Топченце в гърдата

  • 2 579
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 743
Здравейте!
Имам въпрос и ако нямой може да ме осведоми ще съм благодарна.
Миналата година сепрември месец ми оперираха дясната гърда и извадиха един фиброаденом. Лекарят ми каза, че няма начин да се появи отново. Август месец родих дъщеря си и започнах да я кърмя. До ден днешен се кърмим. Дай боже да продължим така. Днес си напипах в същата гърда едно малко топченце, и се вртесох от ужас. Не знам какво да мисля. В понеделник рано ще отида на преглед, но до тогава .............. какви ли не мисли ми минават през главата. Притеснено ми е. Моля помогнете със съвет. Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 11 658
Успокой се,защото сигурно е от кърмата!Аз така си напипах някакво топченце навръх Коледа,/кърмех от 6 месеца,а от две години не бях стъпвала на мамолог/ и между Коледа и Нова Година беж на лекар.Слава богу оказа се,че е от кърмата и лекаря ме насърчи да кърмя възможно по-дълго!Кърмих година и два месеца и моята принцеса се отби.
Прекрасно те разбирам,защото и на мен ми минаваха най-различни неща през главата,докато не отидох на лекар.За твое успокоение иди на специалист,още повече,че си имала прооблем,но съм сигурна,че всичко ще бъде наред.Стискам палци! Praynig

# 2
  • Мнения: 702
Може да е запушен канал. Докато кърмих два пъти ми се запушва канал. Слагай бебчето по често на гърдата.

# 3
според мен не е нещо лошо аз от години имам !!!

# 4
  • Мнения: 2 274
   И на мен ми се образуват топчета в гърдите от кърмата! Може да не е нищо притеснително, но все пак иди на лекар  Peace!

# 5
  • Мнения: 5 391
На мен миналият месец ми махнаха фиброаденом, за жалост ми казаха, че няма никаква застраховка, че няма да се появи пак TiredЗнам, че не те успокоих, но това е което аз научих от доцента, който ме оперира.

# 6
  • Мнения: 8 917
Най-вероятно е от кърмата. И аз се бях ошашкала миналата година, отидох на мамолог и се оказа, че е от кърменето Hug. Скоро ще трябва да ходя пак на профилактичен преглед.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Може да е галактоцеле - запушен канал, в който обаче не се развива инфекция. Може да се пробва да се махне със стандартните техники за запушен канал. Ако не се махне - не е нищо притеснително. Понякога намаля и/или изчезва с края на кърменето; ако те притеснява, иди на ехограф (но ако спомени 'галактоцеле' за всеки случай, защото понякога се пропуска тази възможност).

За фиброаденомите казват специалистите, че колкото по-дълго се кърми, толкова по-добре.

# 8
  • Мнения: 5 391


За фиброаденомите казват специалистите, че колкото по-дълго се кърми, толкова по-добре.
Преди да ме оперират, формацията която се напипваше на гърдата ми придобиваше заплашителни размери и предполагаемата диагноза беше сериозна.На видеозон се виждаше галактоцеле и вероятност за възпалителен процес.Когато ми го махнаха се оказа фиброаденом пълен с кърма, но не съм убедена, че ако от самото начало знаеха, щяха да ме оставят да кърмя докато искам.Защото аз исках да е дълго, а отбих на 5,5 месеца заради хирургичната интервенция.

# 9
  • Мнения: 4 414
най-вероятно е от кърмата. все пак иди да те видят на ехограф

според мен не е нещо лошо аз от години имам !!!
Shocked а на лекар не си ли ходила?

# 10
  • Мнения: 1 043
може да е от кърмата но може и да не е - на лекар се ходи задължително, аз имах топче след претърпяна операция ми се появи и казаха че ще се махне най вероятно само - и така стана, но си ме беше страх преди прегледа  Crazy

# 11
  • Мнения: 2 657
Хайде и аз да се разпиша Mr. GreenСлед дълго отлагане и след раждането на малкия/говоря за 3години/бях изклю4ила за съществуващото топ4енце/тогава грахово зърно/в лявата ми гърда.Минала година се присетих за него,след като оперираха мъжа ми от появило му се топ4е на най-неподходящото място.Моето грахово зърно се беше превърнало в орех Mr. Greenс размери 4 на 4см.оперираха ме и се оказа фиброаденом.След няколко месеца на същото място ми се появи пак грахово зърно,но до този момент все още не намерих време да отида на лекар Twisted EvilНо смятам след празниците да се занеса до там,тъкмо и без туй 6 месеца са минали,може пак да легна с пълна упойка Wink

# 12
  • Мнения: 819
Вероятно е запушен канал.А да не би да е фиброкистоза,пред менстуация при мен се появяват и все ги бъркам със запушен канал.Даже заради това ходих и на мамолог.Моят съвет е да идеш на лекар,за да си спокойна!
Успех!

# 13
  • Мнения: 2 657
Дидика,какво стана?Ходи ли на лекар?

# 14
  • Мнения: 1 612
Едва ли е аденом пак.
По-скоро е от кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт