Очите й сълзят и секретират

  • 6 212
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
От средата на 2-ри месец - началото на 3-ти на беба й се появи жълтеникав секрет на лявото око. SadОколо месец по-късно той изчезна от самосебе си.След това изведнъж се появи същия секрет и на дясното око, междувременно то започна и да сълзи.Сега и двете очи сълзят обилно и от време на време се появява този секрет.
Бях на детски офталмолог, когато й секретираше само дясното око, тя каза, че това е запушен слъзен канал и да правим масажи, ако не след месец ще й се направи сондиране.Правя и масажи вече повече от месец и не само не се оправи окото, а и другото започна, както съм описала по-горе.Не се върнахме при споменатия офталмолог, т.к се страхувам от сондирането, все пак беба е едва на 5 месеца.А също така и се съмнявам, че това са запушени слазни канали, т.к. според мен, ако проблема е такъв щеше да е налице от самото раждане, а сълзенето и секретите се появиха по-късно, да не говорим, че ту се оправи едното и се "разболее" другото.
Моля ви, вече направо се побърквам, какво да правя се тези очички?Какъв мислите, че е проблема?На някой случвало ли му се е подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 6 461
Виж аз не мога да ти дам точен съвет ,но ако трябва вземи ново направление и отиди при някой друг лекар за да си сигурна в диагнозата .
Има различни мехлеми за очички и капки които са ефикасни.Какво ви изписаха на вас?

# 2
  • Мнения: 3 499
Какво ви изписаха на вас?
Офталмосептонекс и после нещо друго /не помня/ и третите бяха Цилоксан. Направо й съсипах очичките с тия капки.

# 3
  • Мнения: 6 461
Има много по качествени лекарства от офталмо-септонекс
Попитай за тях:фуциталмик-това е маз за очи
                           тобрекс,тобрин-това са капки за очи
Мисля ,че съдържат антибиотик и предполагам ,че с някои от тези продукти ще ви мине.Но все пак трябва да си направиш консултация с лекар.Аз сега ще проверя с търсачката ако мога да ти дам повече инфо.
Ето тук има тема за запушени слъзни канали.Прегледай я.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139080.40


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143198.0;topicseen

Последна редакция: сб, 18 ное 2006, 19:57 от дими

# 4
  • Мнения: 476
Напълно възможно е да е запушен слъзен канал. На зълва ми малката го имаше този проблем. Появи се когато беше на близо годинка и очичките и постоянно сълзяха. Не знам дали са правили масажи, но след известно време ходиха да ги сондират и макар и не веднага, но малката се оправи. Сега е на 3 и проблема е забравен. Мисля, че процедурата е неприятна, но има ефект. Знам също, че понякога ефекта е временен, но при нея не се появи отново. Успех!

# 5
  • у дома
  • Мнения: 965
Здравей, поискай да и направят изследване на секрета. Наталия ми я заразиха със стафилококи в родилно (понеже беше в палатка 2 дни) и ни изписаха с отекли очички. Може би три месеца и ги мазахме с различни неща - (вкл. и тобрин за мазане, което мисля е антибиотик, затова не мисля, че може да го даваш на своя глава) и си мина, не разбрах как. Но това, което правех редовно е масажи и промиване на очичките с чай от лайка - със стерилна марля, която после извхърляш. Разбира се, не е задължително да има инфекция. На приятелско семейство детенцето беше така и се оправи от самосебе си... Дано да се аправи малкото човече   Hug

# 6
  • Мнения: 2 039
И ние бяхме така-първо след раждането,дясното оче,после преди десетина дни,лявото оче,жълт жълт секрет,та чак зелен  ooooh! Изписаха ни мехлем Тобрекс и мина бързо(правех и леки масажчета.

# 7
дъщеря ми е на 1г и5м.  понякога и сълзи едното око и отделя секрети  казаха ми че е от замърсяване и трябва да го промивам с отвара от лайка mamma

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 559
Здравей Selia

както вече са те посъветвали НАЙ-ВАЖНОТО са изследванията да се направят за да знаете какво да капите или с  какво да мажете. Аз имах същия проблем със сина ми и вече сърцето ме болеше като го гледах как присвива оче когато усети че пак ще капим. След като направихме изследването се оправи за максимално кратко време. А преди това и на нас ни бяха казали че трябва да сондираме за да се оправи. Мой съвет е все пак да опитате първо с изследванията и правилното лекарство.

И вече препоръчаните промивки с лайка също ги правете и съм сигурна че скоро ще забравите за този проблем

  bouquet

# 9
  • Мнения: 4 362
При дъщеря ми имаше същият проблем и така започна от вторият месец,първо беше с двете очички ,но после едното се оправи,но остана проблема в лявото око.Лекувахме с Тобрекс,после ходихме на очен,която ни предписа Oftaquix със него+масажи оправихме секрета,аз предполагах ,че е запушено очно каналче,но проблема е бил от сополивото носле,след като излекувахме и сополите -всичко да чукна ан дърво е ок

Успех!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 702
Ако е слъзния канал, той ще си мине сам. Можеш да промиваш с памуче с отвара от лайка за да не се развие допълнителна инфекция.
Ако пък е някакво възпаление и още кърмиш - няма по-добро от няколко капки кърма! Може да мине дори само за ден - два, зависи.
Успех!

# 11
  • Мнения: 7 640
запушените слъзни канали обикновено не се проявяват от самото раждане, защото слъзните жлези не работят активно от самото начало.

# 12
  • Мнения: 3 499
запушените слъзни канали обикновено не се проявяват от самото раждане, защото слъзните жлези не работят активно от самото начало.
Благодаря, това ме интересуваше. Между другото бяхме днес на друг очен и тя каза - сонда.Кажете ми, моля ви, какво представлява тази сонда и каква упойка се слага на бебето?
П.п. И тя не пожела да вземе секрет за изследване.Явно наистина май е запушен слъзен канал. Тая вечер окото й е много зле - подуто, червено, възпалено и едва го държи отворено, постоянно хваща коричка и го чистя през 5 мин с лайка както ме посъветвахте.Слагам и тобрекс, лекарката го изписа.Направо ще откача вече. Cry

# 13
  • Мнения: 476
За тези подробности по-добре попитай лекаря, но те съветвам да се подготвиш за леко неприятно изживяване, което в никакъв случай не бива да те плаши. За добро ще е и няма да е болезнено, а по-скоро неприятно като преживяване. Успех и дано се оправи бързо и трайно! Praynig

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Обърни се към Birdie за съвет.
Той е най-компетентен в тази област. Не е офталмолог, но офталмологията му е даденост, вродена специалност. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт