Майки на бъдещи ученици , не сте ли притеснени?!!!

  • 575
  • 5
  •   1
Отговори
         Майки на бъдещи ученици , не сте ли притеснени?
   Новините напоследък ми се струват не просто обеэпокоителни ...!!!!
   Сигурно всеки има някакво мнение на какво се дължи таэи злоба и агресия у децата!!!
    Кажете вашето мнение за това какво трябва да се промени!!!

# 1
         Майки на бъдещи ученици , не сте ли притеснени?
   Новините напоследък ми се струват не просто обеэпокоителни ...!!!!
   Сигурно всеки има някакво мнение на какво се дължи таэи злоба и агресия у децата!!!
    Кажете вашето мнение за това какво трябва да се промени!!!

Нищо ново под слънцето. Разликата е само в публичността.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Е, чак пък нищо ново под слънцето... Аз също съм била ученичка. Прекарала съм има-няма 20-тина години из училища и университети и как пък на един подобен случай не съм била свидетел и за нито един не съм чула. За мен, специално, има ново под слънцето и още как! Насилието сред децата според мен заема застрашителни размери. И не мога да си представя, че за някой това е нещо познато, приемливо и необезпокояващо.

Само че, не ми е ясно защо темата е адресирана до "майки на бъдещи ученици". Настоящите какво, те да не би да са вече претръпнали или незастрашени?

# 3
абсолютно точно,Б!

# 4
  • Мнения: 1 383
Да, притеснена съм. На първо място трябва да се промени вътрешният ред в училищата - това може да стане най-бързо. Да се върнат оценките за поведение, след като учителите не могат да гонят от час,  да се въведат наказания за нарушаване на дисциплината - например общественополезен труд след часовете. Да се засили охраната по време на междучасия,  да се въвлекат родителите в това - с финансова подкрепа или лично участие. Да има повече родителски срещи, електронни дневници и др.
В обществен план - да се говори повече за това и да се осъжда, да се предоставят достойни за подражание модели на поведение.
В семейството - според мен не агресията на родителите е причина за агресията на децата, а отсъствието и незаинтересоваността на родителите, подценяването на проблемите.

# 5
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
Да, притеснена съм. На първо място трябва да се промени вътрешният ред в училищата - това може да стане най-бързо. Да се върнат оценките за поведение, след като учителите не могат да гонят от час,  да се въведат наказания за нарушаване на дисциплината - например общественополезен труд след часовете. Да се засили охраната по време на междучасия,  да се въвлекат родителите в това - с финансова подкрепа или лично участие. Да има повече родителски срещи, електронни дневници и др.
В обществен план - да се говори повече за това и да се осъжда, да се предоставят достойни за подражание модели на поведение.
В семейството - според мен не агресията на родителите е причина за агресията на децата, а отсъствието и незаинтересоваността на родителите, подценяването на проблемите.

 Peace Peace подкрепям напълно!!!

Общи условия

Активация на акаунт