Кърмене на повръщащо бебе

  • 861
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 537
Не е за мен, за едно момиче с бебенце с десет дни по-малко от моето. Ама е наполовина на моето по килограми, а се е родило 3,400кг Cry. Бебето повръща на фонтан след всяко ядене. Педиатърката (и аз съм при същата, много е "умна" Crazy ) казва на майката - "капризен стомах" (ебаси диагнозата, въобще.....). Та майката да спре да кърми и да дава Фризовом. Бебчето има колики - майката да не му дава капки, ами чай от анасон Shocked Close Аз сега се опитвам да убедя майката да иде поне при още един педиатър, за второ мнение, не съм лекар, ама мисля, че е объркала диагнозата таз нашата докторица, а пък и още едно мнение никога не вреди. Майката ме пита аз как кърмя, имам ли проблеми, защото ми вижда бебока Иванчо-Асенчо на размери два пъти колкото нейния и явно и е мъчно и и се иска да кърми. Та какво да и кажа за кърменето на такова бебе (аз си мисля, не с "капризен стомах", ами с рефлукс).
Ако ме питате защо съм при тази педиатърка след като толкова не я одобрявам - ми защото ми е наблизо (в Сопот и Карлово знам общо 5 педиатъра, няма кой знае какъв избор). Имам си "истински" падиатър в Габрово, но няма за едното мерене и ваксините да се разнасям цяла зима насам-натам през Шипка. "Истински" падиатър значи, че и вярвам, имам си приказка, говорим си за кърмене, да не давам вода насила, още по-малко вода със захар, да си го кърмя нощем, абе с две думи - много точна! При проблем веднага при нея отивам.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Щом бебето повръща на фонтан след всяко хранене и не наддава добре, трябва да бъде заведено без бавене на гастроентеролог и да мине на ехограф да се види степента на рефлукса.
Кърменето не се спира, просто се кърми начесто, по малко, бебето спи на повдигнато на 30 градуса под главата матраче (слага се нагънато одеало под матрака на леглото) и се държи дълго време изправено след хранене. Обръща се голямо внимание на това бебето да се уригва няколко пъти в рамките на едно хранене.
Ако майката е с много кърма, може да се наложат някои мерки да я понамали, за да се облекчи положението с бебето.
В библиотеката има една статия за кърмене на бебе с рефлукс - може да я погледнеш и да я покажеш на майката. Но нека не се бавят с ходенето на лекар, дори да е на частен прием, ако се налага.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 537
Уф, и аз това обяснявам - друг лекар, в Пловдив, ама тя вярва повече на докторката. Което си е нормално, аз коя съм все пак, майка от градинката с количките, но е срамно за лекарката, че е такава....... думи нямам каква.

# 3
  • Мнения: 678
Незнам майката дали е послушала педито ви,но моята бебка пи точно три дена чай от анасон и копър и повръщаше на фонтан.От тогава освен кърма и капки за колики инфакол нищо не и давам  Naughty
Тя все още връща след всяко хранене,но вече не е на фонтан.Нека пробва да я оригва по време на хранене и по често.И след като се наяде бебока й да го държи малко изправен,поне 10 мин.Ние така се оправяме.
А ако почне да дава АМ може да спре да повръща,но да си докара запек.Така че по добрия варянт е да си кърми,а всички деца наддават различно.Аз също имах проблеми,но вече спрях да се притеснявам.Важното е бебето да е спокойно и да пълни памперсите
Успех
                                                                     

# 4
  • Мнения: 2 039
Щом бебето повръща на фонтан след всяко хранене и не наддава добре, трябва да бъде заведено без бавене на гастроентеролог и да мине на ехограф да се види степента на рефлукса.
Кърменето не се спира, просто се кърми начесто, по малко, бебето спи на повдигнато на 30 градуса под главата матраче (слага се нагънато одеало под матрака на леглото) и се държи дълго време изправено след хранене. Обръща се голямо внимание на това бебето да се уригва няколко пъти в рамките на едно хранене.
Ако майката е с много кърма, може да се наложат някои мерки да я понамали, за да се облекчи положението с бебето.
В библиотеката има една статия за кърмене на бебе с рефлукс - може да я погледнеш и да я покажеш на майката. Но нека не се бавят с ходенето на лекар, дори да е на частен прием, ако се налага.
  202uu Не бива да спира да кърми!!!А за педиатъра-отворко - #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Към Хедрините думи само да добавя, че може да пробва да кърми бебето в по-изправена поза - максимални да се облекчи стомахчето (да се разбира - бебето да е в по-изправена поза, не майката).

Общи условия

Активация на акаунт