Много е ревнив, не издържам вече :(

  • 9 970
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Момичета, моля за съвет.

Приятеля ми е ужасно ревнив - не издържам вече. Като цяло, отношението му към мен е супер - внимание, обич..абе всичко от което имам нужда. Помага ми във всичко, грижи се за мен и т.н. Но ТАЗИ ревност - ме убива!!! Той ме задушава просто. Цупи се и ми прави проблем, като се виждам с приятелки и приятели, приема го, че все едно той не ме задоволява (нямам предвид сексуално) и затова си търся забавление с приятели - що за логика се питам??!! И за да не си имам ядове съм се ограничила да се видя с някоя приятелка 1 път на 10-15 дни. За мъже приятели, дори от детинство ( а аз имам много, защото съм израсла в компания на момчета) - да не говорим.
Какво да ви кажа - знам, че не всеки е идеален, всеки си има кусури, но така, питам ви - живее ли се?? Да, всичко друго е супер, но в един момент не мога да дишам вече. И не зная какво да правя. На етап правене на бебе сме - той е изключително сериозен и знам, че като баща ще бъде невероятен. Но това е обвързване за цял живот все пак, и питам се, това ли ще е живота ми - в клетка? Ние имаме социален живот - НО САМО ЗАЕДНО. Сама - няма мърдане. Има, разбира се, но каква тирада следва...И така, приятелите се чудиха какво става - сметнаха, че ги отбягвам нарочно и спряха и да ме търсят - нормално!
 Говорила съм с него безброй пъти - файда никаква. Е, моля ви, дайте ми съвет.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 645
Бягай докато е време-може да е крайно, но това е моето мнение....
Според мен това е човек несигурен в себе си, властен и самовлюбен - аз лично не бих издържала и минута, ако съм на твое място Naughty
Ще кажат- ама е добър,глези я обича я и затова се държи така-според мен това не е обич, а обсебване и вманиачаване...
Щом не си доволна от това положение, щом поведението му ти тежи-остави го,докато не сте направили бебето
Успех каквото и да решиш Peace  bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Точно сега чета "Изкуството да общуваме" на Леви и случайно попаднах на лечение на ревност. Само ще ти дам една мисъл от там: "Да се ревнува не само можеше, да се ревнува трябваше, а всекидневното задължение да изпитваш някое чувство - това е най-сигурният начин това същото чувство да бъде убито."
Като се приложи театър на ревността с всичките му салтанати, докато на човека му писне да ревнува. Помисли си.

# 3
  • Мнения: 1 006
Аз лично не бих издържала подобно отношение. И не понасям някой да се държи пред мен така с половинката си - било мъж или жена!!!
Да, докато не е станало бебето - напусни го и започни отначало Peace

# 4
  • Мнения: 4 621
За мен това отношение не е нормално. Всеки има право на личен живот и щастието не се състои в това да сте обсебени един от друг.
Помисли добре преди да се обвържеш с него толкова сериозно.

# 5
  • Мнения: 431
Ако го обичаш, потърсете професионална помощ и направете опит заедно да преодолеете проблема. Може би психолог ще му помогне. Но в такава обстановка към момента деца не бих създавала, освен ако не държа да съм самотна майка след някоя и друга годинка.

# 6
  • Мнения: 3 453
Бягай докато е време-може да е крайно, но това е моето мнение....
Според мен това е човек несигурен в себе си, властен и самовлюбен - аз лично не бих издържала и минута, ако съм на твое място Naughty
Ще кажат- ама е добър,глези я обича я и затова се държи така-според мен това не е обич, а обсебване и вманиачаване...
Щом не си доволна от това положение, щом поведението му ти тежи-остави го,докато не сте направили бебето
Успех каквото и да решиш Peace  bouquet


НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНИ.ПАТИЛА СЪМ СИ НЯКОЛКО ПЪТИ НЯМА ОПРАВИЯ!БЯГААААААААААЙ

# 7
  • Мнения: 1 202
Колкото и да го обичаш тази негова ревност  Twisted Evil  ще започне след време да ти тежи .
Трябва веднъж завинаги да му обясниш , че тази негова ревност ще съсипе връзката ви .  Crossing Arms
И бъдещето ви заедно зависи от него . Ако не си вярвате сега когато сте гаджета какво остава когато сте женени . newsm78 А ако продължава със сцени както са те посъветвали и другите бягай докато е още рано .

# 8
  • Мнения: 2 631
 running докато все още можеш и не си се оженила за него (или не сте направили вече дете), защото тогава вече мърдане няма...
Аз имах връзка преди тази, която трая година и 8 месеца. Приключих я, защото не издържах на същата такава ревност  smile3511 smile3514
Постоянно разпитване, следене от приятелите му, разпити и проверки по телефона....
А иначе със страхотно отношение към мен и връзката ни. Но уви, всичко умря, а накрая вече мислех, че ще се побъркам!!!
100 пъти по-щастлива бях като сложих края.
Сега сме приятели, виждаме се понякога и той знае какви са били грешките му!  Peace

Успех и дано вземеш правилното решение!  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 621
Е, то това си е мъка. Едва ли ще свикнеш с тази задушаваща ревност. На твое място не бих бързала с децата...колкото и да го обичам newsm78 Сама казваш, че не издържаш, ами дайте си малко почивка. Премисли отново и решавай тогава дали ще се опиташ да свикнеш или предпочиташ да не сте заедно. Hug

# 10
  • Мнения: 428
Ще ти кажа същото което и останалите момичета - бягай.

Имала съм такава връзка, с течение на времето нещата ставаха все по-сериозни и когато след връщане от командировка първото което ми каза беше - "ти докато ме няма ми изневерява, нали?"  ooooh! и то при условие, че аз наивницата броях дните докато се върне и не излизах даже с приятелки, си додох сметка, че нещата трябва да приключат докато е време.

Ти ще решиш как да постъпиш, аз само бих ти казала, че "излекувал се" ревнивец няма Peace

# 11
  • Мнения: 745
Присъединявам се към всички, които те посъветваха да бягаш докато е време. Тази болезнена ревност оправия няма.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Казваш му директно, че няма да можеш да издържиш на такова отношение и ако не престане да те тормози, ще те загуби. Ако държи на теб, ще се промени. Моят мъж го направи. Можело, значи Wink Сега сме в другата крайност - толкова ми вярва, че дори и в 4 да се прибера, не ме пита къде съм била LaughingГотино е Peace

# 13
  • Мнения: 8 917
Поговорете си и ако не се оправи - по-добре бягай Thinking

# 14
  • Мнения: 4 555
Преди да побегнеш, все пак си поговорете. Кажи му, че не можеш повече така, че си нещастна с него, че този тормоз те побърква и ако те обича, да престане да го прави. Ако не престане, значи не държи на теб толкова.
Не го заплашвай с напускане, защото може да стане по-зле. Ще изпадне в паника и кой знае какво ще направи.

Имала съм си вземане-даване с един ревнивец и никак не успях да му набия в главата, че да искаш да притежаваш някого не е обич. Той непрекъснато свързваше изблиците си на ревност и това как не можел нито секунда без мен с обичта, която уж изпитва, но за мен това си е чиста проба собственическо чувство. Нека да не се бъркат нещата  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт