сменихме НАН с Аптамил - въпросче

  • 789
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 720
Здравейте, мамчета!  Hug
Искам да ви попитам нещо, което може вече де е коментирано, за което се извинявам. Става дума за акането и смяната на АМ. В началото по препоръка бяхме с НАН, отскоро го заменихме с Аптамил и по моя преценка му влияе по-добре. (Педито няма мнение по въпроса - каза, че всички АМ са еднакви  newsm78, на своя глава го смених) Като бяхме с НАН, акаше доста трудно и с твърда консистенция. Сега обратното - дори и не разбирам кога се напъва и е свършил работата, а също така му е и доста редичко. НО - това което ме притесни е друго - прочетох в едно от бебешките списания (дали не беше "9 месеца" newsm78), че понякога рядкото ако говори за непоносимост към заместителя на кърмата  Rolling Eyes И всъщност дългото ми писание беше свързано с това кратко въпросче - как изглежда съдържанието на папмерса при вашите бебчета, хранени с Аптамил.
Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
НАН също е заместител на кърмата. Ако бебето имаше непоносимост, щеше да се прояви още при предишното мляко.
А на какво казваш "редичко"? Рядко дотолкова, че да се разтича или.......?
Нормалното Аптамил-ско ако е златисто-жълто, като гъста каша.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 720
Аз пък реших, че става дума за определен заместител, а не по принцип  Embarassed Благодаря за разяснението!  Hug
Да, като каша е, не се разтича, но не е жълто винаги - напоследък е зеленикаво. По този повод питах педито дали е от настинка (така бях чела по форумите), тя каза че това не е белег, че е болничко детето. А от какво е тогава?  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
И ние сме акали зелени акита, но май не беше от настинка ( макар че около мен разни баби така казваха), по скоро беше от пюретата които ядеше #Crazy

# 4
  • Мнения: 1 555
Знам, че зелени акита защото млякото е с пребиотици или нещо такова! Иначе ако не е разстройство- воднисто не виждам причина за притеснение ! Но един мой съвет повече недей да сменяш млякото !!!

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Храня с Аптамил вече повече от година, акото е било и жълто, и кафяво и зеленикаво - за съжаление не си спомням в кои периоди какъв е бил точно цвета........ Според мен няма място за притеснения! Давай спокойно, но не го сменяй повече - не е препоръчително!

# 6
  • Мнения: 27 524
Всичко е наред, акото си е такова, и при Криско е било ту жълто, ту зеленикво, ту кафеникаво, не го мисли, продължавай си с Аптамила.  Peace

# 7
  • Мнения: 289
Аз също смених НАН-а с Аптамил и реакцията беше същата. От НАН-а консистенцията на акото беше значително по-гъста и отвратително тъмно зелена. Сега при Аптамила акото е златисто-жълто и значително по-рядко. Доколкото знам, в Аптамила има съставка, която предпазва от запек, възможно е разликата да се дължи на това.

# 8
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Tedy79 - ние изпихме една кутия Фризолак, една НАН и от 2 месеца сме с Аптамил. И с трите Ивчо ака много на два-три дни. По едно време акаше по един път всеки ден, но сега разреди доста. Забелязах, че в началото е зелено и твърдо и си мисля че се е спекло от задържането в червицата. Пък и бебчо доста се напъва, поякога направо ми е плакал. Така че при нас определено Аптамила не действа разхлабващо.

# 9
  • Мнения: 1 701
Ние скоро направихме същата промяна и в началото акото продължаваше да е зелено, както при НАН-а, но това е от желязото, просто си го обясних с постепенното изчистване на организма от него. Сега вече е бледо зелено към жълтеникаво.

Общи условия

Активация на акаунт