Хранене с лъжичка

  • 659
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте. Вече сме на 5 месеца и 20 дни и от вчера започнахме захранване. По 1 лъжичка плодово пюре между две хранения сутрин. Той не се мръщи на вкуса, обаче си играе с лъжичката и избутва с език пюрето. Вярно е че е свикнал само на зърното, но имам усещането че си мисли че е някаква игра. Споделете как научихте бебета си да ядат от лъжичка. Поздрави на всички мами и бебчета

# 1
  • Мнения: 2 596
Ами, постепенно. В началото и моето си играеше с пюрето, избутваше го навън с езичето. Даже правеше бррррр  #Splat  и нали се сещаш всичко ставаше в пюре покрай него, но свикна. Нищо специално не съм прилагала.

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Вземи си лъжица без странични ръбчета. С нея леко натисни езичето и пюрето изсипи не насред езика, а настрани към бузката. Така няма да го избутва.
Просто още не е свикнало с лъжицата, това, че избутва пюрето, се дължи на сукателния рефлекс, т.е. бебето иска да суче от лъжицата, пък не става и отстрани изглежда, че играе.

# 3
  • Мнения: 7 106
Дааа, спокойствие и търпение му е майката. Все пак бебето за пръв път вижда този прибор и е нормално да не му е съвсем ясно какво да прави с него. Докато сукането си е рафлекс, с който бебетата се раждат, то храненето с лъжичка се учи.Дай му една празна лъжичка да си я разглежда , лапа  и опознава. Когато го храниш, не настоявай, карай полека и не замествай лъжичката с шишето за по-лесно.Постепенно бебо ще свикне и ще видиш каква уста ще отваря само като я види Grinning .

# 4
  • Мнения: X
Ами правилно са ти казали мамите - и тук търпение му е майката. И ние се учим сега на лъжичка - днес дадох едно много течно пюре и повечето май отиде във врата, но поне се посмяхме и двете. Вече незнам аз ли се уча как да я храня или тя как да яде  Mr. Green  Mr. Green  Обаче не я насилвам - все ще се научи някой ден Wink

# 5
  • Мнения: 3 153
Ами аз още не съм започнала да му давам пюренце, но мои приятелки ме предупредиха за това, че ще трябва да се учим на лъжичка, та от 2 седмици отделям малко повече време за сокчетата и му ги давам с лъжичка! Вече е професионалист и си лапа лъжицата все едно винаги е хапвал с нея:)

# 6
  • София
  • Мнения: 10 298
А мойта лакомница захапа лъжицата от раз  Laughing  Laughing  Laughing  е първит дни също посягаше да си играе с нея, но като цяло бързо се нагодихме и двете...

# 7
  • Мнения: 3 379
Майка ми му даваше изцедена кърма (докъто съм на работа) и аз я помолих да започне да дава последните 20-тина мл д лъжица около 3 седмици преди да го захраня. Така той свикна с лъжицата и за какво служи и после стана от раз.

# 8
  • Мнения: 5 255
ooooh!
Когато захраних Лора - бяхме на 5м. и половина.
Почнах да давам пюре на Hipp с лъжичка, като до този момент беше само на кърма.
Както при теб, в началото избутваше и се чудеше какво правя.
Постепенно свикна - дори днес си отваря устата с готовност.
Какво правя аз - когато и давам пюрето с лъжичката просто задържам повечко лъжичката в устата и.
Успех със захранването  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт