Удря се сам по главата...

  • 1 398
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,
искам да попитам дали сте попадали на нещо подобно или пък дали някои от вас имат опит с такъв проблем: синът ми, малкия /на 1 год и 4 мес./, в моментите когато е ядосан, че нещо не става както той иска или при всеки случай, който е по-емоционално изразен /не само негативно/ удря главата си с длани, доста силно. Винаги го спирам и му показвам как да си погали косичката, защото е много добро момче и не бива да се удря, но той май не възприема много. Никой от нас не го е удрял /още повече по главата/, никой не му крещи /от време на време, когато много ме спекат нервите се провиквам де Embarassed/, вкъщи не се бием и караме, и изобщо сме максимално внимателни към него. Други деца не се го удряли, нито е гледал да се удрят. Какво е това чудо незнам newsm78 Дано да е нещо преходно - сигурно така се опитва да се налага, знам ли Rolling Eyes Навсякъде го хваля колко ми е добър и кротък, пък той взе да става едно шугаво гяволе Laughing Просто се е научил да удря - и себе си и всичко около него: предмети, хора...
Ако някой може, да каже нещо по въпроса....
Благодаря ви отсега  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 030
По този повод се сещам за нещо, което са ми разказвали: на времето, братовчедката на майка ми / много инатесто дете/, когато се ядосала лягала на земята и започвала да си удря главата в пода. Също съм чувала от едни познати, че детето им започвало да си блъска главата в решетката на креватчето, когато нещо не стане на неговата...

# 2
  • Мнения: 143
По този повод се сещам за нещо, което са ми разказвали: на времето, братовчедката на майка ми / много инатесто дете/, когато се ядосала лягала на земята и започвала да си удря главата в пода. Също съм чувала от едни познати, че детето им започвало да си блъска главата в решетката на креватчето, когато нещо не стане на неговата...
Комшийското дете е на годинка и също прави така Rolling Eyes

# 3
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Според мен по този начин се опитва да привлече внимание, да се наложи и да получи това ,което иска (някой се тръшкат по земята , други се удрят и т.н.)!Това ,че при тези негови действия мама му обръща внимание и го милва по косичката(нищо ,че го прави с неговите ръчички) може би му показва ,че има резултат  и при следващото желание или недоволство ,ще го приложи пак за да види какъв ще е ефекта!Пък после може и навик да стане!
  Моята майка ми е разказвала,за момиченцето на една позната(2-3г.)-то  се тръшкало по земята , ритало и крещяло ,ако не е ставало така както искало и тъй като е било чакано и болнаво са му угаждали !Един ден на дядото  му  писнало и при поредното изпълнение му е казал :
"Браво дядо! Не можеш по силно да викаш и риташ!При което момиченцето станало, изтупало си рокличката и казало -Пък няма ,пък да викам ти като ми кажеш!"

# 4
  • Мнения: 229
Моят син праве6е така,но после от само себе си спря...Сега удря нас ако е ядосан,но се надявам да се отучи и от това...Ако аz го ударя(леко го 6ляпвам zа да му покажа,че боли) не реагира иzоб6то...присвива си очите и се приготвя сяка6 6те го пребивам,ама гък не каzва...3атова имам друг подход...той има едни кукли телетабита дето много ги обича и като го прихване истерията аz вzимам телетабито и го "набивам"... и накаzвам zа6тото "не слу6а" при което синът ми много се впечатлява...веднага се успокоява и ходи да цунка телетабито,прегръ6та го ит.н. Mr. GreenСтранно дете,zа него самия не го е грижа,но 6том е куклата...Неzнам дали постъпвам правилно,но действа и предпочитам това отколкото да го оставям да хвърля раzни не6та по нас или да удря.Може да не вярвате,но е доста силен и дори раzби носа на ком6ията с един удар,на човека му тече кръв...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Абсолютно същото е при нас.Или с едната или с двете ръце започва да се удря и ме гледа с премрежен поглед.Вече не и правя забележки,въобще правя се че не виждам или и аз като теб я карам да се гали и сега доста ги е разредила тези саморазправи,а когато и казвах да не прави така,тя ми правеше напук.

