Класовото разделение и виртуалното пространство.

  • 11 599
  • 374
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 629
Гложди ме този въпрос. Тук всички сме потребители(като изключим йерархията от Модове и Админи), равни уж, но все пак усещам разминаванията ни в начина на живот, според благосъстоянието. Не пускам темата с негативен оттенък, а за да ви питам вие как се чувствате. Има ли деление на бедни и богати? На успели и неудачници? Влияе ли това разделение(форумското, ако усещате, че го има) върху настроението ви в реалния живот?

# 1
  • Мнения: 15 619
Тук, според мен, се усеща друга разлика.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз усещам друго разделение - млади(новаци)/стари, София/провинция, но и те не ми влияят много тук, а за реалния живот и дума не може да стане.

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Тук, според мен, се усеща друга разлика.

Каква?
Защото аз си спомням няколко теми за количките /бебешките/, които предизвикваха точно мерене на разни работи и станаха показател за финансовата стабилност на семействата, а не за удобството на бебетата. И се образува каста на имащи  *** и нямащи такава.

Върху моето настроение може да повлияе слънцето и усмивките на децата ми, но не и това, че някой си има /дали?/ по-голям доход от моя.

# 4
  • Мнения: 5 577
 ooooh! Ти нали отиде да шиеш, кво стана?

Не, за мен това са глупости - никога не съм усещала такива неща, нито тук нито в реалния живот. А в реалния живот контактувам с има няма 20-30 момичета от форума.
Няма такова разделение. Бедни богати, успели неудачници ...

Може би малко на самата мен например ми е чоглаво, че съм единствената кифла (и тук, и реално) дето не е работила никога през живота си и не е изкарала един лев (това определено ме кара да се чувствам неуспяла), но не ми е гадно, старая се всячески да измисля начин да се поправи този пропуск. Но не, че някой ми го насажда това, аз го усещам. Поне идеи не ми липсват, хич да не е. Сега убеждавам Бумеранг да теглим кредит и да купим магазин за дрехи.  Crazy

# 5
  • Мнения: 3 405
Е, не е много драстично, все пак повечето имаме домашен компютър, което е признак на някакво благополучие.
 Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Има, да - показват се къщи в несвяст, западни фирми се надцакват за някои, децата им спят в отделна стая от самото си раждане....
Както личи от заядливия ми тон, явно донякъде ми влияе, но то е докато натисна шът даун на компито.

# 7
  • Мнения: 15 619
Да доуточня: Бърз ум, начина по който възприемаш света и околните, толерантност и др...

# 8
  • Мнения: 4 473
Има ли деление на бедни и богати?

Абсолютно да!

На успели и неудачници?

Усеща се различно на моменти, но по-скоро да!
Влияе ли това разделение(форумското, ако усещате, че го има) върху настроението ви в реалния живот?

На личното ми настроение в реалният живот, абсолютно не! Влияе на мнението ми за потребител, който си позволи да наложи коментираното разделение.

# 9
  • Мнения: 15 619
Тук, според мен, се усеща друга разлика.

Каква?
 ...
Върху моето настроение може да повлияе слънцето и усмивките на децата ми, но не и това, че някой си има /дали?/ по-голям доход от моя.
Никак не ми влияят такива теми. За себе си, по скоро разделям пишещите тук по изброените от мен критерии и по още няколко / не ги доуточнявам/ все в тоя ред на мисли.

# 10
  • Мнения: 3 447
Как деление, бе, тука всички сме ССФ, т.е. свръхуспели  Mr. Green
Ми честно казано, аз не усещам разделение - просто защото не влизам в теми като Покажете си мезонета, Покажете си яхтата, Колко кила злато носите по себе си и т.н. А с хората, които са ми интересни и приятни за общуване, обикновено си говорим за други неща. Така че - и да има разделение, минава покрай мен  Simple Smile

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Деленето (бедни/богати, удачници/неудачници.../ е в главите, в нечии глави.
В моята такова делене няма.
Форумският дух (положителен или отрицателен) понякога се усеща и в реалността, защото някои хора ги знам не само виртуално, но и реално - срещи, различни инициативи/кампании..

иначе има моменти, в които не се чувствам особено комфортно из форумите, затова не влизам.
Има моменти, в които ми е приятно...

Смешно ми, когато хората се взимат толкова сериозно във виртуалното пространство.
Страшно и тъжно ми е, че толкова много хора са неразбрани и недооценени в семейството си и търсят признание не в реалния, а във виртуалния свят. Пада едно доказване, ма пред кой... Май пред себе си...
Това чувствам аз


# 12
  • Мнения: 14 483
 не аз не съм усещала такова. естествено виждам много потребителки че водят живот с пъти по висок стандарт от моя ама това пък въобще не ме впечатлява. и в реалния живот е така - мисля че много отдавна се убедих че животът е справедлив към всички - по равно са ни разпределени и бедите и благословенията. без разбира се да са на всеки еднакви. все пак за да ползваш форума трябва да имаш достъп до интернет, а това поне в провинцията /в която живее по-голямата част от населението на българия/ все още не е достъпно за всеки. дори да нямаш комп вкъщи, служебния интернет дори не е достъп на всеки.
Е, не е много драстично, все пак повечето имаме домашен компютър, което е признак на някакво благополучие.
 Peace
за това според мен форума е извадка на хората в бг които са достигнали все пак някаква степен на благополучие. ясно ви е че най многодетните бг мами не са и чували за интернет и форум нали?  Wink
има известно пренебрежение /специално в клюкарника/ към новите потребители, усещала съм го. ама нали съм упорита писах писах докато стана стар потребител /че ме и номинираха даже/

# 13
  • Мнения: 6 155
Има ли деление на бедни и богати?

Абсолютно да!

На успели и неудачници?

Усеща се различно на моменти, но по-скоро да!
Влияе ли това разделение(форумското, ако усещате, че го има) върху настроението ви в реалния живот?

На личното ми настроение в реалният живот, абсолютно не! Влияе на мнението ми за потребител, който си позволи да наложи коментираното разделение.


 Peace

# 14
  • Мнения: 6 167
Делението е в главата ти, в това какво позволяваш да си мислиш.
Тук има всякакви хора , точно, както и в реалния живот.
Определено, тези които пишат по-грамотно ги чета по-внимателно от други, които
едва владеят правописа. Това е делението, което си позволявам да правя и то неволно.

Мен темите за къщи, колички, коли и мангизи не ме вълнуват особено.
Когато е бил задаван в-с за 'имотно състояние' съм отговаряла в
границите на това, което бих могла да споделя във виртуалното пространство.

Хората не са равни, независимо от вечната духовна борба,
че това би трябвало да е така. Веднъж, като приемеш този екзистенциален факт
дори не си задаваш в-са кой какъв, защо и какво. Всеки е там, където може.

Общи условия

Активация на акаунт