Боравене с пари

  • 818
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 313
Питам се кога да запозная децата с парите - банкноти, монети, стойност.
Все още не са имали досег в смисъл да знаят кое колко струва и с коя монети (банкнота) може да се купи. А и аз много често плащам с дебитната си карта, та самата не боравя много с пари в брой.
Дъщеря ми си има портмоне към училищната раница, дала съм и да има за всеки случай дребни пари, но когато и се е налагало в училище, не се сеща да извади и да даде.
Закъсняла ли съм?

Моля да оставите темата тук, интересува ме мнението на чужбинските мами.

# 1
  • Мнения: 3 367
тук не ги у1ат да броят ябълки и круши,а центове..
в детския музей,секция 3-5 годишни,има магазин и хартиени пари;
има монопол за  над 5 годишни
не мисля 1е си закъсняла,но за мен концепции скъпо-евтино са малко сложни за 5-6 год.дете..може да се пробутва идея 1ат-пат но дотам..
съжалявам,не мога да дам акъл..ние сме на етап"не,няма да купим банани оттук защото са скъпи днес" и обикновено няма противоре1ие..

# 2
  • Мнения: 1 526
Темата е интересна и за мен. Още не съм ги учила да познават книжните банкноти. Давам им стотинки да си купуват дребни нища, но пред мен и без ресто.

# 3
  • Мнения: 3 880
И аз незнам точно кога е най-подходящата възраст, но първи клас ми се струва добре  newsm78 Всъщност като се замисля ние (нашето поколение)  в първи клас вече боравехме с пари, иначе щяхме да умрем от глад ако не боравехеме Joy Малка баничка- 13 ст., рогче-11 ст.... голямата баничка 26 ст., ама ми идваше възголемичка и не я купувах, цената я знаех само информативно Laughing
Виж сега, наближава Николаус, Коледа и тем подобни празници с подаръци, ето ти една идея за подарък  Има и парички към нея. Почвате да играете на продавачки и за нула време ще схване идеята на паричките Wink

# 4
  • Мнения: 6 167
Моя приятелка направи на сина си дебитна карта ( той е на 8-9г).
до момента събираше парички в прасенце, сега мина на следващото ниво
Детето е запознато с парите отдавна.

# 5
  • Мнения: 1 526
Точно тази играчка, която Biba е показала подарих на Мадлен преди 2 год. Идеята те отдавна са я схванали, но `истинските ` пари не ги познават.
Догодина имам първолаче и живот и здраве до тогова май ще трябва да сме се научили.
Biba  Joy и аз си ги спомням тези цени  hahaha. А комбиниран сандвич с шунка и кашкавал беш 50 ст. Е младост, младост...

# 6
  • Мнения: 619
От миналата година в училище дъщеря ми учат парите,до преди това не ги познаваше.
Имах ме доста домашни с парите по едно време,сега вече  се оправя.

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
незнам за у4енето и "боравенето " ама моята хубостница ве4е иска " парици" (така ги нари4а ) да си имала в джоб4ето . а в4ета излизаме и на вратата казвам на Иван - " не вземам пари..." и то малкото се 6мугна в къщи и след малко се връща гордо  и ми тика  5 сентима в ръката - парици да съм имала  Mr. Green . предпо4ита бели и банкноти - глупава не ще да е  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 11 313
Бибе, ние такава касичка имаме, но не ще да играе на нея  Thinking
И една игра от типа на Не се сърди човече за Пазаруване. Не ги ще.
Много странен избор на игри има, кво да я прайш. Всеки луд с номера си. Laughing
Като чета Фоунлейди, значи навреме съм се усетила да я уча.
Неин запис отпреди две години беше след като излизам от банката да тегля пари от банкомата - Мамо, ти пари ли купи?
Навремето на нейната възраст съм пазарувала със списък и малко портмоне. Знаех не само закуските в училище колко струват, ами и хляба и млякото.
Ама тук ме е страх да я пусна сама до пекарната да вземе хляб. Затова коментирах и в темата за границите на грижовното родителство.
Иначе събира пари в едно прасенце "да имала за плувен басейн".
Не знам на прав път ли съм... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт