Повече за сокчетата

  • 476
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 338
Здравейте, в петък детенцето ми навърши месец и бяхме на консултация, на която педиатърката ми каза да започвам постепенно да давам прясно изцеден сок-аз бях решила да започна захранванета след навършени 3 месеца, казах и го и донякъде тя ме подкрепи, но в същото време повечето хора около мен ме нападнаха, че лишавам детето си от ценни виамини, които чрез АМ не може да си набави. Какво ще ми посъветвате? Rolling Eyes

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 488
Ми какво да ти кажа всеки си решава сам.Ние на 2м и половина дадохме за първи път сок, но имах и проблем с акото и затова бързах.Ти ще си прецениш най добре както си чувстваш

# 2
  • Мнения: 5 391
Аз дадох сок едва сега, като навърши 7 месеца.До 5,5 месеца беше само на кърма, половин месец още на АМ и чак тогава захраних.До 6 месеца детето няма нужда от нищо друго, освен кърма/АМ!

# 3
  • Мнения: 649
Да слушаш сърцето си и да не даваш сок!
Освен това може да прочетеш и в Библиотеката, защо сока не е полезен и необходим, доста е изписано! На тази възраст- само кърма или АМ, другите неща да почакат- поне до навършени 4 месеца! За къде да бързаш? После цял живот ще пие сокчета, ще яде яйца, месо, зеленчуци, плодове и сладки неща....
И не слушай какво ти казват бабите  Laughing Аз също съм от малък град- Смолян и знам какво е- всички ме гледаха в началото като изкопаемо, защото до 6 месец само го кърмих! Обаче на мен не ми пукаше и казвах, че детето си е мое и ще си го гледам както аз мисля за добре!  Laughing



# 4
  • Мнения: 27 524
Здравей, мила Мери,
ранното захранване, в това число и даването на сок преди 4 навършени месеца, е доста вече остаряла руска експериментална схема. Доказано грешна и несупешна, отдавна прекратена в самата Русия, никога несъществувала в Европа и, за съжаление, все още съществуваща у нас, у остарели (морално) и неинтересуващи се от актуалното педиатри. До 4 (и още по-добре 6) навършени месеци бебето няма нужда от нищо друго совен от кърма (АМ). Органисъмт му преди този период не е в състояние да преработва и усвоява нещо по-различно от кърма (АМ). Вслушай се в сърцето си и поне до 4 месеца не предлагай нио повече на мъничето ти - то няма нужда от тях, не може да ги усвои и само ще му докараш колики, стомашни проблеми и/или алергии.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 215
Моят съвет е да не даваш сок.
Изчакай поне до навършване на 4 месечна възраст и тогава захрани-с каша или пюре-каквото прецениш, но не и със сок.
Аз дадох сок на 2,5 месеца и, слава Богу, бебето ми нямаше никакви проблеми. Но определено го отчитам като грешка.

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 09:32 от Vivi

# 6
  • Мнения: 5 362
Здравей, мила Мери,
ранното захранване, в това число и даването на сок преди 4 навършени месеца, е доста вече остаряла руска експериментална схема. Доказано грешна и несупешна, отдавна прекратена в самата Русия, никога несъществувала в Европа и, за съжаление, все още съществуваща у нас, у остарели (морално) и неинтересуващи се от актуалното педиатри. До 4 (и още по-добре 6) навършени месеци бебето няма нужда от нищо друго совен от кърма (АМ). Органисъмт му преди този период не е в състояние да преработва и усвоява нещо по-различно от кърма (АМ). Вслушай се в сърцето си и поне до 4 месеца не предлагай нио повече на мъничето ти - то няма нужда от тях, не може да ги усвои и само ще му докараш колики, стомашни проблеми и/или алергии.
Подкрепям напълно Блонди! Peace

# 7
  • Мнения: 20
Аз дадох сок, след третия месец. Много вие е рано и захранвай както смяташ ти, а не както ти кажат хората

# 8
  • Мнения: 344
Много е рано за сок. На тази възраст детето има нужда само от мляко. Аз лично бих изчакала със захранването поне до 4 месец и бих започнала с оризова каша!

# 9
  • Мнения: 115
Нашата педиатърка също препоръча захранване след края на първия месец.Но аз му давах два дни и спрях. Сега пак започнах да му давам по малко сокче, но сме на почти 3 месеца . Иначе като бяхме последния път на консултация, говорих с другите майки- всички дават сокчета от края на първия месец. Според мен това е прекалено рано.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 160
Много е рано за сок. На тази възраст детето има нужда само от мляко. Аз лично бих изчакала със захранването поне до 4 месец и бих започнала с оризова каша!
Подкрепям newsm10! Да не говорим ,че от ябълките се прави оцет, а педиатрите препоръчват да се започва именно с такъв сок Twisted Evil
(жалко ,че аз не ги знаех тези нещта по-рано.Само си изтормозих детето с тези сокове Embarassed)

# 11
  • Мнения: 2 897
И аз те съветвам да не даваш сок,най-добре до шестия месец Naughty
Нищо не губи бебчето от гледна точка на ценни витамини  ,а и му спестяваш неразположението от стържещото стомахче,неусъвършенствано да преработва друго,освен кърма/АМ Peace
п.п. по този въпрос с нашия педиатър сме единодушни

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 926
И моят съвет е да не даваш сок. Аз сок дадох някъде към 7мия месец и то силно разреден с вода.
А тия педиатри кога ще прочетат за новостите в професията им ooooh!

# 13
  • Мнения: 270
По препоръка на педиатъра,започнах да давам сок от ябълка към 3 месец,за което сега горчиво съжалявам.Прави са всички майки,които те съветват да не даваш поне до 6 м.

Общи условия

Активация на акаунт