Високо/ниско кръвно налягане - симптоми?

  • 14 247
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 183
Здравейте, може ли някой да ми каже какви са симптомите на високо и съответно за ниско кръвно налягане? Имах странно преживяване през изминалия уикенд, на партито по слу4ай рождения ден на сина ми. Приятелите ни веднага решиха 4е ще да е от кръвното, но какво? Дали високо, дали ниско... Аз досега проблеми не бях имала. Мина и замина и го отдадох на пове4ко вълнение и преумора, но в4ера след работа се повтори това състояние.
Благодаря предварително за информацията.

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 20:54 от Maika

# 1
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
a kakvo tochno ti se sluchi Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 46 437
Аз съм с ниско, при 90/60 се чувствам добре, но падне ли надолу, става лошо  ooooh! преди да припадна ми заглъхват ушите и ми причернява, за щастие скоро не се е случвало  Praynig

# 3
  • Мнения: 1 425
И аз съм с ниско 90/60,но често ми пада и започват да ми треперят краката,да ми причернява,изпадам така да се каже в безтегловност,заглъхват ми ушите и после падам някъде.След това следва обилно потене и съм като нова.Вече толкова съм свикнала с това положение.................... ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 4 129
И аз съм с ниско - 90 на 60. Падало е и на 80 на 50. Но не съм припадала. Причернявало ми е - но съвсем за кратко. Не съм губила съзнание. С много течности се оправям. Май не ми се е случвало от 10-на години. Нормалното ми кръвно е 90 на 60. И най-хубавото е, че за разлика от високото кръвно не мога да получа инсулт.
Нямаш ли някъде около вас познат с апарат за кръвно налягане? Бабите (без да искам да обидя някой - много ми се спи) обикновенно си го мерят много често - минимум сутрин и вечер.
По-добре отиди при личната ти лекарка. Тя може да ти измери кръвното, а и да ти пусне изследвания, за да не се окаже нещо по-лошо от кръвно.


# 5
  • Мнения: 1 181
едва ли симптомите са еднакви при всеки. Аз също съм с ниско кръвно. По принцип се чувствам добре. Единствения случай, когато имах някакво оплакване беше когато ходих два дена с кръвно 70/30 и имах страхотно главоболие. А за високото кръвно незнам. Според майка ми, която е хипертоничка й се завива свят, става й лошо, може и главоболие също. Ако нямате апарат за кръвно си купете, дори в момента да не е това причина за състоянието ти няма лошо във всеки дом да има такъв апарат.

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Симптомите може да са еднакви при различните хора за високо или ниско кръвно. Примерно главоболие - има го и при високо и при ниско, световъртеж също, отпадналост също, зрителни смущения също. Без измерване не можеда се каже.
Освен това и аз до скоро си мислех, че ниското кръвно не е опасно, но лекар невролог и то не поликлиничен, а добър специалист, ми обясни че може да се получи исхимичен инсулт или инфаркт вследствие на недоброто или изцяло липсващо кръвоснабдяване, при ниско кръвно, на съответния орган. Така че изобщо не е вярна приказката "от високо кръвно се умира, от ниско не".
Съветвам те в такова състояние да си измериш кръвното и чак тогава да взимаш мерки.

# 7
  • София
  • Мнения: 797
Пишеш, че си имала странно преживяване, но не пишеш какво ти е било. Може да си изживяла нещо на стресова основа. Давай го по-спокойно и оптимистично!

# 8
  • Мнения: 5 183
Пишеш, че си имала странно преживяване, но не пишеш какво ти е било. Може да си изживяла нещо на стресова основа. Давай го по-спокойно и оптимистично!

Да, наистина не ви обясних какво ми се слу4и всъщност. Ами за стрес не мисля да е било, защото самия ден беше изпълнен с много радост и положителни емоции. Бях щастлива мама на още по-щастлив рожденик и се наслаждавах на веселбата и еуфорията, която кипеше около него и 20-те деца, които бяхме поканили. Може би бях леко преуморена, не толкова от домакински задължения/партито беше в заведение/, колкото от разни ангажименти - два рождени дни предния ден, недостатъ4но сън преди деня на тържеството ... Знам ли... Но определено бях в приповдигнато настроение при вида на сина ми, който като 4е ли за първа година беше толкова щастлив и самостоятелен на рождения си ден. веселеше се до насита и осъзнаваше, 4е това е НЕГОВИЯТ ден.
В един момент след официалната 4аст по духането на свещите, снимките и разрязването на тортата, ми стана едно такова ... странно. Не можех да си фокусирам погледа. не съм губила съзнание, но се 4увствах неадекватно малко, макар 4е усещах, 4е говоря напълно адекватно и някои хора изобщо не разбраха какво става, слава Богу. Това ми състояние продължи 15-тина минути. беше ме страх да стана права и да вървя, зада не падна. излязох навън, приседнах на единствената маса отвън при две жени, които ми казаха, 4е съм пребледняла и ме питаха да не съм бременна ... нещо в този дух, а аз им заобяснявах как се 4увствам и те пак ме питаха да не съм бременна... в него момент се опитвах да се фокусирам върху лицето на едната но някак ми беше трудно - все едно й виждах двете о4и в едно ... ух, дали ме разбрахте...
Е, пих вода, подухна ме ветрец, мина ми. На следващия ден ми се слу4и нещо подобно, но в много по-лека форма и за много по-кратко.

# 9
  • Мнения: 2 700
Гери е права, че симптомите може да са общи и за високо и за ниско кръвно. Към тези две състояния мога да добавя и трето, което лично на мен ми се е случвало - рязко доближаване на границите. Тогава и аз бях прибледняла, разтреперах се, за главоболие не помня, но имах силно ускорен пулс и липса на концентрация (зрение и слух).
Единственото нещо, което горещо те съветвам да направиш е да си купиш апарат за кръвно и да си проследиш в продължение на няколко дни сутрин преди ставане (още легнала) какви са ти стойностите и вечер (не веднага след връщане или работа). На базата на отчетените от теб стойности и лекарите могат да ти назначат съответно лечение или да те посъветват.

# 10
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
... Не можех да си фокусирам погледа. не съм губила съзнание, но се 4увствах неадекватно малко, макар 4е усещах, 4е говоря напълно адекватно и някои хора изобщо не разбраха какво става, слава Богу. Това ми състояние продължи 15-тина минути. беше ме страх да стана права и да вървя, зада не падна. излязох навън, приседнах на единствената маса отвън при две жени, които ми казаха, 4е съм пребледняла ...
Това ми прилича на пренапрежение. Може да се е получил временен спазъм на кръвоносните съдове в мозъка. Аз правя такива изпълнения и ми го е обяснявал невролог. По нагоре писах. Естествено в такива случай и кръвното не е нормално, но не може да се каже какво. Трябва да се провери.

# 11
  • Мнения: 5 183
Благодаря на вси4ки за отговорите. Явно ще е добре да се консултирам с ли4ната си лекарка, особено ако това се потрети. Вси4ките ни приятели тук са млади хора емигранти, възрастните са рядко, затова и се съмнявам някой да има апарат за измерване на кръвното. Все съм си мислела, 4е такава вещ е необходима само на хора на възрастта на родителите ми  Embarassed Те са на по 53, 55 години, но няма да е зле и аз да си купя, може би.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт