Проблеми с гърдите

  • 594
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Привет на всички мами!!!! Simple Smile
Бременна съм в началото на шестия месец и много се притеснявам за гърдите си.  SadОт около две седмици вече имам капчици кърма, казаха, че това е нормално, но гърдите ми се в окаяно състояние. Първо бяха червени, а сега са започнали да кафенеят. Много се притеснявам. Ходих на лекари-дават ми разни мазила, но нищо не помага. newsm78 Какво да правя? Някой с подобен проблем? Пишете ако знаете нещо. Благодаря!!!!

# 1
  • Мнения: 7 723
Имайки впредвид състоянието, в което се намираш, промените, които тьрпят гърдите ти са съвсем естествени. Млечните жлези се подготвят за кърменето, което ти предстои. Не се притеснявай, не си единствената, която минаваш по гоя път. После всичко ще се нормализира. Peace

# 2
  • Мнения: 4 242
За капчиците коластра е нормално.
Болезнени ли са гърдите ти и къде по-точно, напрегнати ли са или просто са сменили външния си вид?

# 3
  • Мнения: 1 183
Аз да кажа,че моите сега са напълно променени,оголемени,леко болезнени с големи зърна и оголемени кафеви ореоли,направо не мога да ги позная Shocked

# 4
  • Мнения: 203
Цитат
Аз да кажа,че моите сега са напълно променени,оголемени,леко болезнени с големи зърна и оголемени кафеви ореоли,направо не мога да ги позная
Peace Така бяха моите, най-вече огромни тъмно кафеви ореоли.
 
 

# 5
  • Мнения: 4 242
Всички тези промени в цвета са за ориентир на бебето а уголемяването идва от набъбването на млечните жлези които също се подготвят за бъдещото кърмене, зърната също порастват за да станат "удобни" за сукане. Grinning Първия месец  след раждането гърдите се "успокояват" и омекват щом се регулира млякото а ареолите избледняват няколко месеца до година след раждането.

# 6
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Пробвай с гермастан! Peace

# 7
и аз имам проблем с гърдите...освен че имам видими разлики за които не се притеснявам в събота и неделя едната гърда ми беше много твърда и червена и ме болеше страшно много...днес ми е по-добре но утре мисля да ходя на лекар въпреки,че ми казаха че било нормално...някой може ли да каже имал ли е подобен проблем и опасно ли е?

# 8
  • Мнения: 5 026
 Мери е обяснила промените много ясно и точно. А и потичането на коластра е нормално  Peace

Общи условия

Активация на акаунт