Как да изпратя CD по пощата?

  • 684
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Иска ни се да изпратим СД с български детски песнички mp3, филмчета дублирани на бълг. език в чужбина за двуезичното дете на наше приятелско семейство. Дали няма да го спрат от пощата, да ни разпитват какво е това СД, какво съдържа, оригинални ли са филмите (а те са даунлоуд-нати от нета) и т.н.? Да го крия ли? Какво ще ме посъветвате? Ваши роднини от Б-я изпращали ли са ви така дискове?

# 1
  • Мнения: 1 363
Izviniavam se za latinicata.

Na nas sa izprastali (originalni cd-ta), v paketche. Nali e za lichna upotreba? Ne bi triabvalo da ima problem, osven ako v bg posti ne se zaiadat nesto.

# 2
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И аз съм полу4авала в колет от наШите детски ДВДта с филм4ета на Дисни без никакви проблеми. Peace

# 3
  • Мнения: 1 947
   Изпращала съм диск с важни неща от България за Германия с DHL и никой не
ме е ппитал какво има вътре, опаковаха го пред мен и пристигна благополучно. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 550
Работата е там, че СД-то не е оригинално купено, а домашно изпечено с филмчета и музика, теглена от нета.  Grinning Има и клипчета на нашето хлапе в екшън, такива ми ти работи. Ако ме питат, да казвам ли какво има на него?

# 5
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Работата е там, че СД-то не е оригинално купено, а домашно изпечено с филмчета и музика, теглена от нета.  Grinning Има и клипчета на нашето хлапе в екшън, такива ми ти работи. Ако ме питат, да казвам ли какво има на него?

Полу4авала съм и диск със снимки и видеоклипове.Никъде никой не иска да декларираШ какво е съдържанието на диска.

# 6
  • Мнения: 3 880
Работата е там, че СД-то не е оригинално купено, а домашно изпечено с филмчета и музика, теглена от нета.  Grinning Има и клипчета на нашето хлапе в екшън, такива ми ти работи. Ако ме питат, да казвам ли какво има на него?
Не мисля, че някой ще те пита, но ако все пак- казваш, че са снимки и домашни видеоклипове. Никой няма да си играе да го проверява, те с голямата пиратерия в интернет не могат да се оправят, дето изтичат терабайтове на минута, какво остава да се занимават с дребните риби с по 1-2 диска в обикновената поща.......
Всъщност трябва ли изобщо да се покаже какво се изпраща? newsm78 Аз като пращам от тук, си пакетирам нещото в къщи и го предавам в пощата, служителя там незнае дали имам диск в пакета, че да ме пита какво има на него.....

# 7
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Работата е там, че СД-то не е оригинално купено, а домашно изпечено с филмчета и музика, теглена от нета.  Grinning Има и клипчета на нашето хлапе в екшън, такива ми ти работи. Ако ме питат, да казвам ли какво има на него?
Не мисля, че някой ще те пита, но ако все пак- казваш, че са снимки и домашни видеоклипове. Никой няма да си играе да го проверява, те с голямата пиратерия в интернет не могат да се оправят, дето изтичат терабайтове на минута, какво остава да се занимават с дребните риби с по 1-2 диска в обикновената поща.......
Всъщност трябва ли изобщо да се покаже какво се изпраща? newsm78 Аз като пращам от тук, си пакетирам нещото в къщи и го предавам в пощата, служителя там незнае дали имам диск в пакета, че да ме пита какво има на него.....

Бибе и аз миналия месец праЩах колет по поЩата и никъде не са ми искали да описвам съдържанието. Не знам в Бг как е  newsm78
Ина4е ако е по куриер може да се пиШе какво има вътре,документи,сд и тн,но без да се пояснява съдържанието им. Не съм сигурна само дали е задължително.  Thinking

# 8
  • Мнения: 6 390
Никой нищо не пита, в понеделник пускахме 3х филма за племеничките до Англия - разбира се презаписани, в петък ги гледаха, не се притеснявай, няма проблеми  Peace

# 9
  • Мнения: 3 388
Аз винаги съм получавала подобни пратки от Бг без проблем, но е ставало въпрос за малки количества, до 3 диска. Според мен, само ако е нещо по-обемно, биха направили проблем, но и това не е сигурно  Peace

# 10
  • Мнения: 449
Изпращала съм CD в най-обикновен плик за писмо само, че сложено в картичка (за уплътнение), както от Бг така и от тук. Никога не съм имала проблеми с получаването, нито пък са ме питали в пощата какво има в плика.

# 11
  • Мнения: 3 550
До чужбина съм изпращала колет само веднъж, в ученическите си години. Беше до другарче от великата руска страна. Спомням си, че `и изпращах локум и разни момичешки джунджурийки. Е, размазаха ме в пощата "това какво е, а защо, оновакакво е, а защо". Но тогава беше як комунизъм, сега не знам как е. Нали все някой някъде се страхува от тероризъм, а тук за пред Европа сме обявили война на пиратството........ Затова са ми притесненията.

Общи условия

Активация на акаунт