Проблем с храненето

  • 468
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 512
От няколко месеца се опитвам да приуча Кристина към самостоятелно хранене. Отначало въобще не вдяваше за какво става дума, но от месец насам проявява жив интерес, дори се научи да храни мечето си, като му гребе от купичка и му подава с лъжичката.
От няколко дена обаче се разиграва следната сценка по време на хранене : аз сервирам, слагам лигавника и започваме. При първите лъжички цари спокойствие - Кристина отваря уста и гълта лакомо. След това тя посяга към лъжичката, аз разбира се я давам, и се започва едно бъркане в купичката, едно мазане, чудо. Показвам й какво да прави, тя обаче продължава да пляска по храната, бърка си в устата и се маже до ушите.
Когато аз направя опит да взема лъжицата и да й давам, за може да хапне все пак нещо, тя започва да плаче с глас, зачервява се и не може да се успокои. Млъква едва когато й дам да бърка с лъжицата в чинията.
Видяла съм се чудо, защото нито тя се храни сама, нито ми дава аз да я храня. Трябва да я баламосвам с разни играчки (въпреки че съм върл противник на това), че да мога да я нахраня.

Дайте съвет - как да действам?
Знам, че пручаването към самостоятелно хранене не става за ден или два, че трябва да съм търпелива и да поощрявам детето. И правя точно това. Не съм и от амбициозните майки, които на всяка цена гледат да натъпчат децата, сакън да не останат гладни.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 249
Въвеждаш втора лъжичка, с която ти я храниш. Така хем ще се учи, хем ще се наяде;)

# 2
  • Мнения: X
Цитат на: Iva_D
Въвеждаш втора лъжичка, с която ти я храниш. Така хем ще се учи, хем ще се наяде;)


Ей много хитро - хареса ми, дано не го забравя докато дойде и наш ред Laughing

# 3
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: Iva_D
Въвеждаш втора лъжичка, с която ти я храниш. Така хем ще се учи, хем ще се наяде;)

 и аз това го бях 4ела някъде -  ставаше въпрос 4е в момента в които детето не е улу4уло устата веднага трябва да пъхне6 твоята - по този на4ин се нау4ават да разбират смисъла от тази "игра" .
пи6а го това но нямам опита да ти кажа - да то4но така  трябва - предстои ми и на мен   Wink

Общи условия

Активация на акаунт