Слуз и кървави нишки в изпражненията.На какво ли се дължи?

  • 5 452
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
  Здравейте,момичета.Моето малко момиченце е на 15 дни.Първите 10 дни беше изцяло на изкуствено хранене-Нутрилон,нямах кърма,а от началото на тази седмица с големи усилия започнах да изпомпвам по 40 мл от двете гърди 4-5 пъти на ден и смесвам с другото мляо.Горе-долу от същото това време София започна да ака по 8 пъти на денонощие,а преди бяха 1-2 пъти.Дупето и се зачерви доста,а в изпражненията има много несмлени частици,слуз и кървави нишки.Днес не съм давала кърма,но продължава да ака така.Педиатърката ни каза да чакаме до понеделник,може да е било нещо инцидентно,но аз много се притеснявам.Помотнете,ако сте имали подобен проблем.

# 1
Първо не се притеснявай, за да нямаш проблеми с кърмата.
Мажи дупето с нещо - питай в аптеката.
Детето вероятно е получило разстройство. И вероятно това е от новото мляко. При всички случаи се отпусни, защото най-доброто е кърмата. Ако ти се пие нещо, дори и да е алкохол, не се ограничавай, на мен кърмата ми спря, защото ми се пиеше бира а не посмях заради алкохола. От веднъж мисля че няма да му стане нищо на бебето, важното е ти да имаш кърма.
Защо смесваш другото мляко с кърма а не с вода?

Самото дете как реагира - има ли болки в коремчето, кисело ли е?

# 2
  • Мнения: 750
Аз съм на мнение да кърмиш, лактацията зависи от кърменето, и да дохранваш, ако има нужда. Това за алкохола не го одобрява, особено при новородено. Кърмата ти няма да спре, ако не пиеш, а ако не кърмиш. Мажи дупето с цинкова паста или още по- добре да ти направят крем в аптека с рецепта от педиатъра. Питай педиатъра. Отначало спазвай диета при кърменето, за да избегнеш риск от алергична реакция. Избягвай кафе, какаови продукти, алкохол, краве мляко и продукти, мед, цитруси, малини, къпини, ягоди. Следи общото състояние на детето. Дано скоро мине зачервеното, слузта и нишките. Не смесвай кърма в АМ!

# 3
Аз съм на мнение да кърмиш, лактацията зависи от кърменето, и да дохранваш, ако има нужда. Това за алкохола не го одобрява, особено при новородено. Кърмата ти няма да спре, ако не пиеш, а ако не кърмиш. Мажи дупето с цинкова паста или още по- добре да ти направят крем в аптека с рецепта от педиатъра. Питай педиатъра. Отначало спазвай диета при кърменето, за да избегнеш риск от алергична реакция. Избягвай кафе, какаови продукти, алкохол, краве мляко и продукти, мед, цитруси, малини, къпини, ягоди. Следи общото състояние на детето. Дано скоро мине зачервеното, слузта и нишките. Не смесвай кърма в АМ!

Това за спирането на кърмата го казвам от опит....
Някога и аз разсъждавах като теб, за което сега съжалявам вече - 5та година още сме на диета...

И гледай да пие едостатъчно вода.

# 4
  • Мнения: 1 080
Купете хипоалрегено мляко .малкия ми син акаше кръв и клуз и му поставиха диагноза алергия към белтъка на кравето мляко .За това най- добре да давате лечебно или хипоалергенно мляко в което белтъка е частично разграден .

# 5
  • Мнения: 258
Благодаря,момичета!Защо не трябва да смесвам кърмата с АМ?Така ми е най-удобно 40 от помпата кърма и  40 мл адаптирано мляко.Малката не иска да суче от гърдата.От всичко най-много ме притеснява кръвта в изпражненията.Много се притеснявам.

