Налага се да спра да кърмя за 2 дни....?

  • 490
  • 6
  •   1
Отговори
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Налага се да спра да кърмя за 2 дни, тъй като трябва да пия хапчета!
Имали ли сте подобен проблем и как се справяте с гърдите в този случей?Пълнят ли се?Кога изцеждате?Няма ли да намалее кърмата?
    Кърмя на "поискване"!

# 1
  • Мнения: 1 559
Нормално е да имаш препълване на гърдите, ако за цели две денонощия не са изпразвани. ще ти се наложи да цедиш - желателно е да го правиш често (приблизително колкото пъти бебчето суче), за да не ти намалее кърмата. Ако нямаш възможност, цеди се до облекчение, когато чувстваш гърдите си напрегнати. За два дни дори и да се цедиш само при напрежение в гърдите (т.е. по-рядко отколкото бебчето суче) после количеството  кърма лесно ще се нагоди към потребностите на бебчето - ще суче по-честичко и ще произвеждаш точно толкова кърма, от колкото бебчето се нуждае.
Ако имаш възможност, опитай да събереш кърма (като се изцеждаш след кърменията) за двата дни, през които няма да кърмиш. 
И един въпрос - какви хапчета се налага да пиеш? Дали действително са противопоказни при кърмене и ако е така, нямат ли алтернатива - други, с които можеш да си кърмиш спокойно?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 820
На мен ми се наложи за 10 дни да спра да кърмя и за да не ми намалее кърмата се изцеждах в часовете в които трябваше да го кърмя.Проблем с гърдите не съм имала заради изцеждането.

# 3
  • Мнения: 232
Нормално е да имаш препълване на гърдите, ако за цели две денонощия не са изпразвани. ще ти се наложи да цедиш - желателно е да го правиш често (приблизително колкото пъти бебчето суче), за да не ти намалее кърмата. Ако нямаш възможност, цеди се до облекчение, когато чувстваш гърдите си напрегнати. За два дни дори и да се цедиш само при напрежение в гърдите (т.е. по-рядко отколкото бебчето суче) после количеството  кърма лесно ще се нагоди към потребностите на бебчето - ще суче по-честичко и ще произвеждаш точно толкова кърма, от колкото бебчето се нуждае.

На мен ми се наложи за два дни - и да ти кажа нямах никакъв проблем.Изцеждане и след това по честичко кърмене за да се нормализира производството на кърмата и готово.Няма страшно.Тъкмо да видиш колко горе долу кърма имаш.Макар,че е относително,при изцеждане почти винаги е по малко.Спокойно! newsm10  love001

# 4
  • Мнения: 6 461
На мен ми се наложи за два дни - и да ти кажа нямах никакъв проблем.Изцеждане и след това по честичко кърмене за да се нормализира производството на кърмата и готово.Няма страшно.Тъкмо да видиш колко горе долу кърма имаш.Макар,че е относително,при изцеждане почти винаги е по малко.Спокойно! newsm10  love001
Peace

# 5
  • Мнения: 84
4ула съм 4е  такива бебета ,отбити и после пак закърмени  могат да уро4асват като по-големи.

# 6
  • Мнения: 1 559
Какви ли не митове и легенди може да чуеш за кърменето. Laughing Това за урочасването доста противоречи на здравия разум. Rolling Eyes Едно време бабите са го използвали за отбиване - отиват някъде и като се върнат не кърмят повече, за да няма "лоши очи" детето.

Общи условия

Активация на акаунт