Какво да правя, за да си подсиля организма

  • 3 719
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 592
Здравейте мами,
проблема ми е, че от както започна зимния сезон вече втори път съм болна. Първо беше настинка- хрема и гърло. За три дена се оправих. Сега вече грип с всички усложнения - повръщане, температура, болки и пак хрема.
Много ме е страх да не заразя бебо. Ходя непрекъснато с маска и детето вече забрави как изглежда майка му  Embarassed
Аз кърмя и не мога да пия лекарства. Използвам само фервекс. Както и бабините рецепти- чаи с мед и лимон, краката в гореща вода, инхалации с лайка...
Имам чувството, че много съм се изнежила и в момента, в който изляза с бебо на разходка веднага ми теква носа.
Ние почти всеки ден сме навън независимо от времето и на мен много ми се отразява.
Извинявайте, че стана толкова дълго, та на въпроса. Какво мога да пия, за да си подсиля имунната система. Без това да вреди на кърменето. Ако някой е имал подобен проблем моля да сподели.
Благодаря и поздрави на бебоците  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 334
Пробвай витамини Центрум,но се консултирай преди това с лекар.Незнам дали влиаят на кърменето.

# 2
  • София
  • Мнения: 985
Имах абсолютно същия проблем. Вече не броя колко пъти съм била болна откакто съм родила. Личната ми лекарка каза, че това е нормално за първата година след раждането, защото имунитета много пада по време на бременността а пък и след това при кърменето. От два месеца пия бирена мая и малко като че ли закрепих положението, да чукна на дърво. На Матерната не съм фен, въпреки че и тях ги дават за кърмачки.

# 3
  • Мнения: 2 489
Чай Ройбос. Мисля, че щом могат да го пият бременни, не би трябвало да има противопоказания при кърмене.

# 4
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Ами пии някакви Аква сорс водорасли - мисля, че са съвместими с кърменето, но аз не съм много компетемтна по въпроса. Имаше теми някъде из форума, но преди доста време беше, май.

# 5
Ето нещо от библиотеката и дано да се оправиш бързо:

Чай за кърмачки с простуда

Това е чудесен чай за майката с простуда и за бебето й. Понякога, когато майката не се чувства добре, тя се притеснява, че няма достатъчно мляко. Този чай помага да се обогати млякото и да се лекува настинката.

Една част шипка – някои видове съдържат 5 до 10 пъти повече витамин С от портокалите, освен това се счита, че шипката има повдигащо настроението действие и се бори с депресиите
Една част малинови листа
Една част червена детелина – съдържа изофлавоноиди и биофлавоноиди, счита се, че нежно прочиства кръвта
Пригответе чая като инфузия – смесете всичко, залейте една чаена лъжичка от сместа с чаша вряла вода и оставете да кисне поне 20 минути, а най-добре 4 часа.

# 6
  • Мнения: 71
здражей,нурофена за настинки може да се пие и от кърма4ки

# 7
  • София
  • Мнения: 10 291
На мен Матерната много добре ми действа... не съм се разболявала тази зима, а мъж ми носи какви ли не бацили в къщи, 3 или4 пъти беше болен. Как сме устояли с бебка направо не знам...
Пия я един месец, един почивка. Честичко забравям  Wink

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Аз взимам бирена мая, когато се сетя, и се чувствам добре - преди няколко месеца имаше бая дълъг период, в който се влачех като парцал...жеги ли бяха, или друго, но сега може би от маята, се чувствам ок.

# 9
  • Мнения: 928
Можеш да пиеш и Матерна,тя е и за кърмачки.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 326
Пий витамин С , ама в по-сериозни количества!

# 11
  • Мнения: 3 777
А нещо което да не е на хапчета?
Повръщам от хапчета и особено от витамини на хапчета, незнам защо Sad
А откакто съм родила досега само свалям килограми Sad и скоро ще стана по слаба и от студентските си години, хич не се чуствам добре. Иначе си хапвам много плодове, но явно не помага много.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Може би детски витамини на сиропче?

# 13
  • Мнения: 3 777
Цитат на: boo
Може би детски витамини на сиропче?


Супер, това даже нямаше да ми мине през главата като идея. Благодаря Бу Stuck Out Tongue

# 14
  • София
  • Мнения: 592
Благодаря ви момичета, страхотни сте  Grinning
А какво мислите за есберитокс, респивакс и рибомунил.
Това намерих във форума за бебовците, но сигурно действат и на големи.

Общи условия

Активация на акаунт