Стафилококи в нослето

  • 1 189
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Бебето ми е пет месеца и е със стафилококи в нослето.Лекувано на няколко курса с Бактробан и с капки съдържащи Гентамицин--без резултат.Педиатъра смята да предложи друго антибиотично лечение само ако се разболее.Зная че са много упорити но не е ли безотговорно да се чака.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
очаквай д-р Бърди да се включи.
ще ти даде линкове, всичко, ще ти каже че всичко правено до момента е АБСОЛЮТНО противопоказно, в треторазрядна България и така, всички го научихме урока наизуст.

Стафилокок в нослето сме имали 2 пъти.

Но вече нищо не пиша, очаквам Гуруто Birdie да се включи и да "помогне"

 Hug

# 2
  • Мнения: 127
Ще съм благодарна на всички,който се включат в темата.Ще се радвам да споделите личния си опит.

# 3
  • Мнения: 422
И  ие бяхме със стафилококи, но Бактробана ни помогна.Правихме микробиология на секрет от нослето и там на разпе4атката освен 4е пишеше вида стафилокок, пишеше и кой антибиотици го повлияват ( в табли4ка бешенаправено:срещу антибиотика влиянието на стафилокока)
Доколкото знам всеки си ги носи стафилококите, кофти е като се активизират, ина4е не е страшно.Явно тоя момент о4аква педиатърката ти.

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Предполагам, че темата се изчерпа понеже съм убедена, че си получила информация свише, от Пророка -Гуру, какво трябва да направиш.
 Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 8 275
И  ие бяхме със стафилококи, но Бактробана ни помогна.Правихме микробиология на секрет от нослето и там на разпе4атката освен 4е пишеше вида стафилокок, пишеше и кой антибиотици го повлияват ( в табли4ка бешенаправено:срещу антибиотика влиянието на стафилокока)
...

при нас бе същото

# 6
  • Мнения: 1 043
и мен ме вълнува този въпрос - ние се сополивим доста често  и отвреме навреме и взимаме секрат  - повечето пъти е чист , въпреки че повтаряме секрета и от носа и от гърлото ,но има и случай когато показва стафилокок и свекито понеже е медицинсколице веднага със строгите мерки - всеки се изследва в къщи, дезинфекцират се чаршафи  ooooh! страшна работа - а колко парички сме потрошили за изследвания - лекуваме я с антибиотика който е на антибиограмата - въпреки че средата в носа кадето се развиват и стерилната среда  в която правят антибиограмата има разлика - незнам дали е от значение това но и никой не ми е казал - педиатрите изписват ей така някой антибиотик - широкосперктърен както казват и готово - повече не ги търси

# 7
Zdravei goliamata mi da6teria sega e na 9 god.Kogato se rodi se sbaskah me s sa6tia problem  STAFILOKOKI  dosta vreme se  ma4ihme i nakraia otidohme v klinika ANASTA NEMOGA DA TI DAM TO4NIA ADRES ZA6TOTO VE4E SAM GO ZABRAVILA .Az ot provinciata a ti ako si ot sofia 6te q nameri6 po lesno .Namira se niakade po  carigradsko 6ose kato tragne6 kam kv.Mladost se pada ot liavata strana tam ima niakakva medicinska sgrada i v neia v zadnia dvor vliza se ot vatre6nata strana.Ako vse o6te e tam otidi i tam 6te ti pomognat .dosta sa uporiti i lekarite tam i samoto zaboliavane taka 4e se vaoraji s tarpenie .POJELAVAM TI USPEH.pi6i mi posle kakvo e stanalo ako si q namerila

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 849
И мен ме вълнува тази тема, защото утре при педито, за да ми каже какво да правим(след 10 дни с Бактробан,  стафилококите не са изчезнали).
dani boy, ако имаш някои отговори изпратени на лични, много те моля да ми ги препратиш Praynig Praynig

# 9
  • Мнения: 295
И ние сме със стафилокок. Педито изписа Бактробан (но не ИЗРИЧНО не повече от 3 дни - какви са тия 10!!???) и Сулфамед 1 седмица.

Аз обаче реших да не я тъпча и сега пробвам с хомеопатия. Много майчета във форума са излекували така децата си...

# 10
  • София
  • Мнения: 248
И ние имаме стафилококи в нослето лекуваме се с Tobrex. Това показа изследването от носния секрет.  За сега обаче няма ефект, слагаме го вече 8 дни, а все още хърка като диша.   Confused

# 11
Здравейте. И ние имаме подобен проблем. Нашите стафилококи обаче са са в гърлото(стафилококус ауреус). Имаме налепи без други симтоми. Вече повече от месец се борим с тях - 2 антибиотика след антибиограма- аугуметин, не изчезнаха и цефзил . Първия 7 дни втория 10. Налепите изчезнаха докато не спрем антибиотика и отново се появиха. Резултата от секрета ни отново е същия - имаме си ги. Сега ни дадаха нещо за мазане ,за приготвяне. Не ми се вярва да изчезнат и от него. Вече се чудя какво да правя. GP -то предлага ако и сега не ги изчистим да пие още 2 антибиотика един след друг без прекъсване. Нещо не ми се нрави тази идея и се чудя какво да правя. Май ще ходим при друг лекар.

# 12
  • Мнения: 1 587
    naninani ,как така ще пие толкова АБ и то един след друг?Това вече не са ли гъбички на гърлото(не знам мед. термин)?

# 13
    naninani ,как така ще пие толкова АБ и то един след друг?Това вече не са ли гъбички на гърлото(не знам мед. термин)?
Това че има стафилококус ауреус излиза след изследване на гърлен секрет(вече 3 пъти даваме секрет). За щастие гъбички нямамаме. За антибиотик един след друг и аз не съм съгласна, вече изпи два. Дъщеря ми е на 2 г. и преди това АБ беше пила само веднъж. Сигурно ще пробвам и аз с хомеопатия.

Общи условия

Активация на акаунт