линкове за статии

  • 441
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 586
сеща ли се някой къде бяха линковете към статии защо не се дава глутен преди 6-тия месец
и защо не е препоръчително ранното даване на сок
че се скъсах да ги търся уж все са ми пред очите , а когато тръгнеш да търсиш не се намират
благодаря предварително  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 457
http://www.biberonbg.com/info/juicewhynot.htm

Това е защо не се препоръчва ранното даване на сок. Изрових го от Библоитеката  Laughing
Можеш да разгледаш закованата тема Библиотека, както в този форум, така и в кърмаческия. Има много полезна информация по въпросите, които те вълнуват   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 448
Копвам от друг форум:


Мнение на мама от клуб Алергии в Дир.бг /това мнение сигурно 100000 пъти вече го копирвам/:

"Бременност, майчинство / Хранене с адаптирано мляко и захранване на бебетата / Re: Имате ли проблем от/с глутена : вторник, 07 март 2006, 00:33

Глутена е белтъчина, съдържаща се в житните растения, с изключение на ориз, царевица, елда, безглутенова пшеница (която е генно модифицирана, именно за хора с непоносимост към глутена).

Всички останали житни съдържат тази белтъчина - пшеница, овес, ръж, ечемик и т.н.

Белтъчината като повечето протеини е със сравнително дълга верига и затова трудно се храносмила, но докато правят адаптета, т.е. прясно мляко с накъсана верига - хуманизирано за по-лесна смилаемост на бебоците, то още никои не прави "хуманизиран глутен", защото няма нужда.

Ензимът в тънкочревната лигавица, които храносмила глутена се изгражда в храносмилателната система на бебо към 6 месец, затова се препоръчва да не се дава по-рано, защото обикновено няма какво да го смели - получава се глутенова ентеропатия или увреждане на тънкочревната лигавица, ако се дава продължително време преди 6 месеца може да доведе и до атрофия на тази лигавица и сериозни храносмилателни проблеми.

Знам тези неща от ЛОШ ОПИТ! Моята девойка я отби педиатърката й, заради това, че аз имах рагади - кой да ти разбира тогава, а и имах лошия късмет навремето този сайт да бъде спрян за реорганизация, точно когато бях бременна в 9 месец и щях да раждам - време да понаучиш това-онова за бебо и кърменето, но уви! Като незнаеш - грешките стават бързо и нарастват лавинообразно.
Естествено от Фризолак беба се запече и така се мъчеше това дете, че аз полудях - и за да не й даваме капки за колики, че още повече запичали - педи посъветва овесена вода!!!!! Да съм прочетяла на опаковката на овесените ядки как се прави. Нали се сещате, че там пише как се правят овесени ядки, а не някаква си вода предназначена за кърмачета. И аз я правех гъстичка и слагах млякото в нея по съвет на педито - щяло да регулира перисталтиката на червата и да акало добре. Беба пищеше след всеки прием, аз се допобърках окончателно.

Резултат - глутенова ентеропатия, а увреждането на тънкочревната лигавица и несмляното оттам добре адате доведоха и до алергия към кравешкия белтък.

Вече две години мъка и пости - едва сега правя плахи стъпки за захранване с глутен - има пак колики, но според мен не е целиакия - добре, че не я провокирахме.

Целиакията е липса на ензима, поради което се увреждат червата, оттам непрекъснати разстройства и ненаддаване на тегло.

Има и непоносимости към глутена, които могат да се изявят освен чрез храносмилателната система, както описах горе, но и като при другите алергии - кожно или дихателно.

Ние имахме и кожни прояви докъм 1г. 7м. дори само да близнем солетка - веднага ни цъвфаше някоя уртика.

И ако някои си мисли, че детето ми е фамилно обременено - НЕ!

Просто рано отбито и НЕПРАВИЛНО ЗАХРАНЕНО!

ОПИЧАЙТЕ СИ АКЪЛИТЕ! Кърмете, кърмете и не замествайте хранене, давайте да опитва, но не да се нахранва. Имайте познания за проблемните храни - правилно въведени на определена възраст, ще дават радост от хапването им цял живот.

През първата 1 година е важна кърмата като основна храна и бавното хипоалергенно захранване /чрез избягване на алергени/. Стремежът към разнообразно хранене е нож с две остриета.

Надявам се не съм досадила с дългия си постинг и бъде на някого от полза.

Не питай старило ...., питай ПАТИЛО!"

# 3
  • Мнения: 4 586
много ви благодаря момичета , току що спасихте едно двумесечно бебе от неразумната му майка

Общи условия

Активация на акаунт