кърмене като редувам по една гърда на хранене.Дали не греша

  • 398
  • 5
  •   1
Отговори
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
Моето бебче е на 16 дни а аз го кърмя като редувам по една гърда.Кърмата не е много и я изцоква всичката;не остава да се изцеждам.На обедното кърмене изяжда по 100 гр. но вечер е по 60-70 гр.Незная дали й стига защото вечер все реве дори и след нахранване.Докторката казва че е по капризна а не че е гладна ShockedМоля даите ми съвет дали да я кърмя и от двете гърди и дали така ще стимулирам повече кърма за сл. месеци.Притеснявам се че ако са и двете няма да събера достатъчно за сл. хранене Батко й го кърмех само 1-ия месец помогнете на бебе Цвети да я кърмя повече  bouquet

 #2gunfire

# 1
  • Мнения: 4 242
Здравей Сиси и честита втора рожба!  bouquet
Много ме зарадва желанието ти да кърмиш и ти обещавам, че щом имаш желание (защото то е определящо) ще се кърмите с бебка толкова дълго, колкото желаете и двете!
Най-напред за редуването на гърдите, аз винаги съм кърмила само от една гърда, но имах много мляко. Ако смяташ, че кърмата ти е малко, е добре да предлагаш и двете гърди на едно кърмене, така, както и ти си предположила, ще стимулираш гърдите по-добре и ще увеличиш кърмата си. Запомни основното правило при кърменето "търсенето определя предлагането!", колкото повече, по продължително и по често кърмиш- толкова повече мляко ще има в гърдите ти. Както пълна чаша неможеш да напълниш, така и в пълната гърда мляко не може да се произведе, а когато има застой на мляко повече от 3 часа, организма получава сигнал, че млякото е ненужно/не се търси, за това  започва да произвежда все по малко, за да няма излишък. Та докато смяташ че кърмата ти е малко, предлагай и двете гърди, но внимавай бебето да изсуква първата до край, за да получава и задното мляко, тъй като то е мазно и хранително и именно от него се засищат добре децата и растат добре.  Grinning
Дано съм ти помогнала и винаги когато имаш питанки, не се тревожи да търсиш съвет или просто подкрепа тук!

# 2
  • Мнения: 941
аз мисля че трябва да даваш само едната гърда, винаги така кърмех и в последствие имах достатъчно, но бебка много си ревеше, явно не е беше от глад, защото беше дебела и преяждаше, но като и спрях дневните кърмения единствения начин да си намаля кърмата беше да давам от двете гърди, затова мисля че е по добре да даваш едната, пък нека стои по дълго на нея и така ще стимулира лактацията, може да реве от колики, по принцип вечер повечето бебета са неспокойни,
мисля че до месец ще се оправи лактацията и вече ще задоволява нуждите на бебчето

# 3
  • Мнения: 2 829
Не знам дали грешиш или не, мога да споделя моя 3 месечен опит с кърменето...
Първите месеци кърмех и от двете гърди наа всяко хранене, както съветват в САЩ, където родих. Бебчо понякога сучеше по час, час и половина непрекъснато. Педиатъра ми каза чее напълно нормално. Давайки му да суче всеки път, когато иска и толкова дълг, колкото иска можеш да си спокойна че получава достатъчно.
Последния месец започнах да му давам понякога да суче само от едната гърда. Струва ми се че е все едно- може би ако суче само от едната огладнява по-бързо, но и в това не съм сигурна. Все пак ми се струва че е добре в началото да даваш и двете гърди, така ще са ти по-малко напрегнати.
А твоето бебче, когато плаче ако му дадеш да суче успокоява ли се? Според мен най-важното е да му даваш да суче винаги, когато ти се струва че може да е гладно, от коя гърда- ти ще си решиш Grinning
Ако не му стига кърмата- ще суче по-дълго време и ще огладнее по-скоро, няма да остане гладно детето Peace

# 4
  • Мнения: 172
Здравей Сиси и честита втора рожба!  bouquet
Много ме зарадва желанието ти да кърмиш и ти обещавам, че щом имаш желание (защото то е определящо) ще се кърмите с бебка толкова дълго, колкото желаете и двете!
Най-напред за редуването на гърдите, аз винаги съм кърмила само от една гърда, но имах много мляко. Ако смяташ, че кърмата ти е малко, е добре да предлагаш и двете гърди на едно кърмене, така, както и ти си предположила, ще стимулираш гърдите по-добре и ще увеличиш кърмата си. Запомни основното правило при кърменето "търсенето определя предлагането!", колкото повече, по продължително и по често кърмиш- толкова повече мляко ще има в гърдите ти. Както пълна чаша неможеш да напълниш, така и в пълната гърда мляко не може да се произведе, а когато има застой на мляко повече от 3 часа, организма получава сигнал, че млякото е ненужно/не се търси, за това  започва да произвежда все по малко, за да няма излишък. Та докато смяташ че кърмата ти е малко, предлагай и двете гърди, но внимавай бебето да изсуква първата до край, за да получава и задното мляко, тъй като то е мазно и хранително и именно от него се засищат добре децата и растат добре.  Grinning
Дано съм ти помогнала и винаги когато имаш питанки, не се тревожи да търсиш съвет или просто подкрепа тук!



 thumbsup thumbsup thumbsup thumbsup thumbsup
Поне аз така кърмя и съм много добре. Според мен бебка сама ще ти покаже кога се е наяла. Така че според мен трябва да предлагаш и втората, но след като първата е изсукана докрай.
Успех в начинанието! newsm10

# 5
  • Мнения: 3 092
Моят опит - е аз в началото предлагах по една гърда на кърмене.Редувах ги .Когато порасна малко давах и от двете.Сега също давам и от двете освен в случайте , в който заспива на въпросната гърда . Simple SmileЕдинственото важно нещо беше да не чувствам гърдите си препълнени.
И аз не знам дали съм грешила , но правех това , което чувствах че е правилно.Успех и на теб и дълго кърмене! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт