Крем за лице.....?

  • 1 397
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Здравейте
Препоръчайте ми някакъв хубав крем за лице за бебе,защото ни излезнаха малко пъпки и сега се чудя с  какво да ги мажа.Купих си на Бюбхен,не минават,пробвах и А -дерма/2 дена/също.Вие какво ползвате за вашите бебоци?

# 1
  • Мнения: 3 456
Мисля, че лекар трябва да ти го предпише

# 2
  • Мнения: 683
На нас ни помагаше крем "Здраве" - всичко преминаваше за 2-3 дни.
Но по-добре се консултирай с педито или още по-добре с дерматолог. Peace

# 3
  • Мнения: 1 448
Консултирай се с лекар, както вече са те посъветвали  Hug Ако са "бебешко акне" - ще си минат сами  Peace

# 4
  • в стаята
  • Мнения: 469
Мисля, че с крем "Здраве" ще минат Peace

# 5
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Бюбхен, но с цинк! Peace

# 6
  • Мнения: 3 500
А суха ли е кожата на бебето? Ако е суха Бочко, Здраве и Бюбхен не помагат, те също са много сухи, не за овлажняване на кожата. Моника е с много суха кожа на лицето - наскоро открих страхотен крем за нея, минават й и пъпчиците, предизвикани от студа и вятъра, както и зачервените бузи - крема е на д-р Тайс и на него пише "Балсам, основна грижа за кожата, подходящ за бебета и малки деца". Без аромати и оцветители, билков е.Понася се чудесно от кожата.

# 7
  • София
  • Мнения: 630
А на каква възраст е бебчето? Възможно ли е да е някаква реакция към храна или материя?

Ако става въпрос само за физиологична проява, то не е необходима намеса.
Цитат
През първите 2-3 дни след раждането кожата на новороденото е интензивно розова или леко зачервена, мека и пухкава. След това зачервяването постепенно изчезва и започва залющване на повърхностния й слой. Това лющене продължава една до две седмици. В първите дни след раждането по нослето, бузите и челото на бебето се наблюдават леко надигнати възелчета с белезникаво-жълтеникав цвят. Те представляват изява на свърхсекреция на мастните жлези.

Нерядко се установяват и дребни мехурчета по челото на бебето, изпълнени с бистра течност. Те се дължат на свърхсекреция на потните жлези.

# 8
  • София
  • Мнения: 480
Консултирай се с лекар, както вече са те посъветвали  Hug Ако са "бебешко акне" - ще си минат сами  Peace

Наистина, ако е бебешко акне не е необходимо да третираш пъпките с каквото и да е. То си минава само. Иначе ползвам тоалетно мляко Nivea за тялото и понякога слагам малко на бузките и на челото.

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Аз,ползвам Мустела и А-дерма.Сега когато времето се промени и на Божидара и "опръхнаха"бузите.

# 10
  • Мнения: 2 577
цинкова паста - обикновена, продава се във всяка аптека
има ефект Peace

# 11
  • Мнения: 702
Пъпчиците може да мажеш със кремче "Цинци". Това е така наречената цинкова мас и се продава в аптеките. Помага и при подсечено дупе Laughing
Иначе си ползвам плодово кремче на Бюбхен.

# 12
  • Мнения: 3 500
Най-добре наистина да се консултираш.През лятото на Моли й излязоха пъпки по бузките и я заведохме при педи, тя каза, че може да са излезли от всичко /храна - кърмех, жега, допир до дреха/.Изписа ни Елоком и тя се оправи буквално за 1 нощ.

# 13
  • Мнения: 1 104
И аз съм за консултация с лекар, но мжеш да пробваш крем Здраве или Бочко.

# 14
  • Мнения: 516
Бочко, Здраве, Нивея  Peace

Общи условия

Активация на акаунт