# 6
  • Мнения: 2 039
Моят син праве6е така,но после от само себе си спря...Сега удря нас ако е ядосан,но се надявам да се отучи и от това...Ако аz го ударя(леко го 6ляпвам zа да му покажа,че боли) не реагира иzоб6то...присвива си очите и се приготвя сяка6 6те го пребивам,ама гък не каzва...3атова имам друг подход...той има едни кукли телетабита дето много ги обича и като го прихване истерията аz вzимам телетабито и го "набивам"... и накаzвам zа6тото "не слу6а" при което синът ми много се впечатлява...веднага се успокоява и ходи да цунка телетабито,прегръ6та го ит.н. Mr. GreenСтранно дете,zа него самия не го е грижа,но 6том е куклата...Неzнам дали постъпвам правилно,но действа и предпочитам това отколкото да го оставям да хвърля раzни не6та по нас или да удря.Може да не вярвате,но е доста силен и дори раzби носа на ком6ията с един удар,на човека му тече кръв...
МКТ,страшно сладък постинг,много ми допадна метода ти  Hug
По темата,аз като малка също съм си блъскала главата в земята като съм се ядосвала(например като ме побеждаваха на не се сърди човече),ама минало от самосебе си  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 849
Период е .Дано нас да ни прескочи  Crazy.На моя приятелка момченцето така се удряше ,всичко мина .

# 8
  • Мнения: 982
Детето ми е на година и 2 месеца.Прави абсолютно същото,Аlеxa!Постоянно разпитвах познати и близки дали им се е случвало.Много ми е тъжно ,когато се удря!От къде му хрумна.....Не крещим,не го удряме,ситуацията е точно същата като при вас.С мъжа ми се чудим дали,ако спрем да обръщаме внимание на тези му действия,ще престане.Какво мислите?Ох,никак не е приятно!

# 9
  • Мнения: 1 559
Моят малчо пък бие само мен. То само бой да беше Rolling Eyes Скубе, хапе, щипе,  дере, засилва се и се скача върху корема ми и...какво ли още не. Себе си не малтретира,но пък останалите Tired По този начин изразява силните си емоции Wink
Със сигурност ще отмине, пожелавам ти да е скоро! Praynig

# 10
  • Мнения: 742
И ние предавах ме инати само, че не се биеше, а се скубеше Tired Faceи то така жестоко, че чак после се зачервява (е не винаги). Така постигат тяхното, а и забелязах,че когато и никнат зъби го прави най-много. После когато избий става доста по-спокойна и го прави по-малко. Споко ще отмине,но в този период.... Rage

# 11
  • Мнения: 5 362
На наши приятели детенцето правеше така.Когато не му изнасяше нещо и си удряше главата в масата,стената или каквото му е там пред очите.Страшен инат беше(не че и сега не е,но поне е по-голям вече).
А моята хубавица от скоро започна да хапе и щипе,което също не ми харесва и все й се карам като го направи.Никога не сме проявявали агресивно отношение към нея и явно си му е като инстинкт на детето да се бори,когато иска нещо. Успокоявам се,че е някакъв период и че скоро ще мине.

# 12
  • Мнения: 6 461
Мисля ,че това ще отмине ,не се притеснявай .

# 13
  • Мнения: 505
Сина ми на същата възраст си блъскаше главата в  ръба на вратата, когато нещо не му изнасяше. Изпадах в ужас, но се правих, че не го забелязвам. Просто го премествах на по-безопасно място. Като разбра, че не е интересен с това, спря да го прави. Според мене не е правилно да му обръщаш внимание и да се суетиш около него - така ще му дадеш сигнал, че "номера минава".  Успех! Мисля, че е от възрастта.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 217
Мерси момичета, сега съм спокойна, че не е нещо страховито Laughing

Общи условия

Активация на акаунт