Бучка в гърдата и температура?

  • 1 902
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 293
Здравейте!
Много съм притеснена защото сутринта на едната си гърда в близост до ареолата видях червеникаво петънце - накърмих децата и после видях че петното не се разнася и веднага започнах летицина от 1200mg.Бях отпаднала и докато децата спяха и аз си починах.На обяд си направих горещ компрес и кърмих.След обяд пак леко се затоплих защото те искаха да ги кърмя и не успях хубаво да затопля местото.
Сега в 19 ч. се премерих температурата и тя е 38.3 и пак пих летицин.
Имам едни хомеопатично Bryonia 9CH, което педиатърката ми го беше изписала при други запушвания.
Дали трябва да предлагам по-често,трябва ли да се обадя за антибиотик или да прилагам нещо друго?
Ако през нощта вдигна по-висока температурата какво да правя?
Извинявайте за дългия постинг много се надявам знаещите да ми помогнат Praynig

# 1
  • Мнения: 171
На мен лецитинът не ми помогна. Свалях температурата с Парацетамол, но после отново я вдигах. В крайна сметка ми помогна единствено антибиотикът, който хирург ми предписа - Успексин, който е съвместим с кърменето. Желая ти искрено да не стигаш дотам. Кърми приоритетно от болната гърда, максимално често, защото само сукането на децата ще разнесе бучката. Освен това след всяко кърмене прави студени компреси на болната гърда, за да предотвратиш разспространението на възпалението. Продължавай и с топлите компреси преди кърмене и не се отчайвай, защото ефектът няма да дойде веднага. Ако продължаваш да вдигаш температура, след като си я свалила, най-добре все пак е да се обърнеш към лекар.

# 2
  • Мнения: 1 069
Задължително ти трябва лекар.
При мен с големия ми син ме посъветваха да спра кърменето и да ходя на физиотерапия, защото бях направила мастит.
 Дано да не ти се наложи, но все пак по- добре се консултирай

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Не само кърмене - затопляне, изпразване на гърдата (кърмене+изцеждане), почивка. В този ред, постоянно до разрешаване на проблема.
Лецитинът е в добри мг, но пиеш малко - сега вероятно ще е по-добре, ако пиеш 4-5 капсули на ден, а не 1-2 - после плавно ще намалиш дозата и още известно време ще е добре да взимаш за профилактика.
Ако с това симптомите не се подобрят или не се променят за 24 до 48 часа, се обръщаш към лекар за АБ (или хомеопат - щом ползваш хомеопатия, можеш и сега да се лекуваш според предписание на хомеопат - без самолечение!)

Още:
- топъл душ/топъл компрес
- изпразване на болната гърда често
- зелев лист на компрес
- парацетамол за Т и болезненост

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29197.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1594

# 4
  • Мнения: 1 432
Парацетамол и мнооого 4есто изпразване на гърдата.........имах преди две седмици този проблем Sad.Давах на Мом4и да су4ка само от нея за два дена бу4ката се разнесе Peace.Успех

# 5
  • Мнения: 293
Момичета благодаря Ви много  bouquet
Не за първи път получавам бучка, но днес много се уплаших.
Лека и спокойна вечер  bouquet

# 6
  • Мнения: 180
Аз също имах преди седмица подобен проблем и правих същите процедури които сте описали, но освен това личната лекарка ми препоръча да пия едни хомеопатични гранули  Беладона - страхотно отпушват млечните канали.

# 7
  • Мнения: 2 039
Парацетамол и мнооого 4есто изпразване на гърдата.........имах преди две седмици този проблем Sad.Давах на Мом4и да су4ка само от нея за два дена бу4ката се разнесе Peace.Успех
И при мен беше така  Peace

# 8
  • Мнения: 5 178
Същата история бях и аз снощи.. стигнах до хирургия.. абе дълга история
при мен помогнаха компреси с риванол и спирт, както и цедене да се разкара бучката

# 9
  • Мнения: 293
KOTE и аз си правих компреси с риванол и спирт и всички други изпитани процедури и сега положението е по-добре.

# 10
  • Мнения: 277
И аз бях така наскоро. Помогна нагряване (обикновените топли компреси не ми свършиха работа, затова правех горещи парни бани над леген на четири крака, покрита с хавлия, после масаж с масло от пшеничен зародиш) и изпразване на гъдата (кърмене или изцеждане на ръка, не с помпа). Нищо друго. Дадоха ми и АБ, но така и не стигнах до него. Не взимах лецитин, въпреки че четох тук за него. Слагах зелеви листа в сутиена за през нощта. Много е неприятно и ти съчувствам искрено! Успех!

# 11
  • Мнения: 84
Свекървата, ми каза един номер за отпушване: Компрес със СОДА. Накисваш кърпа във много гореща вода, едвам да я търпиш. Изтискваш я и я посипваш със сода за хляб и я слагаш върху гърдата при бучката. Така няколко пъти. Дано да помогне!

Общи условия

Активация на акаунт