Какво ви съветваха бабите ви?

  • 5 142
  • 119
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 629
Покрай Лени и съвета на баба и(от съседната тема)да се омъжи за военен с апартамент, ми стана весело и си спомних за моята баба и нейните съвети за Живота, Мъжете, И Пътят на всяка жена. Ще ги споделя по-нататък. Кажете за вашите баби и техните идеи за прокопсане.  Grinning

# 1
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
О, и мойта баба винаги казваше, че трябва да се омъжа за мъж с висше образование. Това било изключително важно. Уви, мъжо е със средно Laughing

# 2
  • Мнения: 2 567
Ами да не е пияница като баща ми и да има достатъчно пари, че да ме води на ресторант, защото с моето не можене и не желание да готвя, гладни сме щели да си умрем  Simple Smile
Не знам дали заради съвета на баба ми или просто съдба, си взех за мъж пълен трезвеник и с достатъчно пари да ме води от време на време на ресторант  Simple Smile....., а и между другото се научих да готвя не лошо  Sunglasses

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Баба ми не помня какво ме съветваше, но още ме досмешава как наивно смяташе, че сестра ми (беше на, хм, 22 може би) с приятеля си, който доведе от чужбинско да покаже, си живеят като приятелчета, гукат си само... леко се потресе, като някакви слова мои подсказаха, че може да е замесена физическа ласка или не дай си Боже, секс, ама доколкото ми беше по силите, замазах положението...

А, да - съветва ме - сегашно време - да не раждам повече от две деца. Защо са ми три? Да не съм луда нещо?!

# 4
  • Мнения: 104
Моята баба винаги казва: "По-добре мъжа ти да пийва (не в смисъл на пияница, а от време на време) и да пуши, щото иначе ще е женкар". На мен тая философия много ми харесва. Пък и имах един бивш муньо, който беше божа кравичка - не пие, не пуши, спортува редовно, не яде мазно и не знам си още какво... ама кръшкаше като за световно... (кой от каквото се е опарил, от това бяга...)

Сещам се за една приятелка, на която баба й все й повтаряше да си търси грозен мъж Simple Smile сигурно по същата логика Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 498
Моята баба ми казваше да го търся трезвеник, защото ходенето по жени било до време, а пиенето до гроб....
И другото , което ме съветваше е да е един на майка и татко.....

# 6
  • Мнения: 1 006
Когато бях на 18г. и тръгнах на море за първи път сама с гадже, отидох да се видя с баба ми и тя ми каза умната, убаво да си изкарам, но от кръста надолека ТОЙ да не знае що имам.  hahaha Милата, не бях й казала, че преди това ТОЙ не се беше изненадал какво имам, защото и други такива работи беше виждал. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 567
Моята баба ми казваше да го търся трезвеник, защото ходенето по жени било до време, а пиенето до гроб....

Моята, точно този лаф още си го повтаря  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 824
Когато бях на 18г. и тръгнах на море за първи път сама с гадже, отидох да се видя с баба ми и тя ми каза умната, убаво да си изкарам, но от кръста надолека ТОЙ да не знае що имам.  hahaha Милата, не бях й казала, че преди това ТОЙ не се беше изненадал какво имам, защото и други такива работи беше виждал. Mr. Green
дааааааааааа и моята така ми казваше  Joy
по повод,че някой не ми харесва и не е хубав- ''какво като не е хубав няма да го редиш на бюфета я'' hahaha

# 9
  • Мнения: 750
Моята ми казваше да слушам мъжа си. Ей това било важно. Защотя тя слушала дядо/ и добре е правела/ и аз да слушам мъжа си. Е, слушам го, доколкото мога Wink

# 10
  • Мнения: 4 555
Относно избора на съпруг ми казваше, че не е важно дали е богат, беден и т.н., а да е добър по душа. Това било най-важното.
Относно отношението ми към него, казвала ми е да не му разкавам лоши неща, а като се върне от работа да се опитвам да му повдигна настроението, за да му е хубаво, като си е вкъщи. Ако има нещо лошо, да си го премълчавам.

# 11
  • Мнения: 1 533
Баба ме съветваше да си търся мъж с апартамент - да съм си събуела само чехлите отпред и да влизам. Вторият път я послушах. Laughing

# 12
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
уф няма да забравя мойта баба как ми наливаше акъл в главата
Като ученичка - " Сега кат та клъвна петела, трябва да си умна и да внимаваш да не те убоде някой гамен, че да не тръснеш едно ревливо на майка си?" hahaha Joy hahaha
Като студентка - "Ти квот искаш прави ама си опчай мозъка , че ако стане белата поне момчето да е добро и убаво. Та на сватбените снимки да нямаш тюфлек до тебе."  Joy Joy
На сватбата - " Да слушам туй убавото момче, дет съм излъгала."  Crazy

# 13
  • Мнения: 648
    Да си реша първо задачите по математика, които бяха допълнителни след домашната работа и тогава да ходя на кино Hug По- късно в една книга научих, че проблема на много хора е, че "започват да си ядат тортата от крема, а е редно да започнат от блата" Peace
  

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
"Една жена, за да живее добре, нищо не трябва да умее да прави - нито пазарски торби да носи, нито крушка да сменя ..."  Twisted Evil
"Мъжът ти трябва да те знае само от кръста надолу - какво става в главата ти е само твоя работа ..."

Общи условия

Активация на акаунт