Идея за рецепти с маслини

  • 6 774
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 448
Внезапно се озовах с много маслини и сега им търся приложение  Laughing Мислех си за някаква салатка с маслини /обезкостени/, извара, чесън и евентуално имам във фризера рендосани краставички  smile3506 ...... нещо такова ми се върти в главата  Mr. Green Някой някакви идеи?  Hug

# 1
  • Мнения: 2 550
Ориз с маслини и праз Peace



Списък на необходимите продукти:

600 г вода
200 г ориз
100 г черни маслини
3 стръка праз
1 клонка целина
1 кубче зеленчуков бульон
1 к. ч. олио
3 ч. л. доматено пюре 


Начин на приготвяне:


 1. Празът се нарязва на колелца и се запържва в сгорещено олио.

 2. Прибавя се ситно нарязана целина. Налива се малко вода и се задушава 5-6 минути под капак, докато омекне.
 
 3. След това се изсипва оризът и когато стане “стъклен”, се натрошава бульонът и се налива гореща вода. Допълнително се овкусява с доматено пюре.
 
 4. След като кипне, ястието се пресипва в тава. Прибавят се почистените от костилките маслини. Пече се в умерено загрята фурна при температура 160-170 градуса, докато оризът стане готов.


Копирах го от сайта на Бон Апети. Готвила съм го няколко пъти и много ми допада  Peace

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 20:00 от Марчето

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Бутерки с маслини, яйчна салата с маслини

# 3
  • Мнения: 1 448
Още утре ще се възползвам от рецептите  Hug Тенк ю  Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 11 692
Маслини,сварени яйца,лук,масло,лимонов сок.Всичко това се пасира и се докарва на вкус. Получава се страхотен пастет!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Мисля,че имах рецепта за хайвер от маслини,но трябва да я потърся  newsm78 Иначе често правя ориз със маслини,но с обикновен кромид лук и без доматите  Wink Друг вариант на салатка слук  Laughing

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Маслини,сварени яйца,лук,масло,лимонов сок.Всичко това се пасира и се докарва на вкус. Получава се страхотен пастет!
Точно това беше рецептата  Peace Само,че аз я имам като хайвер,а не като пастет.Също може да се смелят и да се прибавят към малко майонеза.Става чудесен  сос за салата. bowuu

Общи условия

Активация на акаунт