вързано езиче

  • 945
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Искам да попитам как да постъпя,бебчо е с вързано езиче, Cryа педиатърката каза да не се притеснявам щом се храни няма проблем.Беше ми казала преди 2 месеца че трябва да го цепим,а сега ми вика има време.Аз се притеснявам да не му повлияе на говора да не може да казва"Р"и"Л". Thinking
Моля мамите с такъв проблем да ме посъветват как да постъпя? newsm78

# 1
  • Мнения: 36
Какво значи вързано?

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не се безпокой, то с времето се разтяга, щом не пречи на храненето, не бързайте да режете. Не че е кой знае колко сложно, ама никой не е рекъл, че ще пречи на Р и Л, а и има упражнения за разтягането - като се научи да се плези, само ще я разтегне тази "юздичка" (така се казва-  скъсена подезична юздичка)

# 3
  • Мнения: 4 585
       На големият ми син е рязано от хирург. Излизайки на равнището на устните езикът му се раздвояваше. Заведох го на хирург. Поцедурата продържи 1 мин. Даже не плака.

# 4
  • Мнения: 119
Много благодаря за информацията newsm51.Свекърва ми каза че и мъжът ми есе е родил така ама езичето се е разтегнало от само себе си.Дано и на малкия се разтегли само,а иначе кога трябва да се цепне? newsm78

# 5
  • Мнения: 212
Искам да попитам как да постъпя,бебчо е с вързано езиче, Cryа педиатърката каза да не се притеснявам щом се храни няма проблем.Беше ми казала преди 2 месеца че трябва да го цепим,а сега ми вика има време.Аз се притеснявам да не му повлияе на говора да не може да казва"Р"и"Л". Thinking
Моля мамите с такъв проблем да ме посъветват как да постъпя? newsm78
Зависи от това доколко е "вързано" езичето. Тези корекции е добре да се правят съвсем рано. После става много сложно и  са малко  специалистите, които се наемат с такава интервенция. Ако не пречи на обема на движенията на езичето, по-натам тази връзка може да се разтегли и от някои специфични упражнения.

# 6
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Искам да попитам как да постъпя,бебчо е с вързано езиче, Cryа педиатърката каза да не се притеснявам щом се храни няма проблем.Беше ми казала преди 2 месеца че трябва да го цепим,а сега ми вика има време.Аз се притеснявам да не му повлияе на говора да не може да казва"Р"и"Л". Thinking
Моля мамите с такъв проблем да ме посъветват как да постъпя? newsm78

На този етап от развитието на детето зависи дали са се появили вече елементи на дъвкателни движения. Те се появяват и без да има зъби. И найстина зависи колко е вързано. За консултация можете да отидете във Виница  в ДМСДГ при Галина Добролевска - тя е логопед, работи в ранна възраст с бебета и хранене. Тя може да прецени дали има вече въпросните дъвкателни движения Hug

# 7
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Късата подезична връзка не влияе само на говора. Води и до заголване на венците и за това е добре наистина да направите консултация.

Общи условия

Активация на акаунт