Зъболечение и бебеправене

  • 910
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Здравейте момичета!
Знам, че мястото на темата най-вероятно не е тук, но я пускам тук защото видях няколко поста от различни хора с обсъждане на въпроса и просто искам да ви кажа какво ми каза по въпроса зъболекар, който ми е много близък и е в течение с опитите ни за бебе - цикли, Мта, ЦСта, БТта и секва друга гарнитура  Laughing

Зъб се вади 4-5 дни след края на М. Никакви упойки всяка втора половина на цикъла, когато е възможно да има бременност, както и до края на бременноста. Спешното зъболечение е изключение, но ако и то може да чака, се отлага до след 5ти месец. Дори кариеси се правят след 3ти месец - цитирам го: "преди това от страх/ужас или болка може да изгубиш бебето буквално на зъболекарския стол".

Тук може би много от вас ще кажат "глупости, аз като бях бременна и ми вадиха, и ми правиха зъби пък си родих и т.н.", но тъй като по постовете разбирам, че повечето от вас много искат бебетата си и много се радват като видят две черти, пускам това да го имате предвид. Аз лично не искам да рискувам дори да има вероятност за увреждане по-малка от 1%. Ако имате нещо за правене в устите и още няма две чертички, ползвайте първата половина на цикъла си за по-належащото - така или иначе ще трябва да посетите зъбаря, не е ли по-добре да се направи когато няма никаква опасност за бебето (та било то и евентуално бебе Simple Smile ).

Поздрави от мен за всички и пожелание за безболезнено зъболечение

# 1
  • Мнения: 2 120
По тази логика да вземем да живеем в камери, че въздуха е по-чист.
Когато се налага се ходи на зъболекар и ако организмът е силен нищо не може да му попречи да предпази зародиша, който е още съвсем малък от интервенцията. Ако ли не, то бебето, т.нар.бебе се изхвърля с  месечния цикъл.

Налудничаво би изглеждало да подчиниш живота си само на идеята, че правиш бебе. Ами ако дойде това така очаквано бебче след 10 години? Все в съображения ли да се живее. Не е редно, губиш индивидуалност, губиш собсвения си живот.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 524
Здравейте и от мен
Вчеря ходих да ми пилят зъб за коронка. Не беше най-прекрасното изживяване в света, но ми се струва че никой зъболекар няма да причини на пациента си болка и то такава че да се изгуби бебето на стола му  #Crazy Не че умирам да ходя на зъболекар но мисе струва малко преувеличено. Още повече на мен той ми сложи съвсем малко упойка, такава която се впръсква и не мисля че може по някакъв начин да увреди бебо. Ако се замислиш само колко много външни причини има за шок ввъв всекидневния живот, едва ли един кариес ще е чак такъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт