зинат?

  • 1 837
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
от петък бебка кашля,заведох я на лекар,каза,че е заден ринит,лечение витамин с и нисита крем в носа,но днес вдигна малко температура.бяхме при педито сутринта,оказа се,че гърлото се е зачервило и назначи зинат по 5 мг на 12h.мисля да го дам в 22h но се притеснявам да не получи разтройство,както миналия път от аугментина.давали ли сте зинат и как действа на бебчетата?благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: X
Не съм давала Зинат, но когато Иван получи разстройство от Аугментина, го комбинирах с чайче от шипка или прахчета Ентерол и всичко беше наред. Хем и чайчето ще и се отрази добре на гърленцето, с малко медче вътре.

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Никога не съм давала антибиотик за зачервено гърло и лека температура.

# 3
  • Мнения: 397
При всяко дете е различно действието на антибиотика!!!
Що се отнася по темата - след прием на Зинат досега сме нямали странични ефекти,
докато при Аугментина малкия е получавал разстройство дори и повръщане!

# 4
  • Мнения: 155
Педито явно е преценил, че в конкретния случай трябва да се приема АБ  newsm78.  Зинатът по принцип е добър широкоспектърен АБ, и като всеки такъв има доста странични действия. Възможно е  да получите леки стомашно-чревни неразположения, при нас поне бяха такива, но не и толкова силни както при Аугментин. Възможно е и апетитът да намелее значително. Ние компенсирахме с повече чай, фреш и мед, които не засилват разстройството в никакъв случай.

Общи условия

Активация на акаунт