# 6
Купете хипоалрегено мляко .малкия ми син акаше кръв и клуз и му поставиха диагноза алергия към белтъка на кравето мляко .За това най- добре да давате лечебно или хипоалергенно мляко в което белтъка е частично разграден .
.. и обикновено е хидролизирано мляко....
Синът ми имаше непоносимост към кърмата ми - 6 месеца беше с разстройство и повръщаше на фонтан от вревме на време, но наддаваше добре, захраних го сравнително рано с кисело мляко и пюрета, разстройството и коликите изчезнаха края на 6тия месец.
За лош късмет второто ми дете от неправилно разбиране не пожелах да пия бира, въпреки че много ми се пиеше, кърмата ми намаля драстично още края на първия месец, направи непоносимост към Фризолак и ни изписаха Фризопеп. Е, сега сме на 5 годни и още не може да яде свинско - получава жестоки обриви по дупето, а същото става и храносмиателния тракт.

При всички случаи обърни внимание да пие достатъчно вода и ако не пишка повече от 6 часа - заминавай веднага на лекар, може и на частно, за да предотвратиш обезводняване.

Хидролизираното мляко е вредно, въпреки че е за предпочитане при непоносимост към белтъка на кравето мляко.

Самото сухо мляко има масленост, и като добавиш маслеността от кърмата се полува прекалено висока масленост, която не може да бъде разградна от храносмилателния тракт на бебето.

# 7
  • Мнения: 1 080
Интересува ме за вредата  на хидролизираното мляко .може ли да уточниш?
Ние не сме на хидролизирано мляко а на лечебна храна Прегомин .
Хидролизирано е именно защото белтъка е разграден.

Последна редакция: сб, 18 ное 2006, 08:17 от catch

# 8
  • Мнения: 35
Според мен, веднага купувай Фризопеп и давай на детето, че става по-страшно! Отидете на лекар - гастроентеролог! Това с кръвта и слузта за мен са 100%-ви симптоми на алергия към белтъка на кравето мляко! И ние започнахме така и съм сигурна, че за това става дума! Не се бави, моля те, не се доверявай на GP-то, ако те успокоява!!! Провери при специалист!!!

# 9
  • Мнения: 4 915
Първо - нормално е да има зрънца в акото.
Слуз и кървави нишки също не е непременно признак за нещо тревожно. Дъщеря ми е имала слуз, пускахме микробиология - нямаше никакъв проблем.
Кървавите нишки може да са от разранена лигавица на червата или от спукани кръвоносни съдчета около ануса - при напъване да ака.
Дупето може да е зачервено от честото изхождане.

Но изчакай спокойно прегледа в понеделник.

За да преминеш изцяло на кърма, кърми на поискване - често, когато бебето пожелае, но не прави паузи по-големи от 3,5 часа. Нощем между 3 и 8 часа се стимулира най-добре лактацията - ако бебето се буди, кърми го.

Пий повече течности - най-добре вода. Без алкохол - преминава в кърмаата, боза, големи количества прясно мляко, безалкохолни и газирани напитки - могат да раздразнят стомаха на бебето. Почивай и лягай да спиш с бебето.

Най-щадящото за стомахчето му е именно кърмата. Освен че се храносмила и усвоява изключително лесно и бързо, подпомага и дефекацията - бебето затова ака често, но няма да получи запек, какъвто риск носят някои АМ. Да не споменавам другите й предимства.


Не смесвай кърма с АМ, а първо кърми колкото бебето желае - слагай го подред и на двете гърди. Ако и след това ти изглежда гладно, дай АМ.

Слагай бебето на гърдата, за да се упражнява със сукането и да не свикне само на биберон, а ти да трябва постоянно да се цедиш. Все още нищо не е загубено, може да се научи.

Можеш изцяло бързо да премахнеш добавката, ако имаш такова желание - посети кърмаческия форум за повече и по-конкретни съвети.




# 10
  • Мнения: 3 271
Не давай обикновено АМ, ако наистина се налага да дохранваш, вземи поне ХА мляко. Както го описваш за мен 99% е алергична реакция към АМ. Все пак те съветвам 2 неща - да почетеш форума за кърмене и да се консултираш със специалист - алерголог или гастро. При всички положения на давай АМ до тогава!

Общи условия

Активация на акаунт