антибиотици

  • 6 201
  • 30
  •   1
Отговори
здр.имаме кашлица и сме на 6 месеца и половина.изписаха ни антибиотик Аугментин.някои може ли да ми каже вредно ли е да пием антибиотици толкова малки

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
няма болест 'кашлица'. диагнозата ви си има име, лекаря преценява какво е лечението. няма безвредни антибиотици, но има животоспасяващи.

# 2
добре.но може ли малко по-подробно на какво вредят

# 3
  • Мнения: 3 042
Бе, доколкото ми обяснява нашата педиатърка - вреди системната употреба на антибиотици от една и съща група.
За пръв път ли ще даваш антибиотик? Разбирам притесненията ти, Съни също на 6 месеца пи за пръв път Аугментин и много трудно го преживях. Имаше разстройство докато приемаше лекарството, после оздравя и цяло лято не е боледувал повече.
Хайде, успокой се, за максимум 5 дена и ще сте като нови!  Grinning

# 4
мерси за хубавите думи.имах нужда от тях.за първи път ще пие и за това съм толкова притиснена.а пък му правиха и рентген-и тои ли е вреден за толкова малки деца

# 5
  • Мнения: 3 042
За рентгена - като бях в родилното, новородено бебе го пратиха за рентгенова снимка, поради съмнения за шум в сърцето.
Вашата педиатърка не обясни ли по-конкретно причините? Като отидете на контролен преглед я поразпитай за притесненията си и вярвам ще ти отговори аргументирано.
Давай повечко течности, проветрявай често стаята.
Хайде, бързо оздравяване!

# 6
мерси.дано да ни мине бързо.вси4ко хубаво и на вас

# 7
  • Варна
  • Мнения: 6 848
За пневмония ли се съмняваха? Дано да не е и бързо да оздравее бебето ти.
Давай изписания антибиотик, ако получи разстройство или обрив се обади на лекарката и и кажи. Но като цяло не се притеснявай от лекарството, важното е детето да оздравее.

# 8
  • Мнения: 1 655
Педиатърката ви се е съмнявала за пневмония вероятно и за това ви е пратила на рентген. Казваш, че детето кашля - това ме навежда на тази мисъл. Разбира се че е вредно облучването, но в такива случаи наистина е по-добре да се направи рентген за да се установи точно диагнозата и да се лекува адекватно.

# 9
еми маи за това ни изпрати на снимка.за радост снимката беше добра

# 10
  • Мнения: 18 542
Цитат на: bilyna
здр.имаме кашлица и сме на 6 месеца и половина.изписаха ни антибиотик Аугментин.някои може ли да ми каже вредно ли е да пием антибиотици толкова малки

Щом са ви го изписали или го започвайте или направете консултация с друг лекар.
Борис по Аугментин когато беше на 7 месеца. Беше на 1 ден когато беше на венозни антибиотици заради асфикция при раждането.
Хич не си и помисляй да не го дадеш, ако се налага, защото после може да стане по-зле.

# 11
запо4нах да го давам.вие ме успокоихте

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: bilyna
здр.имаме кашлица и сме на 6 месеца и половина.изписаха ни антибиотик Аугментин.някои може ли да ми каже вредно ли е да пием антибиотици толкова малки


 Arrow това е любимият антибиотик на щерката(бивш)!  Laughing

малко под формата на майтап отговор, но е самата истина. Пийте и се оправяйте по-скоро. Лека вечер.  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 7 831
Аугментина всъщност не е ли Пеницилин?

# 14
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Ellypr
Аугментина всъщност не е ли Пеницилин?


Зависи какво разбираш под пеницилин. Пеницилин най-често се отъждествява с пеницилин G, това е първия пеницилинов антибиотик и поради особеностите си може да се прилага само инжекционно мускулно (нетраен е в киселата среда на стомаха); има много кратко действие, което налага 4-кратно дневно приложение; разпада се под действието на ензим, бета-лактамаза, който се произвежда от някои микроорганизми, например стафилококи и има много тесен спектръ на действие, т.е. повлиява много малко бактерии. Поради тази причина на базата на пеницилина са синтезирани нови антибиотици, които обикновено се наричат пеницилинови, които се опитват да преодолеят един или повече от неговите недостатъци.
Огментина е пеницилинов антибиотик - комбинация на амопен с клавуланова киселина. Амопена (предполагам всички са го чували) е широкоспектърен пеницилинов антибиотик за орално приложение; клавулановата киселина предпазва структурата му от разпадане от ензима беталактамаза и увеличава спектъра му на действие. Подобно на останалите пеницилинови антибиотици, този антибиотик е сравнително безопасен, защото структурата върху която действат при бактериите не съществува в човешката клетака, така че няма какво да увредят. Затова се водят "безопасни" и се позволяват при бременни, кърмачки и малки деца.  както всички лекарства, те също могат да има странични ефекти в резултат от химичната си структура (т.е. несвързани с механизма им на действие), но при този конкретен препарат са много редки.

Лаура

Общи условия

Активация на акаунт