Месечно обезщетение за дете с астма???

  • 2 022
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 439
Дъщеря ми е на 11 години и има бронхиална астма, която се активира при всяко настиване или вирусна инфекция и води до свирене и хрипове. Диспансеризирана е, приема сингулар и пулмикорт и когато състоянието й е усложнено - вентолин. Попитах алерголожката и личната й лекарка има ли право на някакви месечни обезщетения, те ми казаха, че не знаят нищо по въпроса. Като беше малка лежахме месеци наред в Трета градска с пневмонии, сега пак има от време на време бронхити с температура, по-често само гърдите й свирят без да има температура.  Сега, през студеното полугодие, се налага да приема вентолин 2-3 пъти месечно.

Въпросът ми е има ли право на такова обезщетение (чух за над 100 лв. и двойни детски) и какви документи трябват да се подготвят. Четох какво е написано по въпроса, но ако може някой, който е препатил, да ми пише.

Благодаря много!

# 1
  • Мнения: 1 710
Въпросът е дали на ТЕЛК-овете дават процент за бронхиалната астма. Знам, че има такъв, но мисля, че е под 50%, а в такъв случай нямате право на тези обезщетения. Значи пътят е: трябва да имате епикриза, по възможност "прясна" за състоянието на детето. На ул. " - "Иларион Макариополски" подавате документ, който трябва да ви даде личната (като и кажете, че става въпрос за ТЕЛК и чакате процедурата да се задвижи. Ще ви изпратят писмо кога да се явите на комисия и къде, след това чакате решението на комисията. Май това беше  newsm78

# 2
  • Мнения: 816
Да, има  Simple Smile около стотина лева е. И ние в момента кандидатсваме за него, и ние заради астма.
Първо взех от ЛКК (  може и личния да го даде) документ-молба за явяване пред ТЕЛК. Подадох го на ул. Макариополски заедно с копие от акта за раждане и получих писмо от ТЕЛК ( повече от месец слек като подадох документи) да се явим на 16-ти ян. идващата година, като в писмото е оказано какви изследвания и документи да носи. Изкискват и рентгенови снимки на белите дробове, така че имай го наум да ги пазиш.
Успех.  bouquet

# 3
  • Мнения: 190
Месечната помощ е 122 лв., двойни детски без доказване на доход, 8 лв. за транспорт, 8 лв. за обучение, ако ходи на някакви уроци или нещо подобно за което се плаща такса. Но всичко това се дава само когато минете на РЕЛК иначе нищо не се полага на детето.

# 4
osven rentg. snimki e hubavo da prilojij vsi4ki vazmojni dokumenti: epikrizi ot bolnici v koito ste lejali, rentg. snimki ot samite bolnici, az li4no snimah vsi4ki vazmojni listove ot pregledite pri li4ni lekar, 6toto nie tam sme prez den
i dvete mi deca sa s bronh. astma , na golemiq mu dadoha 50%, a na malkiq 60%, tova e tretA grupa invalidnost

Общи условия

Активация на акаунт