Спрях да се цедя, ......?

  • 595
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Скъпи мамчета,
имам един конкретен въпрос. Тъй като имах проблеми с гърдите - постоянно имах бучки и се цедях постоянно. Прочетох в някои от темичките, че ако спрем да се цедим и редуваме гърдите като кърмим всичко ще се нормализира. Аз спрях естественно и си мисля, че сега всичко е ок! Много рядко ми се препълват гърдите. През повечето време са мекички. Само да отбележа, че не се цедя , а оставям всичко само и единственно на бебчо. breastfeeding
Та въпроса ми е, че предполагам би трябвало гърдите да са меки, нали?
Благодаря ви предварително!!   bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: сб, 18 ное 2006, 15:52 от Мама Дидка на бебе Влади

# 1
  • Мнения: 1 559
Да, при регулирана лактация (когато оставяш бебчо да суче винаги когато поиска и не се доизцеждаш) гърдите ти произвеждат точно толкова мляко колкото бебчето изсуква и са меки.  Ако кърменията не са изкуствено ограничени (с налагане на определени интервали между тях или с определена продължителност) количеството кърма се променя в съответствие с  потребностите на бебчо - съвършен механизъм Grinning
Ако гърдите ти са твърди и напрегнати, значи са препълнени. В такъв случай  ако бебчето не иска/не може да ги изсуче,може да изцедиш малко - само до облекчение.

# 2
  • Мнения: 2 829
Съгласна съм с Мама Ели, моите са меки от средата на първия месец, цедиал съм по малко 1-2 пъти, когато бебчо е спал по-дълго от обикновено и после не успява да изсуче и двете гърди. Детето ми е на 3м и 1 седмица.
Мисля че сега вече ще видиш че кърменето е по-лесния начин на хранене Grinning

# 3
  • Мнения: 172
Благодаря ви много Мами за отделеното внимание !!!  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 760
Мда! Подкрепям казаното от мамаЕли!
Това е то регулирана лактация - направо си е плашещо с тези меки гърди, но бебчетата са доволни и наддават  Laughing

# 5
  • Мнения: 4 242
Трябваше да ме видиш преди месец как с меките гърди изхранвах две годишно кърмаче 3 седмици, без никаква друга храна.
Впрочем гърдите ми омекнаха (слава Богу) още през първия месец и от тогава изглеждат доста спокойни, освен ако госпожицата не реши да нарави някоя нетипична пауза.

# 6
  • Мнения: 6 461
Ето сега видях къде е била и моята грешка ,тъй като тогава не съм била във форума.
Да, при регулирана лактация (когато оставяш бебчо да суче винаги когато поиска и не се доизцеждаш) гърдите ти произвеждат точно толкова мляко колкото бебчето изсуква и са меки.  Ако кърменията не са изкуствено ограничени (с налагане на определени интервали между тях или с определена продължителност) количеството кърма се променя в съответствие с  потребностите на бебчо - съвършен механизъм Grinning
Ако гърдите ти са твърди и напрегнати, значи са препълнени. В такъв случай  ако бебчето не иска/не може да ги изсуче,може да изцедиш малко - само до облекчение.
Аз кърмих 8 месеца и Пламе започна сам да не иска да суче и аз като гледах ,че гърдите са ми меки ,мислех че сигурно кърмата ми е на привършване и не му настоявах да суче.... smile3555,а започнах да му купувам АМ......... smile3537
И така кърменето приключи................
Много полезна информация има тук във форума и много съжалявам ,че съм нямала тази връзка тогава. Sad

# 7
  • Мнения: 372
И аз в нач. се уплаших от тези меки гърди, но явно си регулирах кърмата и сега вс. е наред  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 12 229
  Ахъм и при нас е така. Добре че бях прочела че това се случва и не се притесних. Дори от скоро май почти престанаха непредвидените течове и се надявам скоро да нямам нужда от тези подплънки постоянно  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 216
браво на мама Дидка, че пусна такава темичка и аз да се успокоя smile3555.

# 10
  • Мнения: 172
Радвам се, че темичката  помогна и на други Мами!!

# 11
  • Мнения: 941
да и моите гърди са меки, преди като беше само на кърма, преди кърмене гърдата от която трябваше да папка се пълнеше непосредствено преди храненето, но сега вече са ми съвсем спокойни, мисля че така трябва да са, бебка е била само на кърма до 9м, цедила съм само 1-2пъти първия месец,

Общи условия

Активация на акаунт