Пак за "недостатъчното наддаване"

  • 1 316
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте мамчета!
Днес бяхме на консултация и се оказа че за по-малко от 1 месец(25дена) Габи е наддала само 300грама CryПедито беше категорична,че трябва да почна да дохранвам.Аз и обяснявам, че детето е спокойно,жизнено,смее се,гука,рита много,спи си нормално и т.н...и питам-"Това не означава ли че е нахранена и доволна?"Нейният отговор беше,че при положение че ми  е малко кърмата,детето свиква да яде по-малко и така спира да наддава,а пък и факта че още не сме се захранили...Вие какво мислите?Може ли наистина да е малко кърмата и да е свикнала с по-малко newsm78

# 1
  • Мнения: 1 091
Ох, незнам...И на мен така ми каза лекарката...била свикнала с по-малко, трябвало да я дохранвам, за  да й разширя стомахчето...Не знам колко  е вярно. Ще следя темата с интерес.

# 2
  • Мнения: 171
Понякога глупостта на педиатрите край няма... Никое недохранено дете няма да се държи по описания от теб начин, а и детето ти не е вече чак толкова малко, че след наддаване от 300 гр. за 25 дни да се правят подобни умозаключения. Моята Гери през втория месец беше наддала 500 гр., през третия - 400 гр. , през петия - 250 гр., но нито веднъж не съм слушала подобни бисери от моя педиатър. При моето дете наддаването протича скокообразно. Правило ми е впечатление, че когато израства по-бързо на височина, наддава по-малко на тегло например. Ако храниш от една гърда на кърмене, все пак можеш да си увеличиш лактацията като предлагаш и другата гърда, също и като кърмиш максимално често. Но при всички положения най-доброто решение е да се оставиш на майчината интуиция да те води, тя най- добре ще ти покаже дали детето ти изпитва някакъв дискомфорт или не.

# 3
  • Мнения: 232
Понякога глупостта на педиатрите край няма... Никое недохранено дете няма да се държи по описания от теб начин, а и детето ти не е вече чак толкова малко, че след наддаване от 300 гр. за 25 дни да се правят подобни умозаключения. Моята Гери през втория месец беше наддала 500 гр., през третия - 400 гр. , през петия - 250 гр., но нито веднъж не съм слушала подобни бисери от моя педиатър. При моето дете наддаването протича скокообразно. Правило ми е впечатление, че когато израства по-бързо на височина, наддава по-малко на тегло например. Ако храниш от една гърда на кърмене, все пак можеш да си увеличиш лактацията като предлагаш и другата гърда, също и като кърмиш максимално често. Но при всички положения най-доброто решение е да се оставиш на майчината интуиция да те води, тя най- добре ще ти покаже дали детето ти изпитва някакъв дискомфорт или не.
Напълно съм съгласна и още - хранете се на поискване и няма да има проблем.Моят малчо на първата консултация беше наддал 400 гр./три седмици след раждането/ и реакцията на моето педи беше същата.Не се подлъгвай да дохранваш,аз започнах да дохранвам да се изцеждам - дано тръгне повече кърма,но в един момент благодарение на мамите от форума си казах "Я стига" и за три дни почти непрекъснато стоене на гърдата всичко си потече като по мед и масло.Пък все още имаме две хранения на кърмичка и през нощта от време на време.Не се впрягай! smile3521Наслаждавай се на бебчо и на тези съкровени моменти и всичко ще е повече от добре. newsm10 newsm68.А и още - моето ангелче вече е на близо девет месеца и половина и при условие,че "не ми стигала кърмата"само на кърма до шестия месец и още кърмене от време на време сега е  81 см. и  11кг.

