Хемороиди??

  • 17 483
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 857
Здравейте,
От една седмица усетих,че имам хемороиди, който страшно много ме болят, не мога да ходя въобще до тоалетна, защото от напъна полудявам от болка. Не съм ги лекувала,а и не знам с какво по време на бременност. Въпроса ми е мога ли да родя нормално,защото доколкото знам от силните напъни могат да се спукат и да стане много сложно...? А вие имали ли сте по време на бременността,защото при повечето се появяват след раждането? Какво правихте за да ги облекчите? Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 1 750
За хемороиди съм ползвала следните неща в зависимост от случая:
- измиване с вода с разтворен в нея калиев перманганат
- мазане с цинкова паста или "Пайлекс"
- а за най-тежките случаи - един мехлем, който приготвят в Пирогов
Важно е да избягваш прекаленото седене на стол. Пий и повече течности.

# 2
  • Мнения: 128
измиване с отвара от тетра помага много!

# 3
  • Мнения: 128
Аз имах преди да забременея. По време на  бременността не съм забелязала да  са станали по-зле  и родих нормално.Не са се спукали, но доста време ми трябваше да се възстановя след раждането.

# 4
  • Мнения: 2 082
трябва да си регулираш храненето и да не допускаш появата на запек.ако са външни има мазила,които да ги успокоят и приберат.няма да се спукат при раждане,но има вероятност да се активират и да те болят

# 5
  • Мнения: 232
За хемороиди съм ползвала следните неща в зависимост от случая:
- измиване с вода с разтворен в нея калиев перманганат
- мазане с цинкова паста или "Пайлекс"
- а за най-тежките случаи - един мехлем, който приготвят в Пирогов
Важно е да избягваш прекаленото седене на стол. Пий и повече течности.


Аз имах много ужасни и външни и вътрешни след като родих.Беше ад ,но това ,което е написала Tatalina помага.Но при бременност според мен трябва да се консултираш с лекар.Успех и дано бързо да минат. newsm17 newsm10  love001

# 6
  • Мнения: 7 417
Моя гинеколог ми каза да ползвам ДОЛОПРОКТ в случай на хемороиди.По-добре да ползваш крем за външно мазане,а не свещи.
  Аз още не съм го ползвала.....
  Има един гел за външно мазане на билкова основа ХАЕМОГЕЛ,помага много,знам от собствения опит.При всички случаи по-добре е да ползваш нещо на билкова основа,защото повечето препарати против хемороиди съдържат хормони,заради това не се препоръчва да се използват през първите 3 месеца на бременността.Винаги информирай фармацефта,когато купуваш нещо,че си бременна.
  А и спазвай диета за да не получваш запек(другите момичета ти писаха за това).Защото това е пряк(макар и не единствен)път да се сдобиеш с хемороиди.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 043
Аз си ги имам от преди бременността. В момента ги боря с мехлемчето Пайлекс. Направо се родих с това мазило. То е на билкова основа. Но не знам дали ги лекува или само облекчава. Предполагам е второто.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 147
И аз имах проблеми с тях по време на 2-та бременност. Гинеколага ми каза да взема един гел, който беше за разширени вени. Каза че е безопасен за бебето. С него се оправих доста бързо.
Иначе много ми харесва хемовазин - вазелен и с мед и билки. Мажа се с него от време на време, като профилактика.

# 9
  • Мнения: 254
Подкрепям за Пайлекс-а. И аз имах по време на бременността, защото ме мъчеше много запека. В деветия месец започнах да ям овесени ядки, които много ми помогнаха - ходех по голяма нужда всеки ден. И мога да ти кажа че при самото раждане изобщо нямах никакви проблеми - за моя голяма изненада. Така че не се притеснявай предварително - явно си е строго индивидуално.

# 10
  • Мнения: 101
"Матсун Дойч-С".На мен само това ми помогна и ги излекува! Peace
Помога и за разширени вени.

# 11
  • Мнения: 1 440
Това кремче Пайлекс навсякъде по аптеките ли се продава?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 750
"Матсун Дойч-С" не се препоръчва за мазане по време на бременност.

"Пайлекс" го има в аптеките и не е скъпо.

# 13
  • Мнения: 101
Възможно е.Аз го ползвах като родих.Но в противопоказания не пише нищо.

# 14
Искам да питам  Tatalina , къде в Пирогов приготвят този крем за " тежки " хемороиди и каква му е цената? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт