но не съм обръщала внимание.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
На каква цена са?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Лекси
По принцип тези книжки са включени в задължителната програма на детските градини. Самата ДГ може да избере по коя от двете поредици да работи - доколко го правят обаче, зависи от конкретната градина.

Аха, значи това са книжките, които някои градини изискват. Ние още сме на ясли.

Цитат на: boo
На каква цена са?
2.30 на "Даниела Убенова" и 3.50 (май) на "Слово"

Иначе има още една по-скъпа (някъде около 10 лв), тоя път наистина книга в смисъл "тухличка"Wink, с много много идеи за игри на открито и вкъщи, разни апликации, рисуване, майсторене, украси, дори готвене с детето и др.:" 501 занимания за деца без телевизор". Разделена е на теми -и възрасти -2-3, 4-5, до 10 г.

Общи условия

Активация на акаунт