# 4
  • Мнения: 2 829
Да предположим за момент че педиатъра е прав и детето яде по-малко отколкото трябва. Това означава че детето трябва да поема повече храна, за предпочитане кърма а не АМ непременно. Защо не се опиташ да предлагаш по-често да съче, при всяко промрънкване дори, без да спазваш режим или да изчакваш хубаво да огладнее. Можеш също да опиташ да кърмиш по-често през нощта, да предлагаш и двете гърди на всяко хранене. Спри да даваш вода (ако си давала досега).
Струва ми се нелогично това, че ако детето не наддава достатъчно трябва да се дохранва с АМ. Първо, в случая ми изглежда че детето папка достатъчно и всичко е наред, и второ, ако искаш да дохранваш, то дохранвай, но с кърма Grinning
Моя съвет е- колебаеш ли се дали бебето е гладно, предложи му, няма опастност да го прехраниш с кърма.
При нас кърменето освен когато бебчо е гладен помага и при:
-колики
-когато се превъзбуди
-когато е нервен
-хълцане
-когато му се ака, изаква се по-леко
-за приспиване
Въобще, лек за всяка болка.
Извинявай за дългия постинг, дано да съм била полезна Hug

# 5
  • Мнения: 140
Благодаря на всички за отговорите!
Може би просто трябва да и предлагам да суче по-често,а не да я оставям сама да поиска,тъй като се храним на поискване,никакъв режим не спазваме,не давам вода,сок и като че ли не ми се иска да дохранвам...Педито каза да отидем пак след 10 дена,да видим как е...

# 6
  • Мнения: 2 829
Имаше една много сладка тема, "хранене на поискване и предлагане" Grinning
Мисля че ще помогне Peace
стискам палци да се справите с бебка, много е вероятно просто да ви предстои първия скок в растежа, очаквай скоро да ти виси на гърдите непрекъснато 1-2 дни, и да съче часове наред.
Пожелавам ти другия път като идете на консултация да му натриеш носа на педито колко много сте наддали Hug

# 7
  • Мнения: 3 478
Щом бебка се чувства добре и няма проблеми, няма за какво да се притесняваш. Ние сме само 6.500 на този етап, но док не го мисли за ненормално. Малката наддава мнооого трудно, но пък си хапва добре и е много жизнена. Никога не са ми казали да я дохранвам или каквото и да било.

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Уф, писна ми от лекари, които са за дохранване на кърмени бебета. Защо когато хранени с АМ бебета не наддават всичко е ок, а при кърмените-не.
Довери се на майчиния си инстинкт и продължавай да си кърмиш бебчето.

# 9
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Нали ти беше пуснала тема за капките за уши... Ако бебката е изкарала нещо вирусно, най-вероятно затова не е наддала, а не заради кърмата. Уф, писна ми от педиатри, дето не мислят.  #2gunfire

# 10
  • Madrid
  • Мнения: 514
И Самуил на 3 месеца беше наддал 300 грама,спокоъно,това е нормално!!!

# 11
  • Мнения: 8 242
И Тони последните 2 месеца наддава по 300 гр.. И аз се бях притеснила в началото, но се поуспокоих - детенцето си е диво и щастливо като го гледам  Mr. Green ..
Нашата педиатърка изобщо не я притесни тоз факт, обаче. Не ме е карала да дохранвам, нито да захранвам спешно..

# 12
  • Мнения: 112
 Sad Ние пък сме наддали само 70 гр за 2 седмици. Педито каза да изчакаме още 10 дена и тогава пак ще теглим, защото можело да има разлика в кантарите на родилното и нейния.
Аз бях малко в стрес, но най-упорито продължавам да го кърмя по схемата "на поискване". Дано да наддадем достатъчно че да не минаваме на АМ, но каквото-такова.

# 13
  • Мнения: 140
Пожелавам ти другия път като идете на консултация да му натриеш носа на педито колко много сте наддали Hug
Дано Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 322
Sad Ние пък сме наддали само 70 гр за 2 седмици. Педито каза да изчакаме още 10 дена и тогава пак ще теглим, защото можело да има разлика в кантарите на родилното и нейния.

Между моя кантар вкъщи (аз съм си луда за връзване, ама още си я тегля мойта щерка) и кантара на нашата педиатърка има около 300-400 грама разлика.

А тези 70 грама наддаване от рожденното тегло ли са или от теглото при изписването?

Общи условия

Активация на акаунт