Не е спрял да боледува от три месеца

  • 1 047
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
През лятото изкара два бронхита за един месец,след тях пневмония,излекувахме я и след седмица
ларингит едновременно с повръщане и диария,заради което ни вкараха в болницата.От болницата  си излезнахме с ларингита,защото диарията му мина.Излекувахме и него,два дни пауза и започна да кашля само сутрин,оказа се ,че има някаква бактерия в носа и трябваше да започнем АБ,от който се подриска и днес повърна.Дали от тия антибиотици му се разтройва коремчето?Не ходи на ясла, а все болен,незнам вече какво да правя?Нормално е да боледуват малките деца ,но това нашето не ми се струва много нормално.

# 1
не се притеснявай, абсолютно нормално е. Не знам колко е голямо детето ти, обаче когато моето беше между 1,5 -2 години не спря да боледува. За 7 месеца пи 6 пъти антибиотик, обаче нали така си изграждат имунната система. Сега поразреди малко ама знае ли човек все пак идва зима и е пълно с вируси.

# 2
  • София
  • Мнения: 410
За 7 месеца пи 6 пъти антибиотик, обаче нали така си изграждат имунната система.
Shocked Е това наистина не го знаех!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 4 570
И моят син много боледува, макар че се разминаваме с ангини. И задължително повръщаме всякакви АБ, а и разтройство от тях получаваме. А кръв и урина взеха ли му? А антибиограма правихте ли?

# 4
  • Мнения: 1 043
в дрогериите има едни хапчета с лакто бациликус булгарикус за регулиране на стомаха след прием на антибиотик - аз давах даже с антибиотика за да и подсилват малко коремчето - но ние сме на 5 години

# 5
  • Мнения: 420
А антибиограма правихте ли?
Да правихме за бактерията в носа.Аугументин ,ни изписаха,но днес го спрях ,като почна да повръща

# 6
  • София
  • Мнения: 4 570
Ами моя се оказа алергичен към Аугментин Close. Но го тъпках 7 дни, като последните 2 ми бяха увеличили дозата, щото поддържаше 39,5 Т.
Питах те за кръв дали сте взели, защото последно ми казаха, че имало значение колко е Нв, за боледуването.

# 7
  • Мнения: 88
Няма нищо страшно.И моята дъщеря от три месеца боледува и   все
още не се е оправила напълно, но това е нормално.Всички деца преминават през тези неща така че спокойно.

# 8
  • Мнения: 388
Ох и на мен ми писна вече от тези болести,спрях е от ясла и пак е болна,в момента е с температура,а във вторник спряхме антибиотика,за 3 месеца ми направи 3 ангини,незнам вече какво да правя,изпила е през този перид поне 5 различни антибиотика,имаме и бебе вкъщи и незнам как ще го опазя и него.

# 9
  • Мнения: 417
Аз не смятам, че е нормално детето да боледува толкова често, а антибиотиците със сигурност не изграждат имунитет. Организмът му е тотално объркан от толкова лекарства. Бих ти предложила да направите изследвания на крив, урина, гърлен и носен секрет и да потърсите причината за инфекциите. Да пробвате първо да се справите с болестите с "бабини методи" и да прибягвате до лекарства само когато няма накъде. Моето наблюдение върху децата ми /5 години/, е че организма си се оправя сам от банални инфекции стига да не му пречиш с лекарства.

# 10
  • Мнения: 532
Дъщеря ми на 2.2 години ходи на ясла и много (според мен) боледува , ама вие ме разбихте.Ние ходим 2 седмици на ясла и 4-5 дена се лекуваме.Обикновено или кашлица или хрема.Давам само хомеопатични лекарства ( Стодал , хомеожен 9...).До сега не съм давала никога антибиотик.И аз не съм съгласна , че антибиотиците изграждат имунитета.Дано да боледувате по- рядко и по- бързо да ви минава.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 903
А антибиограма правихте ли?
Да правихме за бактерията в носа.Аугументин ,ни изписаха,но днес го спрях ,като почна да повръща

Добре си направила, че си го спряла. В листовката пише, че един от страничните ефекти е повръщане. Какъв е смисъла да го пие и после да го повърне.
Може наистина някоя от съставките на антибиотика да му дразни стомахчето, може и самото детенце да е с чувствитеулен стомах? Защо не пробваш консултация с друг лекар?
Понякога и Силви се оплаква от болки в стомаха, дори и здрава. Водих я на лекар и ми каза, че имала чувствителен стомах. Писа ми алмагел и ми каза да избягвам някой храни.
Пробвай когато Гошко оздранее да направите серия с имуностимуланти или витамини за да укрепне малко оргънизъмчето, обаче хубаво е лекар да ти ги предпише заради коремчето.
Силви ходи на ясла, но не боледува толкова сериозно. Рядкост е болест с температура, обикновенно се разминава с кашлица и трудно лечим секрет от носа. Цяла есен съм и давала витамини - мултисанастол, анимал кидс, форсевид с интервали от по 2 седмици между тях.

# 12
  • Мнения: 603
Добре е по време и след пиене на антибиотик да пазите карантина поне 10 дена. Антибиотиците отслабват защитните сили на организима и след това детенцето е податливо на всякакъв вид инфекции. Знам, че е трудно, но опитайте да го изолирани от всякакви възможности за заразяване за известно време. Това, че не ходи на ясла е голямо предимство, но не е застраховка срещу лепване на вируси. Особено в този грипен период е необходима почти пълна изолация.
Правете разходки навън, но не прекалено близо до други хора и така...
Надявам се да съм полезна. Много е неприятен този порочен кръг от антибиотици. Напълно ли сте сигурни, че трябва да се пие антибиотик за тази бактерия в носа...все пак това са лекарства, които тр да се използват само в краен случай.

# 13
Пробвай с хранителни добавки и имуностимуланти за да укрепнете умунната система и организма като цяло. Не е нормално детето да боледува толкова често и да приема антибиотик всеки път.
Направете всички необходими изследвания и ако има начин да отидете на балкан или някъде на село изпбщо не се замисляй грабвай детето и вървете. При нас това имаше най-голям ефект за два месеца моят син се промени коренно.

Общи условия

Активация на акаунт